Jaz tebe že ne bom vikal, če boš ti mene tikal!

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
in ti imaš otroke????
So ti že drugi povedal vse odgovore, tak da nima smisla dodajat.
A tistega še nisi slišal, da se mora vsak starejši moški vikat, ker nikol ne veš kter ti je fotr??? (joke)
K ravnatelju pa nikar ne hodi, kar fanta nauči kot je treba. Pa to bi moral že sam vedeti, ne da ti drugi rečejo, potem si pa užaljen.
PS. Pa pozdravljati je tudi lepo in kulturno.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik ideolog pravi:
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
tale tvoj post je malo zmeden.... in očitno večina ne zna čisto dešifrirati ali si za vikanje ali proti...

Še enkrat za tebe in tebi podobne hitre bralce:
Če že imamo sistem vikanja, potem ga imejmo in naj bazira na vzajemnem spoštovanju: to pomeni, da se bova midva vikala, ali pa se bova tikala. Ne dovolim pa, da ti mene kratkomalo začneš tikat in si potem užaljen, ker te tikam nazaj.
Če pa misliš, da me boš tikal, jaz pa vas ponižno vikal, se motite.
Ker si del neke družbe (najbrž ja?), verjetno veš da ima ta družba neke napisane (zakonodaja) in nenapisane norme (bonton če hočeš).
Normalni pripadniki se norm vsaj približno držijo/držimo, ostali pa so "nenormalni"..... kak procent od njih je običajno izjemno uspešnih, ostanejo samo še čobani. Kam spadaš ti?
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Čakaj.
Ravnatelj mora dati ven okrožnico, da naj učenci vikajo zaposlene v OŠ?

A ni to nekako samoumevna! dolžnost staršev? Nič čudnega, da je potem tako kot je nekdo napisal. Se prvič slišita preko telefona (bolha npr.) in se s tabo pogovarja, kot da bi skupaj ovce pasla.

Neznance vikam, nima veze, če so mlajši od mene. Obvezno vikam, kadar imam opravka z raznimi javnimi službami, strankami ali službene zadeve. Isto pričakujem od njih.

Od poznanih pa po defaultu vikam eno generacijo starejše. To so starši mojih sošolcev dalje. Če kdo reče naj ga ne vikam, si zapomnim in to vedno upoštevam.

Da bi vikali otroke pa ne vem. Kaj, najprej mu obriše rit, nato pa ga vika???
Mogoče so to želje nakaterih staršev, da bi njihovi sončki in princeske bili vikani s strani učitelja, ki bi ga potem taisti starši na roditeljskem sestanku tikali in obravnavali kot ta zadnjo smet.
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Čakaj.
Ravnatelj mora dati ven okrožnico, da naj učenci vikajo zaposlene v OŠ?

A ni to nekako samoumevna! dolžnost staršev? Nič čudnega, da je potem tako kot je nekdo napisal. Se prvič slišita preko telefona (bolha npr.) in se s tabo pogovarja, kot da bi skupaj ovce pasla.

Neznance vikam, nima veze, če so mlajši od mene. Obvezno vikam, kadar imam opravka z raznimi javnimi službami, strankami ali službene zadeve. Isto pričakujem od njih.

Od poznanih pa po defaultu vikam eno generacijo starejše. To so starši mojih sošolcev dalje. Če kdo reče naj ga ne vikam, si zapomnim in to vedno upoštevam.

Da bi vikali otroke pa ne vem. Kaj, najprej mu obriše rit, nato pa ga vika???
Mogoče so to želje nakaterih staršev, da bi njihovi sončki in princeske bili vikani s strani učitelja, ki bi ga potem taisti starši na roditeljskem sestanku tikali in obravnavali kot ta zadnjo smet.

Ni kaj dodati
467716-post_slo.gif


PS. Samo en dogodek od tega tedna. Pridem v trgovino in mnogo let mlajšega prodajalca lepo pozdravim "dober dan" nazaj dobim odgovor "žio", vprašamn "kje imate" ..... on meni pejt do konca..... no saj ni čudno
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.512
8.958
113
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Če pri sebi nimaš razjasnjeno, potem ti tudi alter ne bo pomagal do razsvetljenja.

Zato pa imamo danes takšno stanje kot je. Kako naj otroci spoštujejo druge, če so že starši mimosunjeni...


aplauz.gif

Jebat ga...
 

B81

22. jul 2007
34.512
8.958
113
Citat:
Uporabnik ideolog pravi:
Zakaj je potem 10- leten otrok manj vreden?

/weird mode on:
ker je še froc in je tam zato da se uči ne da pametuje

Čudi me, če si star med 30 in 40, da take stvari sploh sprašuješ, a ti nisi rabil vikat učiteljev v OŠ?
Učitelj mora bit avtoriteta.

