Navigacija Android

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Vir je bilo Googlovo povabilo novinarjem na konferenco. No pa saj si vmes ze sam ugotovil da res deluje.
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.349
686
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
FM protokol je samo za WinCE navigacije. Na Androidu TMC deluje preko wi-fi ali podatkovne povezave. In ja, na večini vseh delujejo prometne informacije (iGO, Navigon, Sygic..)
 

veso007

Pripravnik
20. jan 2009
68
1
8
Pozdravljeni...
Nevem a je prava tema, bom kar tu vprasal...
A mogoce kdo ve če so na voljo 3d stavbe za zemljevide HERE Q3 2014?
Hvala za bilo kaksno info
wink-1.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.473
365
83
V čem je fora uporabe starih kart s pašnika, ko pa je doživljenska licenca s pogostimi posodobitvami nekaj 10€ za celotno EU? .
 

veso007

Pripravnik
20. jan 2009
68
1
8
Hmmm nekaj 10€? Pod nekaj 10€ spada tidi cifra 70 ali 80€.... No, ce je na voljo pašnik....
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
Krave kar pustite pri miru
evil.gif


Sicer je razlika tudi v sami navigaciji ... IGO je mnogim precej bolj všeč. Sam imam (legalen) Sygic, vendar večinoma uporabljam IGO.
Tega pa žal ni mogoče kupiti.

Sicer se pa strinjam - pogosto s(m)o nekateri preveč navajeni na piratiziranje - cena za izdelek/storitev pa ni nujno visoka.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.631
2.461
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
sedaj imajo akcijo;)
http://eshop.sygic.com/en/android:buy-now

zakaj ne s pašnika? Ker niso krave, da bi od pašnika živel;)

Kaj nisi ravno ti rekel, da si obupal nad vsemi temi zadevami v sloveniji?

Drugač pa jst s srcem sem pri here maps, uporabljam največ route 66, sygic se mi pa najbolj dopade.
evil.gif


Za tomtom zadevo, bi pa edino plačal 25€.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Sygic imam kupljeno;) in to me najbolj boli, ko pol tako vidis, da tam ko jo najbolj rabis, ona zataji. Sedaj imam namesceno samo google maps. Za po slo imam dost GB podatkov, da se ne rabim sekirat. Itak, pa ce doma na wifi-ju nardis ruto, ti celo pot shrani in tako niti ne rabis vec povezave. Za v tujino, ko bom rabil, bom pa here sprobal.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
No, meni ravno Here karte niso všeč in primerljive s TomTomom. Ampak dobro - če človek potrebuje nekaj zastonj ali na hitro, pa res ne zgreši s tem.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.631
2.461
113
Dosti bolj so izpopolnjene, pri meni manjkajo dovozi za celo sosesko, pa verjetno še komu drugemu.


Drugač pa nevem (Tomtom in Route 66 oboje tomtom mape) se bolj obvoznic držita, medtem ko ostali hočejo skos center it. S


Tukaj sem par prinscreenov enkrat naredu
screenshot2014-12-11-23-.png

screenshot2014-12-12-00-.png

screenshot2014-12-11-23-.png

screenshot2014-12-12-00-.png

screenshot2014-12-12-00-.png

screenshot2014-12-12-00-.png

unnamed.png


V glavnem jst, bi bil zlo tečen če bi me peljalo skozi minhenski viæ v center, namesto po obvoznic. Če bi se vozil, tam kjer mi je neznano.

Sygic je pa najbolj utrgan od vseh, ima kr polkrožna obračanja in take zadeve not. (v tem primeru, me hoče peljati čez polno črtno na vilharjevi na levo
bonk.gif
)
 
Nazadnje urejeno:

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik Jozee pravi:
In v čem te karte TomTom bolj prepričajo kot Here

Uf, sem pa že toliko testov naredil (ne, vem ali sem sploh tisto objavljal na blogu) ... pa sploh ni primerjave.
Nekaj časa sem celo delal primerjave in shranjeval, pa mislim, da sem potem enkrat vse pobrisal. Enostavno to jemlje preveč časa, da bi delal zastonj. Grem raje na pir.
Skratka - več napak, nerazvrščene (ne dobro kategorizirane) ceste, vodenje je posledično slabše. Kdaj sem se na mojem domačem terenu kar zgrozil, kje me Here mape (v različnih navigacijskih programih!) želijo voditi. Da se ti to zgodi na "tujem", bi preklel vse živo.

Zame je TomTom daleč pred Here. Je pa res, da je v zadnjem obdobju Here precej bolj odziven, zagnan ... in ima tudi marsikatero stvar boljšo (recimo POI točke).
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Načeloma imaš sicer prav, toda kdaj je bil zadnji update recimo za igo pri here in katera je zadnja verzija za tom tom?
wink-1.gif

So se pri here kar poboljšali, so karte tudi pri nas postale čisto uporabne. Kar se pa napak in pomanjkljivosti v here tiče pa imamo tudi na tem forumu temo za javljanje napak, ki se potem v naslednji verziji popravijo.

Igo8 z tomtom kartami je sicer zame se vedno top, toda here navigacijo svoji vlogo odlično opravlja, karte in vodenje so 2nd best na trgu, je pa free in enostavna, tako da lahko samo priporočam
cheer.gif
 

Jozee

Pripravnik
31. mar 2010
99
0
6
JN76UM
Zakaj nastopijo tako velike razlike v velikosti med raznimi ponudniki kart...
here navigacija ima Slovenijo veliko 296,6 MB,
here karte 2014.Q3 Slovenija 9,407 MB
tomtom karte 2014.09 Slovenija 15,993 MB
po velikosti bi sklepal da here navigacija najbolj podrobno pokriva Slovenijo, al se motim
confused-1.gif