Slavko, počivaj v miru!

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
aja. Se opravičujem. Res sem narobe prebral.
bonk.gif


Ja, res je kar nekaj bendov, ki frajtonar igra, po kitari se tolče, bas pa že kakšno figuro naredi. Da o uporabi midi file sploh ne govorim. In prov bedno je, ko slišiš bend, ki se na narodno musko mučijo, zabavno pa playbacke spuščajo.
Mordrijani tudi mene niso prepričali kot TOP. Samo boljši pa so, kot zgoraj omenjeni.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Čisto lep pogreb vidim pa tudi Turinka, se bo Patriot pogreznil od sramu!

Na twiterju in fejsu bi lahko visel doma-se mu ne bi bilo treba v Begunje vozit.

Mislim, kaka budala moraš bit, da greš na pogreb in se potem javiš:lejte me, jaz sem tudi tu?!
bonk.gif


Zastopim da to počnejo kake smrklje na koncertu...

Tebe sem sumil že prej in zdaj si potrdil,da si na nivoju ene živali !
 

burst

Pripravnik
12. nov 2014
831
0
16
zmaga.gif


p.s.
Nisem rekel, da so absolutno slabi Modrijani. Relativno pa, glede na renome, ki se jih drži.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.811
113
Ksz...

Sicer mi gre na bruhanje tole predrkavanje...

Glede pogreba želim napisat svoj pogled...predvidevam da so svojci dovolili kar pač so. Torej da se pogreb snema, da je pogreb odprt za širšo množico...verjetno je že sam Slavko tako želel oz. rekel.
Mislim da si je veliko ljudi ogledalo pogreb ker so se na nek način želeli posloviti od njega - vsi pač ne morejo na pogreb. S tega stališča hvala družini da je dovolila prenos.
Všeč mi je bilo da so na pogrebu peli njegove pesmi...sam bi si na njegovem mestu želel prav to...če živiš celo življenje od glasbe je najlepše da se ljudje poslovijo od tebe prav s tem, kar si najraje počel.

Da je bil pokopan z vojaškimi častmi pa, meni osebno, ni šlo nekako v kontekst...država bi mu lahko izkazala čast na drugačen način...npr. s prisotnostjo predstavnikov države.

A Slovenci smo pač Slovenci...še na pogrebu se kregamo
crazy1.gif


Naj počiva v miru in kot je zapisal Slavko v spominsko knjigo: 'Nikoli ne veš kdaj se spet srečamo'.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Čisto lep pogreb vidim pa tudi Turinka, se bo Patriot pogreznil od sramu!

Na twiterju in fejsu bi lahko visel doma-se mu ne bi bilo treba v Begunje vozit.

Mislim, kaka budala moraš bit, da greš na pogreb in se potem javiš:lejte me, jaz sem tudi tu?!
bonk.gif


Zastopim da to počnejo kake smrklje na koncertu...
467716-post_slo.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Citat:
Uporabnik altermost pravi:
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
patriot

Tebe sem sumil že prej in zdaj si potrdil,da si na nivoju ene živali !
467716-post_slo.gif


Da ne žalimo živali - je na stopnji okvirjev.
Ups se oproščam vse živalskim vrstam
tongue-1.gif

Jutri imam dopust in v avtu nafte za 1400km . Kam se pripeljem, da mi to povesta v obraz?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Ksz...

Sicer mi gre na bruhanje tole predrkavanje...

Glede pogreba želim napisat svoj pogled...predvidevam da so svojci dovolili kar pač so. Torej da se pogreb snema, da je pogreb odprt za širšo množico...verjetno je že sam Slavko tako želel oz. rekel.
Mislim da si je veliko ljudi ogledalo pogreb ker so se na nek način želeli posloviti od njega - vsi pač ne morejo na pogreb. S tega stališča hvala družini da je dovolila prenos.
Všeč mi je bilo da so na pogrebu peli njegove pesmi...sam bi si na njegovem mestu želel prav to...če živiš celo življenje od glasbe je najlepše da se ljudje poslovijo od tebe prav s tem, kar si najraje počel.

Da je bil pokopan z vojaškimi častmi pa, meni osebno, ni šlo nekako v kontekst...država bi mu lahko izkazala čast na drugačen način...npr. s prisotnostjo predstavnikov države.

A Slovenci smo pač Slovenci...še na pogrebu se kregamo
crazy1.gif


Naj počiva v miru in kot je zapisal Slavko v spominsko knjigo: 'Kdo ve kdaj se spet srečamo'.

467716-post_slo.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
sicer pa nekaj podatkov, katerih sodobni izvajalci ne bodo zlepa presegli, kljub temu da imajo bistveno boljše možnosti da jih presežejo.
1. v 30 dneh 60 koncertov v 60 različnih mestih
2. Če sem prav razumel je oče Slavkota na poročno noč ob treh zjutraj "nagonil" kositi. Da se to danes (ali kaj podobnega zgodi) z alter metro sexualci..
3. Franc Košir se je poročil na edini prosti dan v letu. 1. november.


