Kaj kupiti? Mazda 6 / Insignia / Mondeo

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Jaz bi vzel kar Insignio. Je najnovejši model in tudi po tehnologiji se mi zdi pred Mondeom/Mazdo 6.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12194174&show=1

Sicer pa tole:

https://www.avto.net/Ads/detai...20NA%20ZALOG...

Jest bi pa itak iskal Superba 1,5TSI DSG.
smile-1.gif


Če si imel Accorda, bo novi Civic zate kar orenk korak dol (govorim kot nekdo, ki je enega imel in drugega temeljito probal. Ni slab avto, samo ni to to.

Tega se tudi jaz bojim, je kategorijo manjši. Se bom moral it malo zapeljat da vidim....
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Katerga accorda si imel? Če je predzadnji model,potem pojdi na zadnjega 2009+ druga opcija novi civic.

Tretja opcija omisli si drugačen model avtomobila,če bi bil uporaben.

Zanimiv je CH-R od Toyote,ker je kar velik avto.

Imam še vedno accorda 2003 letnik. Kar me pri novem civicu skrbi so dimenzije. Lahko, da so moji pomisliki brezveze, bo treba ga it zapeljat. Seveda "grand" verzijo.
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Na tvojem mestu bi kupil "grand" verzijo Civica. Sem ga vozil in je super avto. Nevsakdanja, a top oblika, super oprema, odlične lastnosti, ugodna cena, superioren menjalnik, vse to ima novi Civic. In tudi "grand" verzija Civica je zamenjava za Accorda v Evropi, vsaj tako sem bil informiran. Preskok iz Accorda 2003 na novi Civic bo pa verjemi - ogromen v prid Civica.

jaz vozim 2008 civica limuzino in moj naslednji avto bo ravno "grand"
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Nisem vozil tega grand civica, vendar iz preteklosti vem da neka oznakagrand ne pomeni 2 števiki večji avto.
primer: grand modus še ne pomeni zamenjava za espace. še za scenica ne
wink-1.gif


So pa pri volanu zapisali tole :
"S skupaj 4.648 milimetri dolžine se tako po velikosti vriva med accorda predzadnje in zadnje generacije, od aktualnega kombilimuzinskega brata pa oblikovno ne odstopa preveč."

Kaj pa zdaj to pomeni v notranjosti v primerjavi s starim accordom pa ne vem.

Pozanimaj se koliko je razlike v zavaorvanju, ker imaš 132 kw. Ydaj naj ne bi bilo več take razlike za tiste nad 130kw, ne vem pa kaj j e res, ker še nisem imel tako močnega avta.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Preveri pri fordu dobabljivost nadomestnih delov. Vsaj tistih najbolj verjetnih. Ker da ti recejo rok dobave 2 tedna ( ces da ga niti v nemciji ni v centralnem skladiscu)za del ki se "dnevno, (tedrnsko pa zagotovo)" rabi samo v sloveniji po drugih evropskih drzavah pa najbr pa nekaj kosov dnevno je....
Še dobro da je avto vozen, čeprav tehnično ni brezhiben.
bonk.gif

Me prav zanima koliko dni bi dobil asistenčni avto če bi avto bil nevozen. dan ali dva najbrž, ostalo pa....
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Kaj dobiš od mazde 6 za 25k€ kar je največ kar plača?. Model limunize z led žarometi stane 26k, Insignia z malo višjo opremo in matričnimi led žarometi je tudi 25k.
 
Nazadnje urejeno:

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Sem pred casom probal oba in me je insignia precej bolj presenetila, resnicno pomoje bestbuy v tem razredu.

Pocutje v kabini je precej bolj premium kot v mazdi.