kje kupiti plastične zobnike za dron

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
Pozdrav,

Na lidlovemu dronu od mulcev se je polomil en majhen plastičen zobnik na motorčku... 10 zob, premer cca 3.5mm in luknja 1mm. Sem na aliju našel in naročil nekaj na oko primernega, ampak vseeno bi tole naslednjič malo hitreje pa če se da fizično pogledat pa primerjat.

Obstajajo lokalno sploh kake štacune za tako robo?
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
dvomim... najhitrejša opcija ti je, da imaš prjatla z resin printerjem... fdm dvomim, da bo kaj naredil... oziroma verjetno bi mogu met kako 0.2 šobo pa kak titan extrudor... tretja možnost je pa stružnica pa pila...
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Ali pa da že sedaj naročiš osnovne rezervne dele z Alija, pa jih naslednjič skupaj z dronom vržeš v smeti.

V MB imaš Chip trade al nekaj takega na Sokolski pa še eno THneki na Koroški (če je še) z elektronskim materialom, bi znali imeti tudi kaj takega, pa v BTC imaš trgovino za modelarje.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Takšno težavo sem imel z avtekom na daljinsko. Zobnik na motorčku je plastični in je počil na mestu kje je luknja. Tako je drsel po osi, ker se je luknja zaradi razpoke razširila. . Vzel sekundno lepilo in ga zalepil na os. Držalo je glih pet minut.
Sem se razkuril, lukno na zobniku in os narebričil. Vzel dvokomponentno lepilo, namazal in sestavil. Naslednji dan montiral in preizkusil. Držalo je celo deset minut.
Boljše igrače imajo tisti najmanjši zobnik iz medenine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
načeloma ko greš naprej od "igrač", imajo tudi "pro" avti recimo enega plastičnega in enega kovinskega... ker ko gre nekaj narobe, je zobnik najcenejša stvar kar se lahko polomi... in je bolje, da ti zlomi zobnik, kot pa kakšen drug del pogona...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
dobra ideja... sicer meni nič ne pomaga, ker je moj zobnik miniaturen in "postrgalo" ga je od znotraj
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Še večji štos so elektronske termostatske glave z motorčkom, za radiatorje. Vsi zobniki plastični. Po dveh letih vse crknilo in sem jih zmetal stran. Sedaj imam navadne termostatske brez zobnikov in reduktorjev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
Meni so v tastarem stanovanju digitalne glave kar dolgo zdržale. Res pa je bila desetletje in več nazaj cenovna razlika med "neumno" in digitalno precej zanemarljiva. Ko sem hotel to lani zrihtat v novem stanovanju sem bruhnil v smeh, ko sem videl cene.Že zaradi cene ne bom preverjal kako dolgo zdržijo. Imam raje navadne glave pa centralni termostat.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
No dobil sem zobnike od kitajca in pašejo ko ata na mamo in dron spet leti (kar je za neobvladljiva po svoje leteče lidlova jajca itak relativno)

Zdaj pa naslednje nagradno vprašanje... propelerje smo uspešno potolkli in rabimo nove, neke generične, dolžina enega kraka 6cm. Na aliju so samo propelerji za neke DJI ipd brande in nobenega podatka o velikosti.

Se komu sanja kateri bi pasali?