bedaki na cesti

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Nekaj člasa nazaj sem v drugi temi opisal tale dogodek:

Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Si izposojam temo, ker je ravno o policajih.

Včeraj zvečer je pred mojo bajto en mulac priletel z najmanj 120km/h v nepregleden ovinek. Ovinek je malo na puklju, zato ga je seveda odneslo. Bočno ga je neslo kakih 150m, nato je pristal z nosom v vodi, rti pa je ostala na škarfi. Mulac je star ene 19 let, povratnik, razsul najmanj 5 avtomobilov. Lani sem ga na istem mestu že ven vlekel, včeraj ga pač nisem hotel. Klicalo se je policijo, po približno eni uri so se primajali. Mulac je tačas s pomočjo kmeta postavil avto na cesto. Kepsi s kiblo se pripeljejo mimo, na našem dovozu v hišo obrnejo in se odpeljejo nazaj. KAAAAJ? Tud ustavili se niso, da bi pogledali zadevo. Tip je razsul 2 znaka, pa ga tud pogledali niso! Raje ne pomislim kaj bi blo, če bi bil tačas tam kakšen pešec, ali če bi kdo nasproti pripeljal.
Ko bom pa jaz sred noči nekje zapeljal s ceste in poškodoval samo svoj avto, mi bojo pa kazen pisali, če se slučaaajno mim pripeljejo.

Preden začnete obsojat, zakaj se je klicalo policijo. Mulac je povratnik, znan po tem da vozi pijan in da vozi hitro. Pa glede na to, da je bočno drsel vsaj 150m, je moral imeti veliiiiko hitrost!

No včeraj mi mulo reče kaj jaz lažem, da ni priletelo 120km/h, ampak še več! Da so ga policaji samo pohvalili, da so tako hitro dobili avto iz vode.
10.gif

Vsa čast za tako reakcijo, men bi se zatemnilo pred očmi.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ce je med robom ceste in bajto tvoja zemlja, postavi tja betonsko korito za roze, gromozansko skalo ali kaj podobnega, pa naj se potem mirno zaletava pri 120+. Na cesti ne smes pustiti ovir, na svojem travniku pa ni problema, samo da ti v bajto ali na dvorisce ne pripelje.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Jaz sem samo človeku pokazal, da bi rad šel mimo, če je možno. Po treh NAZORNIH poizkusil, sem obupal, ker da bom nekaj mahal, bledal in trobil mi ni.

Ti si srednjemu v koloni (srebrn avto) samo pokazal, da ne znas voziti po svojem pasu. Kaj si je tip mislil, ko je bil v sendvicu med nekom, ki je vozil malo pod omejitvijo in bedakom, ki jje zadaj slalomiral po enem pasu in pol, si pa lahko predstavljam. Ce si hotel pokazati, da si flegma voznik, ki ne zganja bedarij, medtem ko te drugi nevemkako ogrozajo s svojimi izpadi, si izbral napacen posnetek.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Ce je med robom ceste in bajto tvoja zemlja, postavi tja betonsko korito za roze, gromozansko skalo ali kaj podobnega, pa naj se potem mirno zaletava pri 120+. Na cesti ne smes pustiti ovir, na svojem travniku pa ni problema, samo da ti v bajto ali na dvorisce ne pripelje.

Sicer ideja ni slaba - in načeloma nimam nič proti takim akcijam (posebej še glede na "predzgodbo") - samo je treba pri postavljanju (tudi na svoji zemlji!!) biti pozoren na določene zakonske omejitve.

Glej: pravne podlage - Zakon o javnih cestah .
Podrobnosti so sicer določeni v podzakonskih aktih (pravilnikih - se mi ne da zdaj iskati
redface-1.gif
) - je pa tako na prvo žogo betonsko korito ob cesti (in morebiti še v cestnem svetu - ali pa samo v varovalnem pasu) element, ki bistvno poslabša prometno varnost - in v skrajnem primeru (če se kdo razkanta ob tem) še lastnik korita nastrada (tožba - povzročitev nevarnosti itd).
V opisanem primeru bi to sicer bilo
crazy1.gif
).
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
...

