Sistemi/proizvajalci fasadnih sistemov

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.402
246
63
Kras
www.mtl.si
Vem, da zdaj bo spet kažin, ampak...

Okna se na na cimbolj zunanji rob, ampak da so se fiksirani s sraufi. Purpena ipd je za filat prostor, ne za fiksacijo.

Tak malo OT za sobotno dopoldne.
Hvala za nasvet.
Ampak, a kdo ne fiksira oken najprej z vijaki v zid, temveč jih le zapurpena?o_O:oops1:
No, izvajalec jih bo fiksiral z vijaki, ker sem se že pogovarjal z njim na to temo, pred naročilom oken.
Pa tudi zraven bom cel čas.:aplauz:To lekcijo sem se pa že naučil z izkušnjo na lastni koži. :obesise:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.700
5.666
113
Ampak, a kdo ne fiksira oken najprej z vijaki v zid, temveč jih le zapurpena?o_O:oops1:

Ne vem, ce ta sport se traja, ampak 5-10 let nazaj je bil trendi. Odprtine za sraufe so bile prevec notri, norija okoli ekozafrkancij, okna so se porivala ven iz zidu, da ne bi bilo toplotnih mostov, za ceno "nesidranja" le-teh.
 
  • Wow
Reactions: mtl

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.402
246
63
Kras
www.mtl.si
Ne vem, ce ta sport se traja, ampak 5-10 let nazaj je bil trendi. Odprtine za sraufe so bile prevec notri, norija okoli ekozafrkancij, okna so se porivala ven iz zidu, da ne bi bilo toplotnih mostov, za ceno "nesidranja" le-teh.
Lool, tudi v sanjah nisem pomislil, da je to sploh možno.
A je komu že okno ''padlo ven''?
Imam tudi tri balkonska vrata, ki dvomim, da bi dolgoročno preživela brez nefiksiranja z vijaki.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.700
5.666
113
Ne razumi narobe... Sem velik fan tega, da se ne dela ali se cimbolj manjsa toplotne mostove, ampak en common sense pa tudi mora bit...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.402
246
63
Kras
www.mtl.si
Razumem, ampak kot rečeno, ni panike pri meni. No, vsaj upam, po besedah izvajalca naj ne bi bilo težav. V praksi bom videl pa ob montaži.
Okvir oken naj bi bil dovolj širok (cca. 9cm je okno), da bodo šli vijaki v zid.