Navigacija Android

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Verjetno, na 6.14 mi je downloadal okolico Celja, sem pa moral kar veliko območje izbrat, drugače je jamral, da ni podprto na tem območju. Z Žalcem, Šentjurom in Zrečami.

Na 7.0.2 pa mi ni uspelo (tebi kaže gumb/meni za download ali tudi "ok maps" vtipkaš?)
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem iskal po netu in opazil, da imajo vsi težave in da so šli na verzijo 7.0.1, kjer se je še dalo zajet karte.
Enim par v tujini je uspelo naredit zajem na 7.0.2 ampak je možnost zajet samo minimalno karte tako, da na koncu skoraj ni uporabno.

p.s.
Sem probaval od čisto približane karte in potem korak po korak odzumiral in v SLO se ne da zajet zemljevida.

 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Na voljo nova posodobitev od 16.8.13

Sedaj zopet deluje prenašanje zemljevida s komando " Ok maps "

Mi je uspelo na oddaljenosti 5mi/10km in vrže napako, da je območje preveliko in nato se čisto malo približa in ponovno vpiše OK maps, ko je razdalja pravilna se začne prenos, potrebno je pa obvezno zajeti zraven še vsaj eno sosednjo državo.



p.s.
Verzija je sedaj 7.1.0
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Kak komplicirano je nazaj na 6.x iti?
Brez rootanja in podobnega hekanja.
(kaj sploh v7 ponuja, kar 6 nima?)
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pojma nimam kaka je razlika med 6 in 7 razen tega, da so kar nekaj stvari vstran pobrali.

Če bi rad šel nazaj na verzijo 6 potem narediš sledeče.

1.) greš na Google play in izklopiš samodejno posodabljanje za google maps

2.) greš na napravi pod nastavitve/aplikacije/ klikneš na google maps in daš odstrani posodobitve

Tako boš zopet imel originalno verzijo, ki je bila ob nakupu naprave.

V primeru, da ne izklopiš samodejnega posodabljanja se ti bo google maps zopet posodobil na zadnjo verzijo.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Si prepričan da je to nova verzija?
Na SGS3 sem videl že pred časom 7.0.x (ne vem, kaj je bil X, po spominu celo 4, čeprav sem preveril in je trenutno 7.0.2)

Recimo opcije "Make this map area available offline." (opisano tule) ni.

Kje pa bi naj bila tista merilna vrstica?

PS: Zdaj vidim višje moje sporočilo, kjer sem avgusta napisal, da sem že videl verzijo 7.0.2. Ali gre za to številka verzije nima veze z dejansko pravo verzijo (naredijo spremembo, številka verzija pa ostane ista) ?
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
16.8.13 je bila na voljo verzija 7.0.1 s 13 septembrom pa je 7.0.2. očitno se številka verzije spreminja glede na napravo.
Če pogledaš na google market boš videl, da je tam ni zabeležene, vidiš pa jo, če greš preko telefona na market.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Že videl. 7.2.0
Zgleda da prej danes še ni bilo update-a na voljo.

"Make this map area available offline." je zdaj tam. S tem v zgleda v Sloveniji ne deluje (not available in this area...).
Pri istem zoom faktorju v Avstriji deluje, če je malo Slovenija na ekranu, pa več ne.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Pozdravljeni!

Mam eno vprašanje in sicer katera navigacija ti da trenutni položaj v imenu in št. ulice in ne v stopinjah?

Hvala za odgovor in LP
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Na voljo nova verzija Sygic navigacije in sicer v 13.4.1 ki ima zanimivo novost, to je HEAD-UP DISPAY / HUD:

unnamed.png


Projekcija deluje seveda samo ponoči v nočnem načinu, kako to v praksi deluje pa še nisem preizkusil. Demo zgleda OK
smile-1.gif


 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
"projekcija", kako umetelno se to sliši
smile-1.gif


To je zastonj update ali plačljiva nadgradnja?