Navigacija Android

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Fantje, ali je Sygic vreden nakupa? Gledam, 20 evrov za evropo + rusijo. Ni ravno premoženje malo pa tudi ne.

Poznam HERE maps ampak me vseeno zanima če je Sygic OK. Skrekane verzije uporabljam že dolgo, pa se mi več ne da z njimi zafrkavati.
Jaz se sprašujem zakaj bi človek kupoval Sygic, če je HERE for free.
confused-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Jaz se sprašujem zakaj bi človek kupoval Sygic, če je HERE for free.
confused-1.gif

jaz se pa sprašujem na čem si ti, da tlačiš here med navigacije...
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Res je..

Še malo off:

Kolk je fajn, ko herrman gnjavi in pametuje brez da se zastopi na stvar... Važno da je brihten po celem forumu brez ene konkretne informacije, ki kour koli pomaga.
smile-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Fantje, ali je Sygic vreden nakupa? Gledam, 20 evrov za evropo + rusijo. Ni ravno premoženje malo pa tudi ne.

Poznam HERE maps ampak me vseeno zanima če je Sygic OK. Skrekane verzije uporabljam že dolgo, pa se mi več ne da z njimi zafrkavati.
Jaz se sprašujem zakaj bi človek kupoval Sygic, če je HERE for free.
confused-1.gif

Mene najbolj moti:
- nadležno zamujanje pred ovinki(in potem fališ izvoz),
- izvozi na AC niso napisani,
- ko prečkaš mejo, moraš vinjeto na novo označevat, če jo imaš (sygic ima to rešeno)
- za razne omejitve ima sygic lepo naštimano odštevanje, do kraja kjer začne veljati omejitev
- kljub manj kiču, je poraba baterija večja (se vidi, da se telefon počasneje polne kot pri sygicu)
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
bil sem v Izraelu (kao naj high tech družba) ,...no tam vsi, ampak res vsi uporabljajo WAZE od googla, ki sicer zahteva non stop podatkovno povezavo,...je pa res da je tam prenos podatkov praktično zastonj in povsod imajo 4G hitrost,.....
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Če se logiraš not jih vidiš ene 10, ki se sedaj vozijo po sloveniji.

Vsaj, ko sem zadnjič probal.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
dve res veliki prednosti sta ker imaš podatkovno povezavo:
1. Iščeš lahko praktično vse kar je na internetu, ne samo ulice in pumpe, skratka VSE najde takoj
2. Ker vsi pošiljajo podatke nazaj, waze avtomatsko ve kje si in kako hitro se voziš in avtomatsko izračunava zastoje ter preusmerja, poleg tega pa nesreče, policaje, radarje ljudje sami vnašajo not z eno tipko praktično isti trenutek ko se pojavi....in ko se odpelje ljudje isti trenutek javijo da ga ni več in zgine z zaslona
smile-1.gif


Dejansko sem dobil občutek da če bi to vsi imeli bi se avti res avtonomno lahko vozili brez voznikov in komunicirali med sabo,......verjetno je google zato tudi odštel gromozansko 1 miljardo za waze,.......
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
V bistvu je tole tudi pri gmaps, če si online.

Res, da pa uporabniki zastojev ali policijskih kontrol ne morejo prijavljati. (no nisem ziher)
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
ja sej jih je vedno več ki imajo to ampak ta je googlov in samo en bo pometel z ostalimi, in ratal no1 in vodil v avtonomno vožnjo brez voznikov,.... in kateri bo to,......3x lah ugibaš da bo to verjetno googlov waze
smile-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Garmin s Here kartami ima Slovenijo veliko 45MB.

AdriaTopo, ki je res zemljevid kot se spodobi je pa velik dobrih 150MB.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Ker se pojavljajo novosti, bo enkrat čas, da posodobim svojo tabelo navigacij.

Zanimivo, ti imaš iGo na prvem mestu, jaz ga pa sploh ne prebavljam, celo glas "voditeljice" mi ni všeč
smirk-1.gif


Verjetno tudi iz navade(predvsem pa ker podpira TOPO karto) je zame edina prava navigacija Garmin (SP), škoda, ker mi praktično na vseh novih telefonih nekaj šteka in je zato skoraj neuporabna.
crazy1.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Ker se pojavljajo novosti, bo enkrat čas, da posodobim svojo tabelo navigacij.

Zanimivo, ti imaš iGo na prvem mestu, jaz ga pa sploh ne prebavljam, celo glas "voditeljice" mi ni všeč
smirk-1.gif


Verjetno tudi iz navade(predvsem pa ker podpira TOPO karto) je zame edina prava navigacija Garmin (SP), škoda, ker mi praktično na vseh novih telefonih nekaj šteka in je zato skoraj neuporabna.
crazy1.gif

fikus strikes again
evil.gif

Garmin SP je približno toliko aktualen kot so danes MMSji .
cool-1.gif
Ampak nekje obstaja skupina ljudi, ki so še vedno v začetku tega tisočletja...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Zaradi mene je lahko Garmin SP v prejšnjem tisočletju ampak žal v tem tisočletju boljše navigacije z boljšimi TOPO kartami še nisem videl.

Navigacije, kjer vidim samo ceste, ne rabim.
Če pa si ti kje videl kaj boljšega mi pa prosim povej.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Ker se pojavljajo novosti, bo enkrat čas, da posodobim svojo tabelo navigacij.

Zanimivo, ti imaš iGo na prvem mestu, jaz ga pa sploh ne prebavljam, celo glas "voditeljice" mi ni všeč
smirk-1.gif


Verjetno tudi iz navade(predvsem pa ker podpira TOPO karto) je zame edina prava navigacija Garmin (SP), škoda, ker mi praktično na vseh novih telefonih nekaj šteka in je zato skoraj neuporabna.
crazy1.gif

Hja - vsake oči imajo svojega malarja. Je pa v sami uporabi IGO res odličen, brez skrbi. Le poskusi ga. Če si bolj za preproste stvari, potem kar osnovnega, sicer pa si dodaj kakšen skin in si ga prilagodi preko sprememb v sys.txt in
cheer.gif


Navigacije pa nikoli ne uporabljam tako, da bi poslušal navigiranje ... vedno brezglasno vodenje.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
dve res veliki prednosti sta ker imaš podatkovno povezavo:
1. Iščeš lahko praktično vse kar je na internetu, ne samo ulice in pumpe, skratka VSE najde takoj
2. Ker vsi pošiljajo podatke nazaj, waze avtomatsko ve kje si in kako hitro se voziš in avtomatsko izračunava zastoje ter preusmerja, poleg tega pa nesreče, policaje, radarje ljudje sami vnašajo not z eno tipko praktično isti trenutek ko se pojavi....in ko se odpelje ljudje isti trenutek javijo da ga ni več in zgine z zaslona
smile-1.gif


Dejansko sem dobil občutek da če bi to vsi imeli bi se avti res avtonomno lahko vozili brez voznikov in komunicirali med sabo,......verjetno je google zato tudi odštel gromozansko 1 miljardo za waze,.......

škoda da pri nas več ljudi ne uporablja Waze, ker je res super. Mene je že nekajkrat "rešilo" gužve na AC, zahvaljajoč verjetno turistom-uporabnikom.
Glede porabe podatkov pa se mi ne zdi noben problem uporaba v EU.

Izven EU pa pač uporabljam offline google maps. Razni sygici, Here ipd so samo še navlaka
evil.gif