Slavko, počivaj v miru!

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
miki muster je risal tudi v komunizmu... in je dobro živel...

ehm ja, v nemciji!
smirk-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
To je povsem razumel, menda si jih je celo izrezoval in komentiral. Večina politikov te logike žal noče razumeti, prepričani so, da jih karikaturist napada, žali. Na take očitke sem naletel, ko sem začel risati predsednika Kučana in Drnovška. Vi ste mlajši, jaz sem živel v sistemu, ki nam je vcepil strah; povojni čas je bil najslabši, ko si nisi upal odpreti ust niti v krogu družine, sorodnikov ali prijateljev, saj nikdar nisi vedel, kdo te bo prijavil. Takrat si namreč lahko čez noč izginil in nihče si niti ni upal vprašati, kaj je s tabo in kje si. To se je zgodilo očetu moje soproge, kot predvojnega detektiva, torej policijskega uslužbenca, so ga – povsem nedolžnega – zaprli in poslali v Kočevje. Njegova žena je morala brez zaposlitve poskrbeti zase in za tri hčere in ni vedela, ali se bo mož sploh kdaj vrnil. Pozneje se je vrnil, do smrti ni dobil službe. V Parizu sta se našla dva norca in sta tako rekoč ves svet postavila na glavo, vse države so postale talke. Proti fanatikom in norcem se ne moreš braniti.

d leta 1952 do leta 1973 je bil zaposlen kot novinar Slovenskega poročevalca v časopisnem podjetju TT (Tedenska tribuna), od 1. januarja 1974 pa ustvarja kot svobodni umetnik. Od leta 1973 pa do leta 1990 je uspešno ustvarjal v Nemčiji. Štejemo ga med začetnika slovenskega stripa in eden najuspešnejših ustvarjalcev na področju stripa in risanega filma v evropskem merilu. Danes več ne ustvarja, ampak uživa zaslužen pokoj v mirnem predelu Ljubljane, v Rožni dolini.


smirk-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
na zalost je ravno rdeca politika krojila usodo avsenikov, miki mustra... nestevilo ostalih umetnikov, ki v komunizmu niso imeli kaj poceti.
smirk-1.gif
a si spet zatiskamo oci? komunisti so precej dvolicni.
Ampak, še v vsako stvar nekdo kumuniste vtakne. Tud tablete več enim ne primejo.
bonk.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
a boli resnica? nisem jaz privlekel tega na dan, privlecete komunisti, ko gre za zasluge, ki si jih ne lastite. tipicno za tovrstni sistem. cas je, da pogledate resnici v obraz. prekleti rdeckarji. tudi avsenik ni imel prostora v sloveniji pac pa je moral po slavo drugam. zato, ker je bil ustvarjalen cesar vi ne marate in zatrete v kali!
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
a boli resnica? nisem jaz privlekel tega na dan, privlecete komunisti, ko gre za zasluge, ki si jih ne lastite. tipicno za tovrstni sistem. cas je, da pogledate resnici v obraz. prekleti rdeckarji. tudi avsenik ni imel prostora v sloveniji pac pa je moral po slavo drugam. zato, ker je bil ustvarjalen cesar vi ne marate in zatrete v kali!

Prav zaradi tega ga jaz še bolj cenim,ker mu je uspelo skoraj nemogoče.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Tako je. Prenos bo na prvem kanalu RTVs. Prenašali pa bodo tudi na 24ur.com.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
a boli resnica? nisem jaz privlekel tega na dan, privlecete komunisti, ko gre za zasluge, ki si jih ne lastite. tipicno za tovrstni sistem. cas je, da pogledate resnici v obraz. prekleti rdeckarji. tudi avsenik ni imel prostora v sloveniji pac pa je moral po slavo drugam. zato, ker je bil ustvarjalen cesar vi ne marate in zatrete v kali!
cca. 5x je igral tudi Titu.
PS. A je dohtar na dopustu?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
a boli resnica? nisem jaz privlekel tega na dan, privlecete komunisti, ko gre za zasluge, ki si jih ne lastite. tipicno za tovrstni sistem. cas je, da pogledate resnici v obraz. prekleti rdeckarji. tudi avsenik ni imel prostora v sloveniji pac pa je moral po slavo drugam. zato, ker je bil ustvarjalen cesar vi ne marate in zatrete v kali!
cca. 5x je igral tudi Titu.
PS. A je dohtar na dopustu?

Yugoslavia is Tito, Avsenik und Slivovicz
evil.gif


Izgleda, da so se imeli fajn:



 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83

ja, očitno

(zdej si pa unmu domobrancu prepričanje pokvaru)
 
Nazadnje urejeno:

dbill

Zelenc'
19. sep 2007
22
0
1
Res je bil legenda, RIP
Glede na to, da je ponesel ime Slovenije onstran meja, bi se mu lahko oddolžili na ta način, da bi poimenovali brniško letališče po njem. Sicer to nosi že ime bivšega predsedniškega kandidata in poslanca, ampak mislim da to nebi bil taki problem.........
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.298
-8.468
113
hysterical-1.gif

Kot ponavadi ustreliš popolnoma mimo.
Btw, od sramu se pogrezajo vsi normalni verniki, ker gnoji, kot je Turinek, mečejo slabo luč nanje.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
KSZ
Tole scalnico zlivajte kdaj drugič. Ob takih idiotskih sodržavljanih je normalnega človeka lahko sram, da je Slovenec.