Mercator prodan!

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
A se bodo še sedaj oglasili pogumneži, ki so (in pri nekaterih stvareh še vedno) vpili, da je potrebno prodati za vsako ceno
confused-1.gif

In kaj se je tolk hudega zgodilo?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:A se bodo še sedaj oglasili pogumneži, ki so (in pri nekaterih stvareh še vedno) vpili, da je potrebno prodati za vsako ceno
confused-1.gif
Prodali so tisti, ki so bili lastniki. Si bil lastnik? Tisti, ki nismo bili lastniki, s to prodajo nimamo nič.
Vsak korak ima kakega prej. Zgodbe z Mercatorjem danes ne bi bilo, če se ga pred dvema desetletjema ne bi spodbujalo in mu omogočalo, da popapca bolj ali manj vse slovenske trgovce. Očitno je šlo čez njegove realne finančne zmožnosti, zato so lastniki dobršnega dela postale banke. Te pa si s tem v bilanci ne morejo veliko pomagati. Delni lastnik pa so bili slovenski pivovarji, ki so si na ta način obetali, da bodo lahko Slovencem do konca vekov prodajali pivo za 1€ +. Ki pa so si tudi obuli prevelike škornje.
Kdor misli, da je bila prodaja Mercatorja slaba poteza, potem v bistvu misli, da smo za dokapitalizacijo bank dali še premalo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.273
113
Kupi lahko kdrokoli. Pomembne so zveze, prijateljstav, ne denar!!
Država JE BILA opozorjena na nepravilnosti. Opozorili so Slovenci.
Tu v SLO ni balkanizma, kjer se narod Hrvaške dvigne in se stvar ne proda SLOVENCEM - pivovarna, Hvar.
Slovenske mogotce in politeke boli k... Glavno je, da njim padeje milioni.
Če ne takoj, pa po 20 letih - Hotel v Bohinju.
Kaj naj rečem vnuku? Ja kradi, pa z Jankovičevimi se druži in Popovičem, pa z ne ne z Bavčarjem.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.001
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:A se bodo še sedaj oglasili pogumneži, ki so (in pri nekaterih stvareh še vedno) vpili, da je potrebno prodati za vsako ceno
confused-1.gif
Prodali so tisti, ki so bili lastniki. Si bil lastnik? Tisti, ki nismo bili lastniki, s to prodajo nimamo nič.
Vsak korak ima kakega prej. Zgodbe z Mercatorjem danes ne bi bilo, če se ga pred dvema desetletjema ne bi spodbujalo in mu omogočalo, da popapca bolj ali manj vse slovenske trgovce. Očitno je šlo čez njegove realne finančne zmožnosti, zato so lastniki dobršnega dela postale banke. Te pa si s tem v bilanci ne morejo veliko pomagati. Delni lastnik pa so bili slovenski pivovarji, ki so si na ta način obetali, da bodo lahko Slovencem do konca vekov prodajali pivo za 1€ +. Ki pa so si tudi obuli prevelike škornje.
Kdor misli, da je bila prodaja Mercatorja slaba poteza, potem v bistvu misli, da smo za dokapitalizacijo bank dali še premalo.

aplauz.gif
Če nebi levaki pustili Zokiju, da je uničil slovenske trgovce, do takih stvari nebi prišlo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Čisti. Bolj prvinsko je precej težko.
Osnovni princip - velika riba žre male ribice. Z eno besedico - "kapitalizem" . Zelo privlačno, če si na vrhu piramide. Eno stopničko pod vrhom pa ni več tako lesketajoče ...
tongue-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.714
113
kod Džej-Zija
Ne nabijaj, če ne poznaš koncepta kapitalizma. To, da nekoga nastavi politika (Rop: "politika te je nastavila, jaz sem te nastavil!"), ni nikakršen kapitalizem. Da politika omogoči nakupe v duhu konsolidacije trga zaradi nacionalnega interesa, ni nikakršen kapitalizem. Kje je tu prosti trg?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ti vidiš slovensko sceno, jaz pa naprej po svetu. In ti lahko iz proste duše zagotovim, da še vedno živimo v debelem fevdalizmu ali celo sužnjelastništvu. Samo rečemo temu malce drugače ... tako, da se lepše sliši.
rolleyes-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Aja, Rop je eden tistih, ki "kjer koli se pojavi, tudi trava ne raste več za njim". Ampak - točno taki pri nas kandidirajo in med edino točno takimi kandidati imamo izbiro na volitvah. Zato ne volim že od nekje 95. leta
tongue-1.gif
.

In tako mi Bog pomagaj! Če ste vi butasti in slepi, jaz nisem! Moj podpis pod volilnim listkom ne bo dovolil "legalne kraje v imenu ljudstva" !
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To praviš ti. Jaz pa pravim, da je svet v 80. letih prejšnjega stoletja padel iz tečajev in nenadoma je bil izraz "morala" - prepovedan, nezaželjen, ogaben ...!? Stvar je v tem, da sem izkusil tudi že boljši, bolj uravnotežen svet. Ni bil čisto dober, daleč od tega, zato sem dovolil mladini, naj naredi nekaj po svoje. E - tu imate!

Vse skupaj, vsake volitve ko se pripravljajo, mi vedno znova pokažejo prizor iz starega filma "Vikingi" (je bil še črnobel), ko so imeli v okrogli areni trop volkov in so vrgli noter ujetega poglavarja vikingov ...
crazy1.gif


Torej - tako kot je Adi Smolar spesnil : "neprilagojen".
cheer.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ja smešno pa je, da lahko sedaj Mercator od Hrvatov kupimo nazaj precej ceneje, kot smo ga prodali..... pa to realno veliko ceneje...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:

Torej -: "neprilagojen".
cheer.gif

A lahko potemtakem mladina zahteva tvoj ban
sprasujem se.gif


Zakaj bi te sploh brali če že od 80's nisi koristen družbi
sprasujem se.gif