Mercator prodan!

I

Izbrisan uporabnik #9334

Lahko seveda, saj smo menda v demokraciji. Ampak sem tako kot slaba vest - vedno ti bom lapal nazaj in ti smodil pod nosom.

Glede tistega "koliko sem koristen družbi", se pa da razpravljati. Dokler plačujem davke, sem zelo koristen. Bi pa še kdaj malce lajal, samo kaj ko me nihče ne sliši. Pa tudi - zakaj bi me pa (poslušali)? Saj smo v neoliberalizmu, kjer vsak dela zase in se briga zgolj za svoje probleme. Če je vam tamladim ta metoda privlačna ... pa naj bo.
13.gif


Gremo gledat v zgodovino Alterja, tja 5 do 10 let nazaj, ko ste tako silovito nabijali, kako je treba čisto vse razprodati, magari na drobno, samo da se proda?

Če imajo otroci denar, se pičkurin smeji.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.943
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Aja, Rop je eden tistih, ki "kjer koli se pojavi, tudi trava ne raste več za njim". Ampak - točno taki pri nas kandidirajo in med edino točno takimi kandidati imamo izbiro na volitvah. Zato ne volim že od nekje 95. leta
tongue-1.gif
.

In tako mi Bog pomagaj! Če ste vi butasti in slepi, jaz nisem! Moj podpis pod volilnim listkom ne bo dovolil "legalne kraje v imenu ljudstva" !

Tukaj sva pa že dva. Ne prenesem tega da moram izbirat med manjšim/večjim zlom.
Rad bi imel enkrat vsaj OK izbiro, drugače nima smisla volit
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:

Gremo gledat v zgodovino Alterja, tja 5 do 10 let nazaj, ko ste tako silovito nabijali, kako je treba čisto vse razprodati, magari na drobno, samo da se proda?

Če imajo otroci denar, se pičkurin smeji.

Daj razsvetli nas kaj se je zgodilo z podjetji Ki:

1) smo jih prodali tujim kapitalistom
In
2) smo jih prodali domačijskim kapitalistom

Kajmani...Deleware...in druge eksotične davčne oaze ne štejejo pod "tuje kapitaliste" saj se v njih skriva domačijski kapital...še iz časov vzporedne ekonomije Nika Kavčiča
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kako se lahko tako pubertetniško sprašuješ? Tule se prikazuješ kot neki intelektualec ki podjebava čisto vsako temo, ki ti mimo prileti, obenem pa razmišljaš kot 12 let star mozoljavec
shocked-1.gif
!

Ti bi torej zdravil posledice, ne pa vzroka. Saj ni čudno, da ne splavamo iz tega balkanskega dreka, če pa skoraj vsi tako razmišljate! Nočeš videti izvirnega greha, raje nabijaš naprej v meglo!
rolleyes-1.gif
.

Enega usranega Bavčarja smo 5 let zapirali v čorko, pa še sedaj ko je vendarle nekako uspelo, mu ne bo hudega. Ali si tako butast, ali imaš pa koristi od tega režima - samo ti dve varianti sta možni
stupid-1.gif


Namesto da bi v sistemu preprečili kraje, bi po tvoje raje kar vse prodali, saj to ni res !!!
stupid-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Kdo pa bi bil pot tvojem mnenju lastnik kapitala v Sloveniji? Država, oziroma politika? Ne ga srat no, vsak lastnik je boljši kot to. Človek je napisal precej bolj zrelo kot ti. V tej temi predvsem ti izpadeš tisto s čimer si drugega žalil v drugem stavku.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zakaj pa ne bi smela tudi država biti lastnik? Morda zato, ker je več kot očitno, da bodo njeni direktorji kradli?

Če država mene kot malega človeka neusmiljeno kaznuje za kakeršen koli greh, zakaj ne kaznuje tudi svojega zaposlenega direktorja?

Saj vsi vemo zakaj ne. Pa nas ni še nihče na katerih koli volitvah povprašal, ali smo vsi za ta model. Malce razmisli, kako je to mogoče. Namreč da že 26 let ugotavljamo, kako se v javnih firmah krade, nihče pa nič ne ukrene glede tega. Razen da bi kar vse prodali nekim tujcem, samo da se rešimo problema
stupid-1.gif
. Namesto da bi po mizi užgali in pozaprli podgane - ter ključ vrgli stran!

