Insignia Vs Mondeo ali kaj tretjega?

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Znanec kupil novo insignio, sicer ne vem kateri motor, in je bil več na servisih kot na cesti. Sicer je tudi meni všečen avto, vendar ga nebi kupil.
tongue-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Hja, Superb je res bolj tak "rustikalen" avto (podobno kot Passat). Ni pa slab avto in komur paše "nemški" koncept, se bo fajn počutil. Ni pa lep kot Insignia ali športen kot Mondeo. Mene je prepričala predvsem dodana vrednost glede na ceno, kjer je bilo takrat precej razlike glede na zgornja dva.

Trenutno (preden pride "Family" model), pa Superb ni tako ugoden nakup. Še rabljenim so šle cene gor.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Ja, pred prihodom novega Superba je bila cena res zelo ugodna. A ni bil "Family" model, karavan na koncu nekje okrog 20k €?
smile-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Tam nekje ja, Vsekakor ceneje kot je trenutno Octavia, če se gleda enaka oprema.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Sem šele danes opazil to temo na alterju. Decembra 2011 sem kupil novo Insignio sportstourer (karavan) 130km. Vsekakor se ne bi ponovno odločil za Opla, ker okvar je res malo morje. Tudi AC Trobec je vreden svojega denarja, tako da sem tam zgodbo s servisiranjem zaključil in jim obnem povedal svoje.
Pred tem sem vozil skoraj 5 let Focus Mk2 109km 1.6 TdCi. Z avtom ni bilo praktično nobene težave, pa sem v tem času naredil 240k km. Mi je res žal, da nisem ostal na Fordu, pa tudi servis Bizilj je bil svetlobna leta pred tem kar imam zdaj.
Žal me je premamil lep izgled Insignie in sem se nasral z nakupom.
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.959
113
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Kaj pa je s servisom na Bizilju?
smile-1.gif

En izmed boljših fordovih servisov (brano na F forumu).

Sicer pa 50% padca cene po 150 k prevoženih km se meni zdi čisto normalno.
Saj pa je avto že star in se začenjajo vsaj manjša popravila na avtu.

Avto s 150 k km --> tankaj in vozi je en na sto primerov...
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.959
113
Po moj pa to ni odvisno od znamke, ampak od sreče oz. ravnanja prejšnjega lastnika avta in servisov. Verjetnost pa je zelo majhna.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Kaj pa je s servisom na Bizilju?
smile-1.gif
Ne vem kaj je z njim, ampak zame eden izmed top pooblaščenih servisov. Odnos do strank pa več kot korekten! Lahko samo priporočim.

Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kaj pa je narobe s Trobcem? Me zanima, res...
Na lastni koži sem moral izkusiti to, kar večina starih mačkov že dolgo ve. Nategunski servis, katerega znanje se konča pri menjavi oljnega filtra.
Večkrat sem prijavljal enake napake, ki pa jih oni niso zaznali (navkljub temu, da sem pripeljal avto tja v stanju ko je bila opazna ta napak in se je tudi človek, ki je sprejel avto strinjal, da to ni ok!) in seveda tudi niso odpravili. Zmagovalec pa je g. Fišter na šalterju. Še zdaj se semjimo na njegov račun: pripeljem avto na servis, ker gori lučka za okvaro motorja. Tekom dneva ugotovijo, da bo avto popravljen šele čez 3 dni, ker nimajo dotičnega senzorja. Ok, vprašam, kdaj lahko pridem po nadomestno vozilo. Njegov odgovor: gospod, vi ste v čudni situaciji... vam ne pripada nadomestno vozilo. wtf?!!! Potem je bil pa on v čudni situaciji, ko je moral dati nadomestno vozilo po posredovanju Opel Slovenija. Zanimivo, da se njim situacija ni zdela prav nič čudna...
Moj nasvet: na veliko se ogni tega Trobca, če ti je kaj do živcev in svojega avtomobila!!!
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Gledam rabljene forde in ople. V 2 letih pade cena za 50%...
eusa_doh.gif

Dobiš Insignio Cdti Cosmo l 2012 za 11000 EUR?

Sicer tudi uber avto Passat ni izzvez iz padanja cen
bonk.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Hvala

si mi samo potrdil. Sosed je vodja servisa (verjetno mehanikov) pri Trobcu. Sem dovolj videl in tudi pohvalil se je z lepimi stvarmi da mi je vse jasno.