Slavko, počivaj v miru!

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Kaj te spet zvija?
Narodno zabavna muzka je čist v redu, posebej od starih izvajalcev-Avsenik, Slak, Štirje kovači, Alpski kvintet ,Kmetec..ipd.
Novodobne zadeve ala Modrijani so pa bolj plehke..
cool-1.gif

Predno karkoli pisneš si lahko vsaj za kanček patetičen,ker vsaj do mrtvih bodi spoštljiv.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Patetičen? A še ni dovolj?

Empatije mu primanjkuje, empatije ...
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Sinko, pojdi ti za začetek v šolo, pa te naj naučijo tvoriti smiselne stavke in povedi..v vsakem postu bluziš, živ bog te ne razume.

@rihano-empatijo premorem, ampak lažne in pretirane pa res ne.
smirk-1.gif
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Sinko, pojdi ti za začetek v šolo, pa te naj naučijo tvoriti smiselne stavke in povedi..v vsakem postu bluziš, živ bog te ne razume.

@rihano-empatijo premorem, ampak lažne in pretirane pa res ne.
smirk-1.gif

Revček si in nabijaš v temah ko lahko bi bil tiho.Že iz slike tvojega avatarja si vse povedal,koliko spoštuješ ostale.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Klasika za Slovence, svojega ne znamo spoštovat, naše stvari bolj tujci spoštujejo kot pa mi sami. Že med sabo se ne spoštujemo, smo arogantni, narcisoidni, nespoštljivi, podjebatorski itd. Hočemo biti nek poseben veliki narod, pa si tega v resnici niti ne zaslužimo. Pa za to ne morete kriviti politike, to je enostavno v naših glavah. Samo poglejte si svoje poste na alterju in kje drugje.

Ravnokar mi je en Japonec napisal, da je Avsenik zmeraj bolj znan in popularen na Japonskem.


In če se vrnem na temo... ravnokar na nacionalki vrtijo oddajo Slavku v spomin. Vrtijo vse te narodne viže ob katerih mi gredo kocine pokonci, ker se spomnim, da smo kot otroci to poslušali vsako nedeljo ob kosilu (obvezno na jedilniku domača goveja župa z rezanci, tenstan krompir, meso iz juhe in zelena solata).
Danes niti ob nedeljah več ne vrtijo take glasbe kaj šele, da bi zavrteli točno te legendarne komade katerih nisem slišal že...ma od otroštva.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Moje osebno opažanje je, da je kar nekaj folka, ki prav bolestno sovraži to zvrst. Razumem, da ti nekaj ni všeč ampak sovraštvo je pač pretirano.
 

burst

Pripravnik
12. nov 2014
831
0
16
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Klasika za Slovence, svojega ne znamo spoštovat, naše stvari bolj tujci spoštujejo kot pa mi sami. Že med sabo se ne spoštujemo, smo arogantni, narcisoidni, nespoštljivi, podjebatorski itd. Hočemo biti nek poseben veliki narod, pa si tega v resnici niti ne zaslužimo. Pa za to ne morete kriviti politike, to je enostavno v naših glavah. Samo poglejte si svoje poste na alterju in kje drugje.

Ravnokar mi je en Japonec napisal, da je Avsenik zmeraj bolj znan in popularen na Japonskem.


In če se vrnem na temo... ravnokar na nacionalki vrtijo oddajo Slavku v spomin. Vrtijo vse te narodne viže ob katerih mi gredo kocine pokonci, ker se spomnim, da smo kot otroci to poslušali vsako nedeljo ob kosilu (obvezno na jedilniku domača goveja župa z rezanci, tenstan krompir, meso iz juhe in zelena solata).
Danes niti ob nedeljah več ne vrtijo take glasbe kaj šele, da bi zavrteli točno te legendarne komade katerih nisem slišal že...ma od otroštva.
Ampak tale tvoj post je pa kar nekaj!

Avsenik je bil vseskozi spoštovan pri nas. Od kje, da ga tujina bolj spoštuje??? Šel je pa v tujino, saj je bil prevelik za našo Slovenijo, ostala Juga pa nima s to glasbo in kulturo veliko skupnega.

Ne vrtijo ob nedeljah te glasbe??? WTF??? Še vedno je ista oddaja ob nedeljah, ob isti uri, mal prej vstan pa prej župco pojej, ne pa ob štirih popoldan, v glavnem se vrtijo Slaki in Avseniki. Poleg tega je še en par oddaj na radio slo1 namenjenih samo tej glasbi.
Na TV od leta 2006-2011 ni bilo glasbene oddaje namenjene drugi glasbi kot narodnozabavni.
Nisi slišal od otroštva??? Oprosti, kje pa živiš, saj ne vem? Nekaj enega japonca omenjaš, ok, potem pa razumem, da na japonskem tega ne slišiš. Ne poslušam te glasbe, jo pa "obvladam" (še od otroštva) in jo srečujem na vsakem koraku v Sloveniji.

kr nekaj v glavnem...
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Citat:
Uporabnik wd40 pravi:
Moje osebno opažanje je, da je kar nekaj folka, ki prav bolestno sovraži to zvrst. Razumem, da ti nekaj ni všeč ampak sovraštvo je pač pretirano.