Če bi državne firme ki smo jih nekoč imeli, gospodarile odgovorno kot se tudi pričakuje, bi VSI državljani imeli nekaj od tega - namreč nižje davke.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Bolj te berem...bolj se nagibam ktemu da si naštudiral modus operandi od eazya tu gor...

Postaviš trditev....določeni (upravičeno) podvomimo...in ker ti naše razmišljanje ni vseč...nas zasuješ z 300 drugimi irelevantnimi trditvami...

Pa še jezen si na nas zato ker podvomimo vate
smile-1.gif
V tem delu je eazy rahlo boljši....navkljub vsem travmam ki jih ima za sabo...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ni res. Kačo se zagrabi za vrat in ne za rep. In ko te spomnim tega, še kar goniš svoje - torej odpravljanje posledic in ne vzroka. Izi je troll, nima tu prav nič. Sploh pa nima prav nič z našo državo in njenimi firmami - naj se pobere tja dol od koder se je privlekel in naj raje tam dela red, ima kaj delati.

Bom še pojasnil, zakaj sem postal aroganten. Zato ker si vedno tako pameten in sarkastičen. Enkrat, dvakrat - v redu. Spada k življenju. Desetkrat zaporedoma pa nič več! Ko boš vklopil logiko, bo pa drugačna debata. Mnogo bolj konstruktivna.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Se pravi če se vrnemo nazaj na temo... Da bi porihtali Merkator da bi ostal v slovenskih rokah bi moral met v prvi vrsti delujoče sodstvo.... Ki bi obsodilo kraje in mahinacije ki so se začele že v 90's...

Kdo nam je zj.... sodstvo
sprasujem se.gif


Iiiin sedaj boš pa s5 jezen name
hysterical-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Zakaj pa ne bi smela tudi država biti lastnik? Morda zato, ker je več kot očitno, da bodo njeni direktorji kradli?

Če država mene kot malega človeka neusmiljeno kaznuje za kakeršen koli greh, zakaj ne kaznuje tudi svojega zaposlenega direktorja?

Saj vsi vemo zakaj ne. Pa nas ni še nihče na katerih koli volitvah povprašal, ali smo vsi za ta model. Malce razmisli, kako je to mogoče. Namreč da že 26 let ugotavljamo, kako se v javnih firmah krade, nihče pa nič ne ukrene glede tega. Razen da bi kar vse prodali nekim tujcem, samo da se rešimo problema
stupid-1.gif
. Namesto da bi po mizi užgali in pozaprli podgane - ter ključ vrgli stran!

Če bi državne firme ki smo jih nekoč imeli, gospodarile odgovorno kot se tudi pričakuje, bi VSI državljani imeli nekaj od tega - namreč nižje davke.
Pišeš o utopiji. Lahko bi razpravljali tudi o tem, zakaj ne moremo leteti kot Peter Pan. Enako kredibilno in enako smiselna debata. Kaj bi bilo, če bi bilo. Nikoli ni bilo in ne bo. Zgodovina je dokazala ne plečih nič krivih ljudi, da se državno lastništvo ni obneslo. Velik poskus na ljudeh v živo. Nazadnje se s tem igrajo v Venezueli in so uspeli v nekaj letih iz bogate države zaradi nafte narediti revščino.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Slo je imela v 70. in 80. letih domala vse firme podržavljene, pa se ni prav nič kradlo. (No ja, malce močna izjava, toda takšne poneverbe kot so mogoče v sedajšnjem sistemu, pa niso niti sistemsko mogle biti. Sta SDK in Udba pazila na kaj takega.) V tem je štos, da imamo vzpostavljen sistem ki omogoča krajo, ko vladajočim pa kje kaj zmanjka, nas pa pokličejo na referendum, da jim skozi njega zakonsko dovolimo nadaljevanje kraje.

Kako podreti tak sistem - v vsakem primeru boleče, ker je vsaj pol države priklopljene na državne zize.