Pa da vidimo sodobne izvajalce (po celem svetu vse zvrsti glasbe, kdo jih bo nesel pri zgornjem naštevanju)
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.181
2.391
113
v lokalni ostariji
modrijani so samo ime. imajo 2 lastna komada ostalo preigravajo ostale izvajalce... nič kaj posebnega... so že kakšni gamsi (stari in mladi) boljši;)))

en poslanec je takoj po pogrebu na seji že omenjal kdo ni bil pri maši...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
ksz
Pravkar sem slišal neko xy osmrtnico po radiu, kjer svojci sporočajo, da bodo pogreb izvedli v STROGEM in ožjem družinskem krogu.
Jaz jim dam popolnoma prav. Že tako so svojci zaradi smrti svojega bližnjega prizadeti, potem naj pa še razne kvazi prijatelje in firbce pedenajo in prenašajo na dan pogreba.
Vsak, ki je imel pokojnika rad, gre potem na njegov grob lahko kadarkoli in se sam, v tišini, miru in brez publike zjoče na njegovem grobu.
Ne pa s puško takrat streljat.....
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
ksz
Pravkar sem slišal neko xy osmrtnico po radiu, kjer svojci sporočajo, da bodo pogreb izvedli v STROGEM in ožjem družinskem krogu.
Jaz jim dam popolnoma prav. ....

Zakaj potem oglas na radiu?
rolleyes-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik ermej pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
ksz
Pravkar sem slišal neko xy osmrtnico po radiu, kjer svojci sporočajo, da bodo pogreb izvedli v STROGEM in ožjem družinskem krogu.
Jaz jim dam popolnoma prav. ....

Zakaj potem oglas na radiu?
rolleyes-1.gif
Zakaj?
Po mojem zato, da vsem povedo, da hočejo na pogrebu mir.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.181
2.391
113
v lokalni ostariji
točno tako. izve se da bo pobreb, tko pa je mir.

čeprav eni ne kapirajo kaj je to STROGO V OŽJEM DRUŽINSKEM krogu. pa se namala na pogreb.

je en anš sovaščan tak. se lima na vse pogrebe
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.879
113
Zakaj potem ne dajo žare kar doma na polico? Ali pa opraviš pokop doma na vrtu? Britof je pa ja samo zato tam da se vidi in razkazuje razkošje (od tega koliko ljudi je bilo na pogrebu, pa tega kako lep "spomnik" ima pokojni do tega kako razkošno so oblečeni ljudje 1. novembra).

Glede streljanja, lovci tudi streljajo ko se poslavljajo od prijatelja. Tudi (njegovo) puško nosilo pred krsto/žaro. Bi rekel neprimerno, ampak taka je "kultura" pri nas.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
KSZ

Dokumentarec na avstrijski TV

Citat:
In memoriam Slavko Avsenik (26.11.1929 - 02.07.2015) strahlt ServusTV das Porträt über den weltbekannten Volksmusiker aus.

Am 2. Juli 2015 ist Slavko Avsenik, der „Vater“ der Oberkrainer-Musik, im Alter von 85 Jahren in seinem Heimatort Begunje, Slowenien, verstorben. Die im Januar 2015 fertig gestellte ServusTV-Dokumentation, für die er zum letzten Mal öffentlich musizierte, enthält das letzte große Interview mit Slavko Avsenik.

Der Künstler revolutionierte die Volksmusik. Gemeinsam mit seinem Bruder Vilko kreierte Avsenik einen völlig neuen Stil mit einer festen Grundformation aus Akkordeon, Klarinette, Trompete, Bariton, Gitarre und Bass: den Oberkrainer-Sound. Dieser Klang hat die Volksmusik modernisiert und nachhaltig geprägt. Bis heute lebt diese Besetzung in der sogenannten "Neuen Volksmusik" weiter.

Mit: Saso Avsenik, Heino, Marianne und Michael, Stefanie Hertel, Karl Moik, HMBC, Christoph Spörk u.a.
Schon gewusst?

Bis heute zählt Slavko Avsenik mit seinen Original Oberkrainern international zu den erfolgreichsten Gruppen in der volkstümlichen Musik und verkauften mehr als 36 Millionen Schallplatten in über 40 Ländern.
Mit ihrem neuartigen Sound begründeten Slavko Avsenik und seine Original Oberkrainer schon Anfang der 50er Jahre die heute viel genannte "Neue Volksmusik".
Avseniks „Trompetenecho“ (1954) ist das berühmteste und erfolgreichste Stück von über 1.000 Liedern, die er gemeinsam mit seinem Bruder Vilko geschaffen hat. Es wurde sogar zur Titelmelodie von TV-Sendungen wie "Lustige Musikanten“ und „Musikantenstadl“.
Slavko Avsenik und seine Original Oberkrainer wurden im „Guiness-Buch der Rekorde“ mit dem Titel „Head of the folk music“ gewürdigt und waren die erste volkstümliche Musikgruppe, die mit ausdrücklicher Genehmigung von Herbert von Karajan in der Berliner Philharmonie auftreten durfte.

Vorschau: Die wahren Revolutionäre der Volksmusik
http://www.servustv.com/at/Medien/Slavko-Avsenik-und-Oberkrainer