bedaki na cesti

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik vellno pravi:
. Terenci po mestih so resen problem. Zavzamejo vec parikirnega prostora, bolj onesnažujejo in delajo več škode kot pa navadno osebno vozilo. .

Lažeš ali pa nimaš pojma ...
BMW5 ali BMW X5? X5 zavzame manj prostora ... In enako se zgodi pri praktično vseh takih primerjavah ... Tako da: nehaj trest bedarije.

In kaj imajo s tem kilovati? Davke na klovate bi bilo treba kvečjemu zmanjšat, ker se v istem avtomobilskem razrediu moči počasi višajo (poraba pa niža) ... V bistvu bi jih bilo treba popolnoma ukinit in vezat na izpuhe (pa ne na CO2, ampak ne kombinacijo vsega, vključno s trednimi delci) ...
Ti si se osredotočil zgolj na parkiranje. Dejstvo je, da SUV-ji porabijo več kot recimo limuzine (tudi, če je isti motor), je pa res, da so razlike že precej majhne. Poleg tega so težji, kar pomeni, da tudi bolj uničujejo; sploh recimo travo po mestih, ko se jahajo gor, da sparkirajo 2m proč od vrat
wink-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.712
113
kod Džej-Zija
Imajo pa zato bistveno širše gume, zato je tlak na podlagi enak ali manjši, posledično so luknje plitvejše in rastlinje manj poškodovano.
hysterical-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
Bedaki na cesti so motoristi nekulturni, edini na svetu. Zanje ni pravil???

[censored] se mi je skor na havbo zložil in pol avta sesul, ker se je kobilil s tistim motorjem, bolje da se ni, ker bi ga šla zbrcat ven.. naslednjič ko bom na rdečem semaforju in da bo motorist pred mano, bom zapeljala pred motorista, tako kot motorist zapelje pred mano. Mamico jim.

jezen.gif

a si bila z avtom ali z e30??? ti bi koga zbrcala ja...še kak pijan 15- letnik te nabije ko veverico...edin če se greta sumo, pol je vprašanje, h komu bi se nagnila tehtnica...sam res, ker se ti nekdo naloži na havbo kar neko nasilje, te stvari se urejajo po pravni poti...
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
z e39 sem bila miško

kako zgleda nabita veverica ne vem

za sumo me je premalo skupaj, sem pa dobra konkurenca kitu (ane softi?)

sem dovolj stara da bi zadeve uredila kot je treba pa še okoli ušes bi motorista ene 2x
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik vellno pravi:
. Terenci po mestih so resen problem. Zavzamejo vec parikirnega prostora, bolj onesnažujejo in delajo več škode kot pa navadno osebno vozilo. .

Lažeš ali pa nimaš pojma ...
BMW5 ali BMW X5? X5 zavzame manj prostora ... In enako se zgodi pri praktično vseh takih primerjavah ... Tako da: nehaj trest bedarije.

In kaj imajo s tem kilovati? Davke na klovate bi bilo treba kvečjemu zmanjšat, ker se v istem avtomobilskem razrediu moči počasi višajo (poraba pa niža) ... V bistvu bi jih bilo treba popolnoma ukinit in vezat na izpuhe (pa ne na CO2, ampak ne kombinacijo vsega, vključno s trednimi delci) ...
Ti si se osredotočil zgolj na parkiranje. Dejstvo je, da SUV-ji porabijo več kot recimo limuzine (tudi, če je isti motor), je pa res, da so razlike že precej majhne. Poleg tega so težji, kar pomeni, da tudi bolj uničujejo; sploh recimo travo po mestih, ko se jahajo gor, da sparkirajo 2m proč od vrat
wink-1.gif
Poraba X5 in serije 5 s štirikolesnim pogonom je po mestu enaka ... OK, 5-ka še nima xdrive, ampak če pogledaš recimo X3 in serijo 3 xdrive je razlike za 100 kil ... Zanemarljivo ...
In pri ostalih je podobno.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
e39? in to v času, ko ima že vsak trenirkar v fužinah malo starejšo e60??? sej sem rekel, bi ti motorista pretepla ja...mogoče, če bi bil zarad nesreče v nezavesti, za sumo si pa preveč obilna, če si res podobna kitu, čeprav to ne verjamem...bottom line je, da se ne jajcaj, če je pač nekdo [censored] v prometu, ni treba da še potem ti ven skačeš z raznimi primitivizmi...potem boš imela poleg razbite havbe verjetno razbito še kaj drugega, kajti če misliš naskočiti fizički drugega udeleženca v prometu, se zna zgoditi, da ti le-ta ne bo ostal dolžan.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Poraba X5 in serije 5 s štirikolesnim pogonom je po mestu enaka ... OK, 5-ka še nima xdrive, ampak če pogledaš recimo X3 in serijo 3 xdrive je razlike za 100 kil ... Zanemarljivo ...
In pri ostalih je podobno.
Eh. Brez zamere, ampak karkoli od tega vzameš za se po mestu fijakat si osel.
In porabo pač imajo kvazi SUV-ji višjo. Ni treba zdej tukaj doktorirat iz tega.
Kolikor se spomnim recimo: 318d in x1 1.8sDrive. 4,8 proti 5,2. Zgolj 0,4 litra, ampak v procentih pa tole nekaj nanese, a ne? Recimo x3 ima 5,6 porabo. Torej govorimo cca. 20% razlike. Katera se pa pri večji hitrosti seveda poveča zaradi upora.

