Jaz tebe že ne bom vikal, če boš ti mene tikal!

vandrovec

Pripravnik
19. jan 2014
672
11
18
Evo, malo vaje: http://sskj.mladinska.com/index.php?r=100.

Še vedno 5, kot v starih dobrih časih.
smile-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Logično je, da se starejše vika, v poslovni komunikaciji vikam praviloma tudi mlajše, razen seveda otok in mladostnikov. Prijatelje in dobre znance tikam tudi če so starejši, nikakor pa ne tikam tasta in tašče.

Ne vem točno kaj je op pričakoval, vendar kot so mu že odgovorili, v osnovni in večino srednjih šol se učence tika, oni pa učitelje vikajo, na faksu pa profesorji študente vikajo in obratno.
Otroci v vrtcu vzgojiteljice tikajo, že v prvem razredu se ti spremeni v vi.

Je pa zanimivo kako je kultura na psu, recimo moj tamal vedno pozdravi z dober dan, večina jih odzdravi, nekateri pa gledajo kot bi padli z lune. Ko je bil še v vrtcu in sva bila na sprehodu je vsakega vedno lepo pozdravil in ko mu kdo ni odzdravil, me je vprašal - oči, a tale gospod/gospa ne zna govoriti? Če mu še vedno niso odzdravili, sem bolj na glas rekel, da se očitno niso naučili bontona, da pozdraviti ni nujno, odzdraviti pač je.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.442
94
48
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Logično je, da se starejše vika, v poslovni komunikaciji vikam praviloma tudi mlajše, razen seveda otok in mladostnikov. Prijatelje in dobre znance tikam tudi če so starejši, nikakor pa ne tikam tasta in tašče.

Ne vem točno kaj je op pričakoval, vendar kot so mu že odgovorili, v osnovni in večino srednjih šol se učence tika, oni pa učitelje vikajo, na faksu pa profesorji študente vikajo in obratno.
Otroci v vrtcu vzgojiteljice tikajo, že v prvem razredu se ti spremeni v vi.

Je pa zanimivo kako je kultura na psu, recimo moj tamal vedno pozdravi z dober dan, večina jih odzdravi, nekateri pa gledajo kot bi padli z lune. Ko je bil še v vrtcu in sva bila na sprehodu je vsakega vedno lepo pozdravil in ko mu kdo ni odzdravil, me je vprašal - oči, a tale gospod/gospa ne zna govoriti? Če mu še vedno niso odzdravili, sem bolj na glas rekel, da se očitno niso naučili bontona, da pozdraviti ni nujno, odzdraviti pač je.

aplauz.gif

Pohvalno.
Ko bi bilo še več takšnih ki imajo tekšno vzgojo otrok. Naučiti se je treba spoštovati drugega. Bil mlad ali star. Tega pa ja pri nas malo. Žal.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Sedaj vem od kod ideje, da bi najprej starše morali še enkrat v šolo poslati.
bonk.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
v trgovini je že malo čudno, če vprašaš trgovca (pa tud če je še poln mozoljev) ali trgovko (pa tud če je polna šminke) "hej ti, kje imaš pa to in to". Nekak samoumnevno se mi zdi, da se vpraša v množini "kje imate pa to in to". Mišljeno, kje imate kot trgovina tukaj to in to. Če s tem misli "mulo" da sem ga vikal... pa tud prav. Sliši se pa vse skupaj bolj kulturno.

E točno o tem govorim, kdorkoli pride h meni v trgovino je deležen vsaj "dober dan, prosim in hvala" ne glede na to kako se obnaša do mene. Samo v večini primerih vstopi v trgovino in se začne "TI, a maš TI tole?" Se zgodi tudi nadaljevanje "Pičkumater, kk nimaš, lahko kr zapreš." Dejansko se mi ni sanjalo kakšno govedo postaja folk dokler nisem začel delati v trgovini. O pogajanju pri cenah ne bom govoril, brez vsakega stila, primitivnost hujša kot na bangladeški tržnici. Ampak ej, kdor se lepo obnaša dobi večji popust.
grin1.gif
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Klemen_ ... v kateri trgovini si to? Bom prišel mogoče kdaj kaj kupit, se ti bom malo "priliznil" pa upam, da bo čim večji popust. :p
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Tega se pa noben ni vprašal? ... Na alterju tričetrt forumašev ne ve koliko je kdo star, ampak vseeno se vse po vrsti tika. Tu so nekateri, ki so stari čez 40, 50, nekateri pa ki so mogoče 10. Če že gledam tisti klepet z neko "slavno" osebo - po večini s športniki na rtvslo.si, ko lahko sprašuješ oni pa ti odgovarjajo. Polovica uporabnikov gosta tika.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Logično je, da se starejše vika, v poslovni komunikaciji vikam praviloma tudi mlajše, razen seveda otok in mladostnikov. Prijatelje in dobre znance tikam tudi če so starejši, nikakor pa ne tikam tasta in tašče.

Ne vem točno kaj je op pričakoval, vendar kot so mu že odgovorili, v osnovni in večino srednjih šol se učence tika, oni pa učitelje vikajo, na faksu pa profesorji študente vikajo in obratno.
Otroci v vrtcu vzgojiteljice tikajo, že v prvem razredu se ti spremeni v vi.

