Maček in metek

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
maček je itak mnogo bolj čista žival od človeka)
soseda še nisn vido da bi mi lukno skopal med solato pa se not posral. Mački so to delali večkrat

ker ti to sosed dela ponoči
evil.gif
ves čas
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Lahko bi mu klobaso pustil med solato, saj ti jo je zastonj gnojil.
V lastni hisi nimamo svojega macka se je pa sosedov precej navadil dezuranja okoli hise, tudi pred vrati terase. Me ne moti, kar naj dezura po vrtu. Grem vsaj brez skrbi na dopust in nimam skrbi kam z zivalji takrat. Nabasem kufre, zaklenem in grem.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:


Offtopic: z močenjšo a vendar legalno (brez dovoljenj) zračko do 16J oz. 200m/sec se da BP sneti mačka z razdalje 10m ali več samo znat je treba ciljat. Vsekakor strel v debelo mačkovo rit ni ravno "smrten". (pa ne da bi odobraval karkoli od tega)

Z jekleno diabolo, ker svinčena ni rečeno da bo prebila betico kakega starega mačkona.

@ginek: Malo izobraževanja ti ne bo škodilo.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:


Offtopic: z močenjšo a vendar legalno (brez dovoljenj) zračko do 16J oz. 200m/sec se da BP sneti mačka z razdalje 10m ali več samo znat je treba ciljat. Vsekakor strel v debelo mačkovo rit ni ravno "smrten". (pa ne da bi odobraval karkoli od tega)

Z jekleno diabolo, ker svinčena ni rečeno da bo prebila betico kakega starega mačkona.

@ginek: Malo izobraževanja ti ne bo škodilo.

A misliš da ne vem? Še od bližnjih je nekdo imel mikrosporijo pred 20 leti. Samo če si tak paranoik tudi surovega mesa ne ješ recimo, da ne omenjam o prijemanja kljuk v javnih prostorih. Higiena kot povsod

Nisem nikoli mislil da bom prenašal mačka v hiši, ampak po izkušnji vztrajam na tem da je izjemno čista žival.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Samo ste pa pacienti eni, a sosedove otroke tudi strelate, ker vas motijo, ko se zunaj derejo pa žoge nabijajo ?
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Ubogi muc.
A ste kdaj pomislili koliko pretrpi ena krava ves čas privezana na ketno ali pujs ves čas v nekih hladnih vlažnih zaprtih in utesnjenih prostorih ?
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Veganček hoče špikati. Pujs je kralj živali in je slasten, žal si že pozabil.

Ja špikam, ker me boli dejstvo v kako hladni in egoistični družbi živim.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Veganček hoče špikati. Pujs je kralj živali in je slasten, žal si že pozabil.

Ja špikam, ker me boli dejstvo v kako hladni in egoistični družbi živim.

Za lastne otroke se pobrigaš, sosedove še obrajtaš mal, za une iz sosednje vasi sploh ne veš, za une v afriki, ki dnevno umirajo, ti pa dol visi. Je kaj drugače oz kako se boriš proti tej hladni in egoistični družbi?
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Veganček hoče špikati. Pujs je kralj živali in je slasten, žal si že pozabil.

Ja špikam, ker me boli dejstvo v kako hladni in egoistični družbi živim.

Za lastne otroke se pobrigaš, sosedove še obrajtaš mal, za une iz sosednje vasi sploh ne veš, za une v afriki, ki dnevno umirajo, ti pa dol visi. Je kaj drugače oz kako se boriš proti tej hladni in egoistični družbi?

Vsaka oseba - bitje ima svojo zgodbo, boj.... Ampak s svojim zavestnim obnašanjem, početjem, želim čim manj škodovati ostalim.
Tudi sam nisem čist nedolžen, da ne bo kdo mislil, da sem popoln, kakor tudi nikogar ne obsojam. Zgol povem svoje mnenje, zato pa so forumi.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
ksz...

kar se samega metka tiče..po moje je to zračna pištola. Če bi bila puška bi šlo čez...
(gledano z vidika kdo bi to lahko bil).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Precej odvisno od razdlaje in moci orozja. Precej orozja najbrz niti ne bi koze posteno predrlo. Vsaj sodec po izkusnjah v steeljanje v deske, stirodur, plocevinke....
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Precej odvisno od razdlaje in moci orozja. Precej orozja najbrz niti ne bi koze posteno predrlo. Vsaj sodec po izkusnjah v steeljanje v deske, stirodur, plocevinke, macke..
Res je- nad deset metrov večina zračk ne naredi posebne škode(pištole sploh ne), kakšne extra močne pa pustmo..
Tega je moral en čisto od blizu šutnit..
rolleyes-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.956
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Precej odvisno od razdlaje in moci orozja. Precej orozja najbrz niti ne bi koze posteno predrlo. Vsaj sodec po izkusnjah v steeljanje v deske, stirodur, plocevinke....

Dobra informacija, hvala.

Macek ima 3.4 kg in je star malo manj kot 2 leti, se pa goni na polno in zaradi hrane sigurno ne gre okoli.

Je prisel k sebi, antibiotiki, zdaj medrol in vit. K zaradi premalo trombocitov in tekocina proti bolecinam. Ima tudi povecane bezgavke in je na dieti
grin1.gif

Metek zgleda ne moti nic, je ze malce debelejsi na vcerajsnjem rentgenu (ovit) ultrazvok ni pokazal nic v zvezi z notr. organi.
Smo ga ze mislili dat kastrirat, kot drugega macka, pa zgleda bili prepozni.

Tudi pri nas so drugi macki, ker hodijo jest (zgleda da v nasi vasi samo meni whiskas prodajo?), pa mi ne pride na misel, da bi katerega poskodoval, pac ga nazenes in to je to.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tipično za kortikosteroide. Po njih se živali in ljudje neverjetno dobro počutijo in prikrijejo se vsi simptomi bolezni. Zato se to pri živalih in verjetno tudi pri ljudeh, pogosto zamenja z ozdravitvijo.