V glavnem: kot si rekel, davki na izpust, pa je zadeva rešena.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Primerjaj avte s stirikolesnim pogonom med sabo, ne 2wd vs 4 wd.
In zakaj se z avtom visjega razreda ne bi smel vozit po mestu? Se ti zdi bolj ekolosko kupit se en avto za po mestu?
 
Nazadnje urejeno:

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
E39
grims-1.gif

Tazga pa na fužnama ni sploh
grin1.gif


Sam se pa strinjam z Maci, so nekateri motoristi res "pain in the ass"
10.gif
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Bakica ga je uletela. Še dobro, da je to naredila nekaj 10m pred avtom za katerim vozim, če ne bi bila spet kriva neprilagojena hitrost, da so starejšo žensko zbili na prehodu za pešce, knede.

 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Mene je ,danes raz...zdi..il en model na maxsi skuterju LJ (domžalski grb) ,ko sem čakal pred semaforjem v vrsti ,češ da naj se mu umaknem ,da bo prišel mimo mene ,ki sem itak čakal v koloni .Seveda se mu nisem mogel kam umakniti ,ker ni bilo placa ,pa tudi po svoje si mislim ,če si frajer na motorju bodi vsaj toliko spreten ,da se zmuzneš mimo kolone na prvo mesto pred semaforjem brez ,da nekoga preganjaš .
Pa tudi ,ko smo speljali mu nekako ni popolnoma takoj ,kot se za motorista spodobi uspelo se prebiti v prvo vrsto
(zgleda ,da mu manjka malo motorike za vožnjo motorja)
evil.gif


Sicer nimam nič proti nevsiljivim in motorično spretnim motoristom ,če počnejo kaj takšnega en takšen nesposobnež na motorju me ja pa kar malo razp.......

Naj gre model na maxi skuterju na en poligon med stožce ,pa naj se malo nauči vožnje in spretnosti na motorju
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Včeraj relacija Maribor-Dravograd.

Temnešji opel (dva rora ima zadaj, nov model, insignia?) reg. št. SG DC-851
Ko me je prvič prehitel nisem zaradi hitrosti uspel razbrati modela avta, ampak le SG.

Tega modela je potrebno spraviti s ceste, dokler koga ne ubije.

2x me je prehitel na tej relaciji, pomeni da je vmes nekje stal. Prvič čez polno črto, omejitev 60, po moji oceni krepko preko 100 km/h.

Drugič pred Radljami vidim v ogledalu kako se bliža nek divjak, prvo čez polno v ovinek prehiti vozilo za mano, potem čez polno še mene, v Radljah ga "ulovim" ker je zapel za nedeljskega, lapa po telefonu in na viaduktu je po pogovoru že berajt, da pospravi naslednjega čez polno črto.

To bi bilo dobro preveriti registrsko številko, ker gre po videnem za serijskega divjaka.
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
smer Starše vai Miklavž na dravskem polju Maribor

Vmes so strnjena naselja omejitev 50km/h. Nevem kako takim voznikom rečeš....prepotentni preživčni z dobrim avtom. v glavnem zalima se ti za rit avta, varnostne razdalje nima niti meter. blenta z lučmi trobi, krili z rokami. ne vem če samo jaz naletim na take paciente, ampak to je že 2 much. danes ko me je prehiteval, se je nekaj časa peljal v štric z mano, nasproti je peljal avto - on pa je mene gledal pa mi fakiča kazal
bonk.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Škoda da si nisi številke napisal.

Bi lahko en portal naredili v tem stilu
http://www.neplacniki.info/

Da bi vozniki bili pripravljeni, če opazijo divjaka. Poleg splošnih vizualnih posebnosti, ki kar same po sebi kličejo na kršitev: večje temnejše "limuzine" in SUVi
smile-1.gif
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
GO MR 633. Pa človek, kaj naj si jaz montiram spredaj na avto, da boš videl, da ti gre avto nasproti in ne boš prehiteval. Ajde. Dej mi en predlog. Če bo dovolj zate, bo dovolj za vse. Pa da bi tak naletel na provido, ahhh neeee. Kako moraš biti aroganten, da kljub avtu nasproti greš prehitevat. Prov komaj čakam 1.junij, da se rešim takih. Sanja svinja kukuruz.
crazy1.gif
Mahoney, daj predlog, da naj se vozijo več po soški in Keltiki. Ne samo na nekaj tednov, ko srečujem plavega Superb-a.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik predator pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Temnešji opel (dva rora ima zadaj, nov model, insignia?) reg. št. SG DC-851
Zavarovalnica Triglav
Številka police 76310874
Proizvajalec vozila OPEL
Model INSIGNIA / 2.8 / V6 TURBO AWD AUT.
Registrska številka SGDC-851
Vrsta vozila neznan

https://raz.zav-zdruzenje.si/infocenter/

Potem pa khm....no ja, da me ne bo PiMu-jeva lovila okrog
evil.gif

No, potem sem si dobro zapomnil registracijo in tip vozila. Vem, da je bilo nekaj "hudega", ker letelo je ko sneta sekira.
In avtomatik je ja, ker je zadeva tako pohodla, kljub temu da je mobiteliral.

Saj vidiš tu pa tam kakšnega oziroma vsak naredi tu pa tam kakšni feler, ne pa pri tem, ki je dobesedno radiral po cesti.

Tale insignia 4wd turbo pa mora biti kar redka, tako da bodo podvigi mladca (domnevam da je bilo mlado) postali hitro opaženi.