Je pa zanimivo kako je kultura na psu, recimo moj tamal vedno pozdravi z dober dan, večina jih odzdravi, nekateri pa gledajo kot bi padli z lune. Ko je bil še v vrtcu in sva bila na sprehodu je vsakega vedno lepo pozdravil in ko mu kdo ni odzdravil, me je vprašal - oči, a tale gospod/gospa ne zna govoriti? Če mu še vedno niso odzdravili, sem bolj na glas rekel, da se očitno niso naučili bontona, da pozdraviti ni nujno, odzdraviti pač je.

467716-post_slo.gif


Slavko Pregl je pred dvajsetimi leti napisal genialno knjigo Počesane muhe ali zelo zapleten priročnik o lepem vedenju. Mini stripe zanjo je narisal Marjan Manček in eden je bil tudi o odzdravljanju... Priporočam v branje, zelo aktualno tudi za današnje otroke
zmaga.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Citat:
Uporabnik EmptyHead pravi:
Klemen_ ... v kateri trgovini si to? Bom prišel mogoče kdaj kaj kupit, se ti bom malo "priliznil" pa upam, da bo čim večji popust. :p

Brez skrbi, mam tudi za prilizovalce radar detektor.
tongue-1.gif
Normaln človeški odnos in lepa beseda pa se da zmenit čisto vse, obema v prid.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik EmptyHead pravi:
Tega se pa noben ni vprašal? ... Na alterju tričetrt forumašev ne ve koliko je kdo star, ampak vseeno se vse po vrsti tika. Tu so nekateri, ki so stari čez 40, 50, nekateri pa ki so mogoče 10. Če že gledam tisti klepet z neko "slavno" osebo - po večini s športniki na rtvslo.si, ko lahko sprašuješ oni pa ti odgovarjajo. Polovica uporabnikov gosta tika.

Forumaši se "on-line" (torej preko foruma) praviloma med seboj tikamo, večino tikam tudi uživo, sploh tiste s katerimi se družim .
wink-1.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Citat:
Uporabnik EmptyHead pravi:
Tega se pa noben ni vprašal? ... Na alterju tričetrt forumašev ne ve koliko je kdo star, ampak vseeno se vse po vrsti tika. Tu so nekateri, ki so stari čez 40, 50, nekateri pa ki so mogoče 10. Če že gledam tisti klepet z neko "slavno" osebo - po večini s športniki na rtvslo.si, ko lahko sprašuješ oni pa ti odgovarjajo. Polovica uporabnikov gosta tika.

Forumaši se "on-line" (torej preko foruma) praviloma med seboj tikamo, večino tikam tudi uživo, sploh tiste s katerimi se družim .
wink-1.gif
Jst sn vikal moderatorja, ko sn fehtu titulo za Mamco in se mi je splačalo
zmaga.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.065
5.748
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik asteliks pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Logično je, da se starejše vika, v poslovni komunikaciji vikam praviloma tudi mlajše, razen seveda otok in mladostnikov. Prijatelje in dobre znance tikam tudi če so starejši, nikakor pa ne tikam tasta in tašče.

Ne vem točno kaj je op pričakoval, vendar kot so mu že odgovorili, v osnovni in večino srednjih šol se učence tika, oni pa učitelje vikajo, na faksu pa profesorji študente vikajo in obratno.
Otroci v vrtcu vzgojiteljice tikajo, že v prvem razredu se ti spremeni v vi.

Je pa zanimivo kako je kultura na psu, recimo moj tamal vedno pozdravi z dober dan, večina jih odzdravi, nekateri pa gledajo kot bi padli z lune. Ko je bil še v vrtcu in sva bila na sprehodu je vsakega vedno lepo pozdravil in ko mu kdo ni odzdravil, me je vprašal - oči, a tale gospod/gospa ne zna govoriti? Če mu še vedno niso odzdravili, sem bolj na glas rekel, da se očitno niso naučili bontona, da pozdraviti ni nujno, odzdraviti pač je.

aplauz.gif

Pohvalno.
Ko bi bilo še več takšnih ki imajo tekšno vzgojo otrok. Naučiti se je treba spoštovati drugega. Bil mlad ali star. Tega pa ja pri nas malo. Žal.


aplauz.gif
oba sta bistvo povedala, tudi sam tako učim otroka.
 

jab1

Pripravnik
17. feb 2014
242
0
16
Citat:
Uporabnik ideolog pravi:
Fak, no, model, daj preberi, kar piše.

Citat:
Uporabnik ideolog pravi:
Zdaj pa še argumentiraj.

Ne vem, če si že opazil, ampak si na napačnem forumu.

Predlagam, da si izposodiš kako knjigo o bontonu, mogoče tudi o zgodovini bontona.

PS: Čestitke Utisevalec-u za enega redkih uporabnih odgovorov!
PPS: Nekje na polovici te "odlične" alter teme sem obupal...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Človek bi mislil, da boš nekje po prvem banu obupal.

PS: Ali pa morda po drugem.
PPS: Ali pa po tretjem.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik Mamca pravi:
Če bi še mene začel vikat, bi se ti tudi mogoče splačalo
tongue-1.gif
Razumem!, namig Njenega Carstva Mamce, je moj ukaz,
ksz
Jankovič in Cvijetičanka sta ovce skup pasla, sn vidu dokaz po televizji, kak ga je tikala, kot da sta že najmanj celo klet šmarnice skup spraznila
hysterical-1.gif