se vozim čez naselje, omejitev 50, naštiman imam tempomat na 55, za ritjo se mi vozi model na skuterju... dam lev smernik (prej kot ponavadi, da bo ja videl), ker v križišču zavijam levo in me [censored] isti trenutek prehiteva ... po levi
bonk.gif
- še dobro da sem predvidevala, drugače se nebi dobro izšlo... če mi nebi bilo žal avta bi morda naredila drugače.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
pojdi na policijo in povej, da tebi in tvoji družini ta in ta grozi s smrtjo. Ko ti bo naslednjič kaj takega izjavil, ga pa potem stolčeš do amena "v samoobrambi".
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Ce je med robom ceste in bajto tvoja zemlja, postavi tja betonsko korito za roze, gromozansko skalo ali kaj podobnega, pa naj se potem mirno zaletava pri 120+. Na cesti ne smes pustiti ovir, na svojem travniku pa ni problema, samo da ti v bajto ali na dvorisce ne pripelje.
Mah sej med bajto in cesto je dokaj velik potok, od potoka je pa bajta stran še par 10 metrov. Tako da se mi ne gre za to, da bi mi kdo v bajto priletu. Je pa zajeban izvozit na cesto, ker je zelo nepregledno. Omejitev pa 90, ker je še pred našim uvozom že tabla za konec naselja.
rolleyes-1.gif

Pa še en rahel offtopic. A kdo ve, koliko od roba ceste si človek lahko zgradi ograjo?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Odvisno od katergorije ceste - če je glavna - rabiš dovoljenje za vsak poseg do 25 m od konca cestnega sveta (po domače - 27 m od roba bankine oz. pločnika), če je regionalna pa 15 m, za lokalne mislim, da je 5 m. (za AC pa na pamet 40 m).

Aja - dovoljenja pa izdaja upravitelj - tj. za glavne in regionalne ceste DRSC - za "lokalne" pa obična.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
butec št.2....glej če bi človek vedo kogabo ogrožal v nalsednjih 10 minutah bi bil svet lepši...pač slučajno ni blo nobenega nasproti...saj če bi bil ti bi blo OK, 2 butca manj...

Vsi se obešate na njegov posnetek vožnje pri kateri ni nobenga ogrožal. Se je mogoče kdo živčno umaknil? A je mogoče kdo krilil ali pa s drugačnimi gestami kazal, da je norec, ki ga je ogrožal? Ni.
Ta posnetek je za vas časti vreden, ker dejansko lahko nekoga označite, da je norec. Lahko se pohvalite, da vsaj virtualno poznate enega norca, ki mu velite kako naj vozi, kje dela napake, ker v realnosti vas nihče ne posluša, niti meni za vas.
Vse enostavčne in tudi večstavčne povedi z magično besedico "če", ki so žal sad vaše nize inteligence, so le pravljice za lahko noč, ker vožnja se je že zgodila in to brez kakršnih zapletov. Tako, da raje prenehajte s temi vašimi domišljijskimi sporočili, ker ta tema ni domišljijski spis, ki ste ga pisali v 4. razredu OŠ.
Dopuščam še eno možnost, ker nekateri tok sprašujejo kaj bi naredil v določeno situacijo. A mogoče rabite nasvet, ker ste sami preveč nerodni za volanom?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Citat:
Uporabnik s22b pravi:
A mogoče rabite nasvet, ker ste sami preveč nerodni za volanom?
Jebem.ti kako si uganil?
No, dej mi točno povej, kako se to z ročno reši previsoko vstopno hitrost v ovinek v Kii Proceed 1.6D s karbonsko nalepko na pokrovu za rezervoar goriva, gumami starimi 3 leta (Nankang) s tremi milimetri profila. Na cesti je bil na tleh točno v ovinku še oljni madež. Deeej pliisssssssss povej. Hvala.
Častim kofe, ko me to reši.

Pol mi pa še povej, kakšen avto (zavore) moram imet, da bom pri 70 km/h pravočasno ustavil, ko mi froc pribije izza bajte.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Uporabnik s22b pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Vse enostavčne in tudi večstavčne povedi z magično besedico "če", ki so žal sad vaše nize inteligence, so le pravljice za lahko noč, ker vožnja se je že zgodila in to brez kakršnih zapletov.

