Insignia Vs Mondeo ali kaj tretjega?

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Pozdravljeni!

Evo, pozna kava dela svoje in ne spim, ter razmišljam o "neumnostih"
evil.gif


Zamenjal bi avto in bi nekako (zaradi dobre izkušnje s Focusom MK2) ostal na fordu a...,
Ok, zgodba je taka. S focusom MKII 1.6 TDCi sem naredil dobrih 320k km in v vsem tem času sem izredno menjal turbino in dihtunge injektorjev. That's It. Izredno zadovoljen, a avto je star 9 let in sem se ga že dobro nagledal, pa drug teden naj bi ga novi lastnik že odpeljal.

Šel bi stopničko višje in zaradi omenjene izkušnje sem bil že odločen za mondea letnik 2009-2011 z 2.0 TDCi konjenico. A šment me je zamikala tudi insignia. Svojčas sem imel astro G (1.7 DTi) in po tem avtomobilu, sem rekel, da opla nikoli več ne povoham..
Ker se zarečenega kruha največ poje,... se je opel kaj izboljšal ali ne?

Insignia 2.0 CDTI s 160 konjsko konjenico se mi zdi pravšnja za tak avto, kako se pa motor in nasploh avto obnese (okvare, zanesljivost)? Neki tuji testi hvalijo omenjeni avtomobil kot dober second hand nakup a naletel sem tudi na slovenski opel forum. Tam sem prebral tudi dosti slabega,a ker vem da dva avtomobila iste znamke nista ista mogoče dobim tukaj tudi drugo mnenje.

Pozna kdo to Insignio?

Iščem avtomobil v tem rangu (mogoče laguna?), letnik 2009-2011 in budgetom nekih 12000 ali manj €
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Predlagam ti,da se greš z Insignio najprej zapeljat za kakšno uro ali dve,da ne boš potem razočaran. Ford Mondeo se za moj okus pelje bistveno bolje (vodljivost,držanje smeri,blaženje lukenj in neravnin,itd...).
Motor (160 KM) sicer dobro vleče in ima ugodno porabo,ampak sama dinamika vožnje ni primerljiva z Mondeom. No,okusi so različni,mogoče bo pa tebi ustrezala glede vožnje...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
insignia je hudo lep avto,no vsaj meni to je pa tudi vse.kolega jo ima.kupil novo.sicer z avtom ni za enkrat imel kakih težav ampk avto ima cca 60k km pa je občutek kot da jih ima 260k km.vse nekaj škriplje,ropota.tudi sam pravi da je ne b vzel ponovno.mondeo?kva pa vem meni je dolgočasen tako zunaj kot notri.

za ta denra dobiš 320d,a4 2.0tdi,mazdo 6 2.2cdti,
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Sam imam 130 konjsko Insignio. Kupil novo, sedaj star 2 leti in do sedaj nobenih problemov.
Glede na pisanje po forumih sem pričakoval škripanje armaturke, ampak zaenkrat nič od tega
nahrung002.gif

Zadaj bi lahko bilo več prostora za noge, ampak za otroka je več kot dovolj. Ptrljažnik 5 vratne je dovolj velik za dopust.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Pri meni je bil resen kandidat. Tale iz linka mi secer ne potegne, ker ima grde Cosmo sedeže in "ta tanek" radio. Motor je ok, samo avto je težak, tako da je teh 160km primerljivih z recimo VAG-ovih 140 ps. Mondeote sem po vsem prebranem o težavah z motorji nehal gledati (osebnih izkušenj razen z bencinarjem nimam).
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Več ko vozim druge avte, bolj vidim, da je Ford res ok.
tongue-1.gif


Povsem nepričakovano...
grin1.gif
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik sole pravi:
Sam imam 130 konjsko Insignio. Kupil novo, sedaj star 2 leti in do sedaj nobenih problemov.
Glede na pisanje po forumih sem pričakoval škripanje armaturke, ampak zaenkrat nič od tega
nahrung002.gif

Zadaj bi lahko bilo več prostora za noge, ampak za otroka je več kot dovolj. Ptrljažnik 5 vratne je dovolj velik za dopust.

In koliko kkm ima?
smile-1.gif
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Fantje ste me dali v še hujše razmišljanje, da me bo še glava začela bolet
tongue-1.gif

@sole če je v podpisu poraba tvoje insignie, potem v dveh letih narediš manj kilometrov kot jaz v enem.
@ibizadriver ja, sedeži so cosmo je pa avto kupljen pri nas z znano zgodovino in ne uvožen. Sicer nimam nič proti uvoženimi avtomobili imam pa z vrtenjem kilometrov raznoraznih hendlerjev... O akšnih težavah z motorji pri Mondeotih? Kolikor mi je znano je 2.0 TDci 140km soliden motor. Saj pravim, da sem s svojim 1.6 TDCi ( kar je v bistvu HDi) naredil čez 300k km in še vedno prede.
@malecky
tongue-1.gif
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
število km v podpisu štima
cheer.gif

Imam tudi službenega Opla, tako da veliko naredim tudi z njim
cool-1.gif
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
ksz

Sodelavec je prodal 2.5leti staro Insignio, ker mu je vedno kaj crkovalo. Drug sodelavec pa še vztraja pri insignii, čeprav jo ima sedaj nekje 3 leta pa vedno na servisu zaradi okvar. Pred nekaj časa je cel mesec hodil peš oz. z vlakom v službo...
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.959
113
Kaj se pa lahko zgodi na razmeroma novem avtu da cel mesec ne popravijo?
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Ksz
Malo pleha, malo žice.. Evo ti Opelice
smile-1.gif

Poznam mozakarja ki so mu pri novem (par 100 km) menjali menjalnik(avtomatski), non stop neki problemi, avto je vec na servisu kot na cesti...
Edit: sem zajebal... Menjalnik je bil rocni ( zato se mi je sploh zdelo cudno da zajebava)
 
Nazadnje urejeno:

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Marsikaj. Moja sestrična je svojega praktično novega, mislim da je bil clio, nonstop vozila po servisih. Tudi po teden in več je bil tam. Na koncu so ji brezplačno ponudili popolnoma novega, enak model, kateri je delal brezhibno.