Navigacija Android

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Drugačna kompresija podatkov, mape so pa iste.


Zakaj je tako, pa je preveč za mene.
 

Jozee

Pripravnik
31. mar 2010
99
0
6
JN76UM
To pa ne morem verjet... here navigacija 294,6 MB, here karte pa samo 9,407 MB, pa je isti ponudnik... da pa bi bila tako velika razlika samo zaradi kompresije
confused-1.gif
pa je zlo teško verjet
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Navigon ima okol 30mb veliko slovenijo, pa so iste mape.

Tistih 9mb tvojih pa nevem kje si dobu.
 

Jozee

Pripravnik
31. mar 2010
99
0
6
JN76UM
Saj sem napisal iGO 2014.Q3 HERE Europe Maps... Slovenia HERE 2014.Q3 150130.fbl je velika 9,407 MB
Po čem sklepaš da so iste mape... here mape sem ti napisal, predvidevam da če je here navigacija uporablja here karte, razlika v velikosti pa je enormna
 
Nazadnje urejeno:

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Načeloma imaš sicer prav, toda kdaj je bil zadnji update recimo za igo pri here in katera je zadnja verzija za tom tom?
wink-1.gif


So se pri here kar poboljšali, so karte tudi pri nas postale čisto uporabne. Kar se pa napak in pomanjkljivosti v here tiče pa imamo tudi na tem forumu temo za javljanje napak, ki se potem v naslednji verziji popravijo.

Igo8 z tomtom kartami je sicer zame se vedno top, toda here navigacijo svoji vlogo odlično opravlja, karte in vodenje so 2nd best na trgu, je pa free in enostavna, tako da lahko samo priporočam
cheer.gif

Jaz imam TomTom 2014_09 - in mislim, da je to približno tako, kot Here Q3_2014.

Kar zadeva javljanje napak - nekaj teh napak sem sporočal sam, nato nekaj malega tudi preko tega foruma, sedaj pa le občasno kaj javim na TomTom (tam se mi je celo oglasil tisti, ki to neposredno počne, ker je imel neko vprašanje
cheer.gif
).
Čedalje bolj se mi zdi, da ni moja naloga, da izgubljam ure, da pomagam multinacionalkam. Kaj pa vem, mogoče se staram, pa entuziazem izginja, ker to ne velja samo za navigacije
evil.gif

Saj pomagam, ni pa, da bi izgubljal ure s tem kar vnaprej. Gre pa za te stvari veliko časa. Na tem forumu imamo dobro znane uporabnike, ki posvetijo res veliko časa za pomoč in vsaka čast.

Ker se pojavljajo novosti, bo enkrat čas, da posodobim svojo tabelo navigacij.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
ksz

Ali obstaja karta Gruzije (Georgia) za iGo za android? Če ne, kaj naj namestim za omenjeno državo?
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Sem zdaj našel drug program Navitel, ki naj bi imel te ruske in okoliške države. Ali imaš morda kaj izkušenj z Navitel-om?
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
ksz...

A lahko nekdo naredi step-by-step za download kart iGO 2014.Q3 HERE Europe Maps? Koraki for dummies
wink-1.gif

Rabim na avtoradio androida, pa bi mi vsaka pomoč prišla zelo prav.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Fantje, ali je Sygic vreden nakupa? Gledam, 20 evrov za evropo + rusijo. Ni ravno premoženje malo pa tudi ne.

Poznam HERE maps ampak me vseeno zanima če je Sygic OK. Skrekane verzije uporabljam že dolgo, pa se mi več ne da z njimi zafrkavati.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nekak se mi zdi, da ti bi odgovor že moral biti poznan, če tako dolgo sygic uporabljaš
smile-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Jst sem duhovno pri HERE maps(niso še čisto tam, da bi bile uporabne
frown-1.gif
), uporabljam tazadnjo verzijo sygica (15.3.7) kajstvem verjetno lepša grafika, bolj natančne omejitve in zoom v križiščih.....čakam pa google maps, da bodo offline.