Predidevat nepričakovano je sad evolucije in človekove inteligence. "če" pa ti nisi sposoben uvidet da je ta vožnja nevarna, potem je je evolucija pač obšla in nisi sposoben pričakovat nepričakovanega. Pozabljaš tudi da je dovolj da se "samo 1x zaplete", in takrat upam da nasproti nebom pripeljal jaz ali kdo od moje familije...tebi pa verjamem da je vseeno za tebe in za tvojo
 

MobiSuxGuru

Pripravnik
6. nov 2008
119
0
16
eni ste res opice direkt z dreves z volanom v roki

iluzija o obvladovanju avta in kao varni&hitri vožnji je zgolj in samo v vaših glavah

resnica se kaže vsakodnevno na naših cestah
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
LJ obvoznica, tukaj pa res vse doživiš. Čudno, da ni še več karambolov.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Citat:
Uporabnik MobiSuxGuru pravi:
resnica se kaže vsakodnevno na naših cestah
Drži. Žal nobene strpnosti, izsiljevanje in potem za posladek še kakšen lolek, kateri misli, da je pobral vse izkušnje in znanje tega sveta in se njemu miniŠumiju itak ne more nič zgodit, saj že par leta tako vozi in ve, da se mu ne bo nič zgodilo.
cheer.gif

Pač Balkanistan
cool-1.gif
.

Aja, btw. zadnjič me je na AC en s CE tablico spustil v kolono in potem šel na primerno varnostno razdaljo
shocked-1.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik MobiSuxGuru pravi:
eni ste res opice direkt z dreves z volanom v roki

iluzija o obvladovanju avta in kao varni&hitri vožnji je zgolj in samo v vaših glavah

resnica se kaže vsakodnevno na naših cestah

mislim, da si na napačnega repliciral...
 

BluTuTh

Pripravnik
18. sep 2009
140
0
16
Po tem odseku "avtoceste" se jaz vozim vsak dan.
Tukaj nista dva vozna pasova ampak samo en in sicer levi, desni je odstavi. Drži pa, bi lahko bila oba vozna, ampak nista. Drži tudi da je slabo označeno kaj je vozni in kaj ni vozni pas.
Tam ponavadi tudi jaz peljem z desno stranjo avtomobila ze rahlo čez desno črto, pač se držim bolj desno od nasproti vozečega pasu.
Omejitev je tam 80, se najde sem in tja, kdaj kdo, ki vozi 50, 60, ampak itak ga ne moreš prehitet, tako da lepo varnostna razdalja, če 500m se itak nadaljuje avtocesta.
Se pa predvsem tujci občasno vozijo po odstavnem pasu, ker pač misli da sta oba pasova v uporabi, poleg tega se pa pelje strikno 80 ali pa še manj. Ponavadi ga potem ljudje po levi prehitevajo, jaz pa strikno peljem za njim po levem pasu, ker nikol ne veš kaj bo zmedeni turist naredil, ko se bo zapeljal recimo v predor.
Tako, da če bi mene dohitel tako kot si octavio, bi pomislil WTF pa ta hoče in se ti verjetno ne bi odmaknil na ostavni pas.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Edino pravilno, saj se nimas kaj umikati na odstavni pas zaradi kaksnega levo-desno-vintajocega zivcenjaka za seboj.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Res je. Res je pa tudi, da moraš peljat 80, kolikor je omejitevm in ne 70. Ja, moraš. Ker "tvoja" prvica, da voziš manj, če se ti zdi, velja le do tam, ko s tem koga oviraš. In tu ga oviraš, saj te ne more varno prehiteti.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Nimam volje se enkrat poslusati tistega buta-buta, a ce me spomin ne vara, se v posnetku nikjer ne vidi hitrosti. Oziroma se natancneje, nikjer se ne vidi hitrosti, ki bi bila relevantna, npr. odcitana s kaksno umerjeno napravo. Vsakemu avtu kaze stevec malo po svoje in cisto mozno je, da je tisti avtomobil spredaj temne barve, ki je naredil to mini-kolono, po svojem stevcu peljal 80. Edino, kar se zanesljivo vidi, je precejsnje vijuganje snemalca z voznjo po odstavnem pasu in nekoliko manjse vijuganje srebrnega tik pred njim.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Res je. Res je pa tudi, da moraš peljat 80, kolikor je omejitevm in ne 70. Ja, moraš. Ker "tvoja" prvica, da voziš manj, če se ti zdi, velja le do tam, ko s tem koga oviraš. In tu ga oviraš, saj te ne more varno prehiteti.

in kaj naj po tvojem naredi? Izpuhti?

Kaj pa če bi bil na posnetku spredaj šleper? Boš vklopil rotor na strehi in odfrčoplanil čez?