Informativno vprašanje.... C5 ali Mondeo?

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
S fordom sem (sedaj vozim Focusa 1.6 TDCi) zelo zadovoljen, nekaj čez 170k km... po bukli na 240k km glavni servis.
Nekako čez leto in pol (če ta jermen res zdrži 240k) bi bilo pač treba skeširat tistega jurja za servis. Po moje ga bom menjal. Se že malo rajcam (če me pa orenk prime ga mogoče zamenjam že letos).
Ostal bi na fordu in bi šel na Mondeota.
Izredno mi je všeč (sem vizualist) Citroenov C5. Ima isto konjenico kot focus oz. si ford in citroen delita ( 1.6 in 2.0 dizli) konjenico.
Kaj pa vse ostalo pri Citroenu (elektronika, senzorji etc.)? Šrot kot renault (lagune) ali boljši?

Mondeo ali C5?
PRIMERA AVTOMOBILOV:

CITROEN

FORD
 

jmarkoos

Pripravnik
21. apr 2011
98
0
6
kupto.si
Od 22 avtomobilov ( od tega 8 citroenov ) in prevoženih skupno preko 2,3 mil km prisegam na citroen. Po moji izkušnji nobenega šrota v citroenih. Z enim od njih sem naredil ( bencin ) kar 370 k km brez menjav ( razen servisa ) prva sklopka, hidravlika, ....Sedaj vozim C4 G picasso
 

gorazdo

Pripravnik
6. avg 2007
323
1
18
Ljubljana
ne vem; kolegu se služben C5 sam odklepa na parkplacu (ne vejo zakaj).
Generalnih problemov (laguna style) pa kolokor vem ni.

je pa res, da se pa peleš ko Berlusconi not. bonga bonga style.
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Za cvetke samo odklepanja sem slišal tudi za forda (na mojem se ni zgodilo)
tongue-1.gif


Načeloma pravite je to OK avtoček.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Midva sva se kar nekaj prevozila s C5, krasen avtomobilček, dobri materiali, udoben, daje občutek varnosti in tudi je varen, hidravlika je zakon in je res udobna vožnja, mala poraba, veliko prostora... pa še lep za pogledat.

Marsikater konkurenčni avto ni C5-ki do gležnjev.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Hidravlika je za voznika ponavadi o.k., marsikateri sovoznik se bo pa pritozeval zaradi slabosti. Ne ustreza vsem, ker se avto na nasih cestah pozibava potem kot ladja. Obvezno probat.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.112
311
83
Z nobenim od teh dveh ne boš zgrešil. Edino kar ti želim veliko sreče pri nakupu rabljenega.
Drugače mam jaz mondea in sem zelo zadovoljen.

Pri opremi bodi pozoren, da bo imel parkirne senzorje.
 
Nazadnje urejeno:

cat

Fizikalc
3. sep 2007
902
52
28
Še en glas za C5. Sem pred par dnevi naredil eno malo daljšo turo z njim in me je navdušil. Res pa da lastnik pravi, da je dober mesec po nakupu moral imeti podvozje nastavljeno na športni način, je bilo enostavno premehko.
 

xcape

Pripravnik
14. feb 2009
320
0
16
Še moj glas za c5. Če imaš možnost, kupi z exclusive opremo. Ni primerjave z mondeotom. Vozil oba mondeo z ghia opremo in c5 exclusive in ni primerjave. Lepši interier, boljš za vozit, ....
 

jakkaa

Pripravnik
19. mar 2009
352
0
16
ljubljana
1.6 gre lepo, sam so več al mn vsi ''uscani'' mastni k kkšn 30 let star fiat, sm jih že dost vidu od spodej in to take z zelo malo km, 2.0 16V je boljša izbira in tud za tako velikost in težo je bolj primeren. Sam mam C5 prvi model, 2.0 HDI in sm zadovoln na števcu 270000km...hidravlika je pa itak zakon...v karkol se boš usedu pol boš jamral nad udobjem, to je res vesele v vožnji...
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik jakkaa pravi:
1.6 gre lepo, sam so več al mn vsi ''uscani'' mastni k kkšn 30 let star fiat, sm jih že dost vidu od spodej in to take z zelo malo km, 2.0 16V je boljša izbira in tud za tako velikost in težo je bolj primeren. Sam mam C5 prvi model, 2.0 HDI in sm zadovoln na števcu 270000km...hidravlika je pa itak zakon...v karkol se boš usedu pol boš jamral nad udobjem, to je res vesele v vožnji...

Kot sem napisal v eni od tem. V fordu imam 1.6 TDCi oz. HDI. Ima prevoženih 170k km in ni NITI MALO MASTEN, ne pije olja etc.
Ne vem od kje vam ti mastni HDI-ji. Iz tujine s 500k prevoženimi kilometri? 1.6HDi je eden najboljših motorjev s prostornino do 2 litrov.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Dajte mi nekaj povedat....? Kaj ima veze, če je motor spodaj masten?? Kaj ima to veze z vzdržljivostjio?
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.684
9.073
113
Lahko kdo malo o tej hidravliki napiše, kako to izgleda?
To je to, ko vidiš kako xantio ali včasih starega XM-a v tleh? To je na kompresor? Podobno kot in audi allroad?
 

jakkaa

Pripravnik
19. mar 2009
352
0
16
ljubljana
šraufamo kr precej brelingov, C4 in ostalih avtov s tem motorjem, pa jih lahk na prste preštejem kolk jih je suhih...na vzdržljivost to ne vplova, vpliva pa na cevi k jih olje kr dobr zmatra pa tud men osebno nebi blo všeč, če b mel cel motor črn od ola...čez samo delovanje motorja nimam nč za rečt...pa še to, ti avtomobili majo vsi do 150000km, sigurno...
 

jakkaa

Pripravnik
19. mar 2009
352
0
16
ljubljana
hidravlika deluje s pomočjo olja, pri starih LHM zelen pri novejših LDS oranžen. Vsako kolo ima svoj hidravljični valj in kroglo, za polnjenje valjev pa skrbi črpalka, pri starejših mehansko gnana pri novejših električno...spredaj so valji pokončni, zadaj ležeči...starejši imajo za regulacijo višine mehanske regulatorje, novejši potenciometre...pod novejše govorim od 2001 naprej ko je prišel prvi C5, xsantia je imela še star sistem...pa še to, zavore pri starejših so pravtako delovale preko hidravlike, novejši imajo že svoj sistem...