Zdaj enkrat, bi se že moralo kaj zgodit, pa je še vse tiho. http://www.theverge.com/2015/5/28/8680345/google-maps-io-2015-offline-search-navigation

Če se bo to zgodilo v enem doglednem času, si vrgu 20€ stran.
smile-1.gif
Je pa trg teh navigacij zelo krut, sedaj ko so vstopili zastonjkarji. (sygic ima dobre možnosti, da preživi.... v primerjavi s kakim navigonom, copilotom, route66)
 
Nazadnje urejeno:

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
HERE maps sploh še nisem resno ponucal. Medtem ko me je sygic že peljal po evropi. Google maps uporabljam samo za silo kadar Sygic zašteka, sploh ker nima slovenskega vmesnika za govor če imaš kot default jezik nastavljen angleščino.

Vedno bolj se nagibam k Sygic nakupu. Po resnici povedano sem bolj mislil da me bo kdo odmislil od nakupa kot obratno.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
No dobro..... samo kaj te moti angleščina?

Si moraš prevajat... kaj je že "left"? Vpišeš naslov pa te pelje kamor, češ.....

Aja probaj še route66, se mi zdi da je en mesec zastonj testiranje.... Men se fulla dopade, samo crackov za novejše verzije ni.
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Danes sem po daljšem času spet uporabil Sygic, ko sem imel kakšnih pet ur voženj po čisto neznanih terenih.
In kakšen je zaključek - podoben kot lani (na blogu) - simpatičen marketing, nekaj dobrih potez, na drugi strani pa silno nerodno iskanje, vrsta nepregledosti med vodenjem ... priznam, da sem po treh urah (in nekaj zgrešenih cest) raje zagnal IGO (vmes pa enkrat še Google Maps, da sem našel en s.p.).
Imam licenčni Sygic, pa me nekako ne prepriča. Enostavno ni pregleden (praktično vse ceste na podeželju so enako narisane) , slika je pogosto postrani, izbiranje poti je sem ter tja silno čudno.
IGO je pri uporabi res zakon (no, z nekaj zadržki, da sem pošten).
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
čakam pa google maps, da bodo offline.

delno offline so že dolgo;)
Ko si doma na wifi-ju si narediš ruto, potem za delovanje pa več ne potrebuje povezave in zna tudi poiskat novo pot, če si zajebal. Sem testiral na hrvaškem.

Imajo pa res še to slabost, da te nasmejijo ob izgovorjavi imena ulic in cest:)

Here ima pa fajn, ker ima sedaj lifetrafic tudi za slo za večje ceste.

Če bi vse navigacije skup dal, bi dobil eno dobro
17758-icon_confused.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Imaš prav - od vsakega nekaj, pa bi skupaj dobil kar v redu
aplauz.gif


Google Maps bi znal biti res zelo v redu, ko bo dobil offline (takšen, ki je napovedan). Sicer ni tako funkcijsko nabit, kot so ostale navigacije, vseeno pa ima nekaj zelo dobrih stvari.
Here maps sem poskusil na začetku, pa me niso čisto prepričali. Ali so že naredili, da med vožnjo vidiš promet (torej, kdaj se ti približuješ "težavam")? Če me spomin ne vara, je bilo treba preklapljati med samo navigacijo in pogledom na live traffic. Lahko pa, da sem pozabil.

Sem pa na blog napisal nekaj novih mnenj o Sygicu.
Tisti, ki ga uporabljate - ali vas nikoli ne moti, ko se slika postavi postrani? Pa tisto iskanje, ki je prišlo z lansko posodobitvijo
crazy1.gif
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Sem kar nabavil Sygic. Ene tri leta že nucam verzije s travnikov. Če nisem vmes šalta na kaj drugega tudi sedaj ne bom.