Pa da povežem zadevo z Merkatorjem, mi je od sile čudno, da bi se tako poceni izvlekel iz lastnikove godlje. S tem, da so novinarji vsaj eno leto vnaprej ropotali, kako je Agrokor neprimeren kupec.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.245
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Slo je imela v 70. in 80. letih domala vse firme podržavljene, pa se ni prav nič kradlo. (No ja, malce močna izjava, toda takšne poneverbe kot so mogoče v sedajšnjem sistemu, pa niso niti sistemsko mogle biti. Sta SDK in Udba pazila na kaj takega.) V tem je štos, da imamo vzpostavljen sistem ki omogoča krajo, ko vladajočim pa kje kaj zmanjka, nas pa pokličejo na referendum, da jim skozi njega zakonsko dovolimo nadaljevanje kraje.

Kako podreti tak sistem - v vsakem primeru boleče, ker je vsaj pol države priklopljene na državne zize.

Pa da povežem zadevo z Merkatorjem, mi je od sile čudno, da bi se tako poceni izvlekel iz lastnikove godlje. S tem, da so novinarji vsaj eno leto vnaprej ropotali, kako je Agrokor neprimeren kupec.
Hahahahah

Udba je pazila - hahahha
smile-1.gif
ta je sele mocna

A to ista udba ki je mela v tujini podjetja preko katerih je prala denar? Ne se hecat kake si ti sposoben sproducirat
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sorry, ne Udba, mislil sem UJV.
V glavnem pri nas je marsikaj zanalašč narejeno na pol, izvirni greh je pa bila ukinitev SDK. Državne firme brez SDK so tako, kot bi najstnico samo spustil na morje v Zrče - ter računal, da jo bo samo sonce nažgalo.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.011
5.720
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Slo je imela v 70. in 80. letih domala vse firme podržavljene, pa se ni prav nič kradlo. (No ja, malce močna izjava, toda takšne poneverbe kot so mogoče v sedajšnjem sistemu, pa niso niti sistemsko mogle biti. Sta SDK in Udba pazila na kaj takega.) V tem je štos, da imamo vzpostavljen sistem ki omogoča krajo, ko vladajočim pa kje kaj zmanjka, nas pa pokličejo na referendum, da jim skozi njega zakonsko dovolimo nadaljevanje kraje.

Kako podreti tak sistem - v vsakem primeru boleče, ker je vsaj pol države priklopljene na državne zize.

Pa da povežem zadevo z Merkatorjem, mi je od sile čudno, da bi se tako poceni izvlekel iz lastnikove godlje. S tem, da so novinarji vsaj eno leto vnaprej ropotali, kako je Agrokor neprimeren kupec.

hysterical-1.gif
pa še kako se je kradlo. Misliš da so direktorji z delom prišli do bajt in vikendov?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.011
5.720
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
ksz..

Zanimivo, da je Todorič izginil nejasno kam, 2 dni preden so ga prišli iskati policisti.
smile-1.gif

Zanimivo da se ne oglašaš, ker en srbin ne sme priti v slovenijo, ker v ne sme iz matične države zaradi utaje davkov. Lastniki Mercatorja niso hrčki, temveč banke.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Ja smešno pa je, da lahko sedaj Mercator od Hrvatov kupimo nazaj precej ceneje, kot smo ga prodali..... pa to realno veliko ceneje...
Pa nakbrz nasi vpijejo, da se ne splaca. Naibrz.so.tudi.v.mercatorju podobni okostnjaki kot agrokorju.
 
Nazadnje urejeno:

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.965
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Nekaj dejstev:
ker še ni bilo dept to equity je lastnik Mercatorja še vendo Agrokor in ne banke.
glede neučinkovite državne lastnine pa citat:
"The federal government held a direct participation in 108 companies and an indirect participation in 508 companies at the end of 2015, most prominently Deutsche Bahn (100%), Deutsche Telekom (32%), and Deutsche Post (21%)"
"There is no privatization program ongoing"
PA še dodaten info.
Germany’s savings banks are mainly owned by the municipalities, while the so-called Landesbanken are typically owned by regional savings bank associations and the state governments.
Skratka v nekaterim ljubi Nemčiji je država zelo močen lastnik.
Državna lastnina per se ni slaba.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Ampak vse se spremeni ko zapelješ ven iz karavanškega predora....in stopiš na balkan