Razen mongoloidne mladine, ki življenju še "dober dan" ni rekla, ne poznam nobenega takega.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Citat:
Uporabnik burst pravi:
Avsenik je bil vseskozi spoštovan pri nas. Od kje, da ga tujina bolj spoštuje??? Šel je pa v tujino, saj je bil prevelik za našo Slovenijo, ostala Juga pa nima s to glasbo in kulturo veliko skupnega.
Po pripovedovanju starejših, se včasih na rtv ni smelo vrteti Avsenikov. Ampak to je bilo 30 in več let nazaj.
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
Citat:
Uporabnik wd40 pravi:
Moje osebno opažanje je, da je kar nekaj folka, ki prav bolestno sovraži to zvrst. Razumem, da ti nekaj ni všeč ampak sovraštvo je pač pretirano.

To zvrst ljubimo le "ta pravi" zavedni Slovenci, katerih nas je mnogo (seveda ne na alterju, nasplošno mislim). Sovražijo pa to zvrst pač copy/paste slovenci, slovenaci, ipd. Vse jasno?

Pobje, če vsaj enkrat na dan ne zapoje frajtonarca doma, ja dan prav beden. In seveda, ni je veselice brez Golice.
cheer.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
ksz

Je Avsenik res sam prelepil zvezdo s slovensko zastavo na svojih priznanjih, ali je to spet ponarejanje določene politične opcije?

 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik hgard pravi:
Citat:
Uporabnik burst pravi:
Avsenik je bil vseskozi spoštovan pri nas. Od kje, da ga tujina bolj spoštuje??? Šel je pa v tujino, saj je bil prevelik za našo Slovenijo, ostala Juga pa nima s to glasbo in kulturo veliko skupnega.
Po pripovedovanju starejših, se včasih na rtv ni smelo vrteti Avsenikov. Ampak to je bilo 30 in več let nazaj.
13.gif

Ahhhh daj no, prosim nehaj s takimi. Kje si takšna pripovedovanja slišal, (če si) so neumnost. Al se ti je pa "pripovedovalec" malo hotel pametnega naredit. Brez zamere.

Burst, ja, Avsenik je bil v tujini bolj spoštovan, kot pri nas. (35 mio prodanih plošč ni mogel prodati Slovencem!!!!!) Žal je tako. In ne samo on, ampak vsa narodnozabavna glasba. Bila je imenovana "goveja muska". Zadnje čase se je to popravilo. In sam Slavko je rekel, da je bilo v Slo najtežje uspeti. In če ne bi šel v tujino, tukaj tudi ne bi verjetno uspel. So nam mogli tujci nam "Slovenceljnem" povedat, da imamo res nekaj odličnega, pa smo še nekaj let rabili, da smo ugotovil "ja, pa res je".
Še zmeraj je bil največji [cenzura] tisti, ki je šel na veselico, kritiziral "govejo musko" na konci pa v pivski omami poplesoval na ritme polke. Sam sem mnenja in načela, če nekaj ne morem videti, slišati..... pač ne obiskujem takšnih prireditev. Na kraj pameti mi pa ne pride, da bi na takšni prireditvi nagovarjal druge, da to kar poslušajo ni dobro.
In če se strinjate ali pa ne, Slavko Avsenik in njegovi glasbeniki bodo ostali večno zapisani v zgodovini glasbene kulture. In ne se čuditi, če bo to v tujini bolj izražena hvaležnost. Pa da bo nekdo čez stoletje.... rekel, " Avsenik je bil Avstrijc, Švicar, Nemc... "
Žal rabimo za nekatere stvari desetletja, da nekaj ugotovimo, kar bi že otroci po otroškem instinktu takoj.
lp
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Koliko je slovenska glasba v Nemčiji popularna, to preprosto ne moreš verjet. Sploh komad golica. Če ne vidiš ne vrjameš.
Nekoč smo bili na dopustu nekje v Nemčiji za prvemajske praznike. En dan, nekje pod ogromnem šotori, ogromno ljudi posedalo, pilo pivo in jedli klobase. Bendov je bilo več a plesalo se ni. Raja se je malenkost odzvala le na kak njihov popularni komad. A ko je en ansambel zašpilal golico, sem bil prepričan da se je začela ww3. Cel šotor auf in vriskat ter nazdravljat. Tega v Sloveniji ne vidiš.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Danes niti ob nedeljah več ne vrtijo take glasbe kaj šele, da bi zavrteli točno te legendarne komade katerih nisem slišal že...ma od otroštva.

a dej no. mi, ko gremo na vas na južno je vedno prižgan radio, itak je skoz slo 1 naštiman, in nastane čisto tako vzdušje, kot ga ti opisuješ. Tko, da mal prestavi frekvence, pa boš tud domačo lahko poslušal.

Pa dober tek.

On: sicer nisem pristaš te glasbe (sej ne da jo sovražim al pa kej), ampak je bil Avsenik vseeno legenda na tem področju. Vse se pa enkrat žal konča... ampak sej bojo njegova dela še dolgo živela...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
ksz

Je Avsenik res sam prelepil zvezdo s slovensko zastavo na svojih priznanjih, ali je to spet ponarejanje določene politične opcije?


v tako temo pa politika res ne paše...
rolleyes-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
na zalost je ravno rdeca politika krojila usodo avsenikov, miki mustra... nestevilo ostalih umetnikov, ki v komunizmu niso imeli kaj poceti.
smirk-1.gif
a si spet zatiskamo oci? komunisti so precej dvolicni.