Passat ali C5?

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
še dobro da primerjate iste generacije avtov
grin1.gif

Volkswagen Passat: 2005 - 2010 KLIK

Mazda 6: 2007 - 2010 4-door, sedan KLIK
 

Gal1

Pripravnik
19. okt 2013
82
0
6
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
jaz sem se odločil za C5 zato:
- skoraj vseskozi sem na citroenih in sem z njimi zadovoljen
- passat mi je pretrd, plus tega jih bolj kradejo (ne mislim met skoz kasko)
- gledal sem še insignio, a je bil primerljiv letnik, oprema in motor cca 3000 evrov dražji od takšnega C5
- veliki francoski avti precej izgubijo ceno
- jaz sem vzel brez hidravlike, tisto je šele vesoljska ladja (oprema exclusive)
- v enem letu sem prevozil 40.000 km, avto je udoben, prostoren, v njem se počutiš varno
- je precej tih (je pa res, da sem imel prej berlingota)
- povprečna poraba v celem letu je 6,48, prve mesece sem vozil cca 150 ali 160 km/h po avtocesti in je bilo 6,6, zdaj vozim po omejitvah in je padla na 5,7 po računalniku, kar je nekje 5,9 izmerjeno na roke
- z izjemo okvar sklopke lahko avto samo priporočim, sedeži so foteljasti, udobni, a dovolj čvrsti, položaj za volanom je dober. jaz mam 2 m in mi je okej.
- težave s sklopko lahko rešiš s tem, da vzameš močnejši motor 165 KM ali avtomatika.
- 1.6 jaz ne bi jemal. sicer sem ga imel v berlingotu, a ima C5 še kakih 100 kil več ... govorim za karavana.


Hvala
zmaga.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Mazda al pa Honda ali pa kr nekaj pod ceno, da maš za servise! Vag ni več to kar je bil, francozi/italjani/angleži so pa še nižje. No vsaj tak mi je reko en znanec, mehanik. Opel pa Ford pa sploh avta nista, je še omeno
evil.gif
No za opel se strinjam, za forda pa še tega ne morem rečt.

btw Kot sem že nekajkrat zapisal, kaj vse vidim na hofu pri domače avtoelektričarju. Nazadnje golf variant, neki suzuki pa stara honda civic. Pogosto je tam tut kaki renault/peugeot in pa citroen.
 
Nazadnje urejeno: