Mercator prodan!

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.421
113
v lokalni ostariji
nigel, zoran je odšel katerega leta že? kdaj se je v medvodah odpru nov hofer?

drugače pa ja po odhodu zorana se je stanje drastično poslabšalo... sploh organizacija itd...

robi, kje so tvoji viri... prosim poročilo kjer notri piše da so zapadli po 10 letih...
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

jaz kupujem vedno v mercatorju. hofer/lidl sta mi kot kako kitajsko skladisce in prodajalna v enem. ne poznam razmer a se mi zdi, da je zoky kar lepo ustvaril in peljal soseda.
 

bugmenot3

Pripravnik
21. mar 2014
862
-3
16
Citat:
Uporabnik smt pravi:
jaz kupujem vedno v mercatorju. hofer/lidl sta mi kot kako kitajsko skladisce in prodajalna v enem. ne poznam razmer a se mi zdi, da je zoky kar lepo ustvaril in peljal soseda.
Niti ne, dolgoročno ga je pripeljal do današnjega propada.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
nigel, zoran je odšel katerega leta že? kdaj se je v medvodah odpru nov hofer?

drugače pa ja po odhodu zorana se je stanje drastično poslabšalo... sploh organizacija itd...

robi, kje so tvoji viri... prosim poročilo kjer notri piše da so zapadli po 10 letih...
Sploh, ko so nehali prek Volosa poslovati, kajne?
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Ne poznaš podjetja Volos d.o.o.? Res?
Bilo je izjemno uspešno podjetje; oskrbovalo je Mercator s prehrambenimi izdelki, v glavnem srbskimi. Malo je bilo sicer čudno, da je prej Mercator kupoval neposredno, ampak je predsednik uprave verjetno modro ugotovil, da je manj administracije, če vse skupaj outsourca. S tem je bilo menda poslovanje Mercatorja na nabavni straniu menda optimirano, Volos je pa 99% posla opravil z Mercatorjem.

PS: lastnik podjetja Volos d.o.o. je bil JJ
wink-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.421
113
v lokalni ostariji
a to si na reporterju prebral?

ali kje drugje?

lej, nigel, a misliš da sedaj nobena firma nič ne outsorca? tuš nič? spar nič? a se ne boš spotaknil ob kakšno hudo navezo z velikim trgovcem (trgovci)in logistiko? aja tam ni Jankoviæa...

a ena firma pa "palete" so tud čiste?

aja tam ni zorana...

in če tako pogledamo. v času volos-a (po tvojem) je bila nabava racionalizirana, nova "uprava" je to prekinila in nabava se je sesula he he

pa še citat iz (domnevam, ni nujno) tvojega vira:

Pri primerjavi cen izdelkov so revizorji ugotovili, da so bile cene Volosa malo višje ali malo nižje kot cene preostalih posrednikov, popust , ki so ga ponudili prejšnji dobavitelji, pa višji
 

B81

22. jul 2007
34.549
8.992
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
nigel, zoran je odšel katerega leta že? kdaj se je v medvodah odpru nov hofer?

drugače pa ja po odhodu zorana se je stanje drastično poslabšalo... sploh organizacija itd.. .

robi, kje so tvoji viri... prosim poročilo kjer notri piše da so zapadli po 10 letih...

Tak je.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.951
2.416
113
Slabse pa verjetno ne more bit, ne. Mogoce bodo spet dobili regres v Mercator, Konzum bonih...to pa je ze Zoki dajal, ce me spomin ne vara.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.346
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Sedaj v Domžalah... Zgleda da so po raziskavi trga ugotovili kje jih Lidl šiša... Ker tisti njihov pakiran kruh in žemlje so bili že opoldne čisto zanič, kaj šele zvečer...
Ta dopeka drobnega peciva je tudi meni kul, kruh se itak foma peče (pa ne v strojčku in varijante z radensko...)

Predvcerajsnjim sem v kranjskem Hoferju videl, da je "kruhoteka" ze gotova ... so ravno tislarji bili na delu
smile-1.gif
... Pa v Medvodah tudi dobimo se ta mesec... Verjetno se tudi tam ravno dela... nisem bil v zadnjih dneh nic tam ... Se pa seznam poslovalnic s "pekarno" kar lepo povecuje ... >> http://goo.gl/Ot7l2a

Hofer_-_Poslovalnice_s_pekarno-20140711-075750.jpg
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Letos so nekatere surovine (olje, sladkor, moka) zelo poceni, v primerjavi z lani seveda.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
a to si na reporterju prebral?

ali kje drugje?

lej, nigel, a misliš da sedaj nobena firma nič ne outsorca? tuš nič? spar nič? a se ne boš spotaknil ob kakšno hudo navezo z velikim trgovcem (trgovci)in logistiko? aja tam ni Jankoviæa...

a ena firma pa "palete" so tud čiste?

aja tam ni zorana...

in če tako pogledamo. v času volos-a (po tvojem) je bila nabava racionalizirana, nova "uprava" je to prekinila in nabava se je sesula he he

pa še citat iz (domnevam, ni nujno) tvojega vira:

Pri primerjavi cen izdelkov so revizorji ugotovili, da so bile cene Volosa malo višje ali malo nižje kot cene preostalih posrednikov, popust , ki so ga ponudili prejšnji dobavitelji, pa višji

ti dam jaz 95% popust. ti sam povej kaj rabiš.

glede ostalih cen pa takole - kaj ti pomaga če so ti dal izdeleke ki jih letno porabiš 10.000 3% ceneje, če so ti tiste katerih porabiš 350.000 3% dražje.

Se mi zdi da nimaš ravno prakse iz teh zadev.
priden.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.421
113
v lokalni ostariji
cappy prakse iz teh zadev imam več kot ti... bodi prepričan!

o 95% popustih in teh tvojih fintah pa bluzi komu drugemu...

in še vedno ne vem kaj teb ni jasno. če je pod črto bilo poslovanje z volosom pozitivno (na koncu je mercatorju ostalo več!) potem je ok...

ampak ker ti nimaš pojma o trgovini in sistemu dela tam je bolje da si kar tiho
wink-1.gif
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
cappy prakse iz teh zadev imam več kot ti... bodi prepričan!

o 95% popustih in teh tvojih fintah pa bluzi komu drugemu...

in še vedno ne vem kaj teb ni jasno. če je pod črto bilo poslovanje z volosom pozitivno (na koncu je mercatorju ostalo več!) potem je ok...

ampak ker ti nimaš pojma o trgovini in sistemu dela tam je bolje da si kar tiho
wink-1.gif

O kakšnih fintah sanjaš? 95% popusta, izberi si kar želiš.

Tistle ČE pa zamenjaj z KER, pa nalimaj kak vir. Sam ga nisem iskal ker me niti ne zanima kaj je bilo s tem, samo težko gledam pisanje takih bedarij.

Izkušnje pa le uporabi, zaenkrat ne daješ takega vtisa.
priden.gif