Jaz osebno vikam vsakega ki ga ne poznam, če je starejši na videz od npr. 30...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
jaz kupce/prodajalce na bolhi vikam toliko časa da denar zamenja lastnika, potem se tikamo
smile-1.gif


glede same teme pa
bonk.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Meni je najbolj mimo trgovina mimovrste, ki tika vse po vrsti. Sem jim povedal svoje in se jih ne prime. Kreteni. Tudi to sem jim povedal. Ampak ne, prevzamem blago> ejga huala, a bos se kej?
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Gaber
10.gif

Zjebal je šolstvo do temeljev, v spričevalu bi moralo ostati vedenje in naj se ve kdo se zna obnašat in kdo ne !Pa če je opisno premalo pa naj bo z oceno katera bi bila lahko enakovredna ostalim. Takoj bi bilo konec problemov...
Ker ko bi ti prvič na pogovornih urah omenili da otrok ne bo izdelal ker se ne zna obnašat bi jih mulc doma najprej dobil okrog ušes, brez pregovarjanja in moledovanja ! Tudi pri najslabših starših, permisivne vzgoje bi bilo tisti trenutek konec.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
ko sem jaz hodil v osnovno solo je bilo to samoumevno, sedaj pa je ocitno treba to z dopisi resevat..
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik ideolog pravi:
Pa kaj je s tem folkom? A se je vsem zmešalo? Mogoče se je meni?
Iz šole dobim Zapisnik sveta staršev, kjer je ravnatelj zapovedal, da moramo otroke naučiti vikati delavce na šoli in tudi starejše ljudi.
uf-1.gif


Me nič ne briga, da to velja že stoletja in da je to splošni bonton, izkaz spoštovanja in taka jajca.
Zakaj za vraga bi moral jaz nekoga vikati samo zato, ker je starejši od mene (a moram potem kolega, ki ima rojstni dan pol leta pred mano, vikati v oštariji?)?
stupid-1.gif
Ali pa zato, ker sem jaz otrok, on pa odrasla oseba? Medtem, ko on mene lahko mirno tika?

Jaz na to gledam takole: na začetku bom vsakega, ki ga na novo spoznam, vikal. Če sem jaz starejši, bom najbrž predlagal tikanje, nikakor pa ne bom nekoga kar na suho začel tikati. Če bo pa mene kak starejši na suho začel tikati, bom pa jaz tudi njega. Precej je že bilo takih, ki so me kaj hitro začeli nazaj vikat.

Prosim za vaša mnenja, preden ravnatelju povem svoje. (če sem slučajno samo jaz na tem svetu čuden, bom pa otroku zabičal , naj učiteljio vika)
Aja, najbrž ste uganili , da učitelji otroke tikajo.

Če si drugače na znaš zagotoviti spoštovanja, si ga tudi z vikanjem ne boš. Moje mnenje.

Kakšno pa je vaše?

Spoštovani kolega!

Prepričan sem, da svojemu otroku hočete le najboljše in gotovo ni nič slabega otroke učiti biti odprte glave in poln poguma vedno narediti tisto kar je prav. Če boste pa s tem povsod pretiravali, pa znate otroku tudi narediti kaj škode na kakšnem področju in vikanje je olika oz. včasih smo temu rekli obnašanje (kje so že časi, ko se je vedenje otrok v šoli še smelo ocenjevati v spričevalu
tongue-1.gif
).

Opozarjam pa, da je osnovna olika to, da šesetleten otrok vika učitelja. Pred dobrimi dvajsetimi leti smo nekje do srede prvega razreda vsi tikali tovarišico - no hard feelings. Potem pa nas je enkrat po koncu telovadbe (ne, športne vzgoje takrat še nismo izumili) lepo posedla v krog in razložila, da se bomo naučili, kako se pravilno kaj reče učiteljici. To je ponazorila, da se pravilno ne reče: "Učiteljica, daj mi zvezek", ampak "učiteljica, vi mi dajte zvezek".

In se nam ni zdelo, da nas s tem daje v nič, ponižuje, ali kaj jaz vem kaj vse, ampak smo to sprejeli kot del odraščanja, kjer je normalno, da moraš vsak dan nekaj več znati, se naučiti česa novega. Bogami, da nam ni nič škodilo.

Think about it.
zmaga.gif


Edit: No, seveda je rekla "tovarišica, vi mi dajte zvezek", čeprav je bilo že "po svobodi", leta 1992. Da jih moramo klicati učiteljica, je začela vztrajati ena prfoksa zgodovine nekje leta 1997, 98, prej pa nikoli nobena ne.
evil.gif
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Ampak tako če gledate vsi po eni strani ... Mi se zdaj tu kregamo za vikanje in tikanje ... kaj pa angleščina, ki nima vikanja ... Tikajo vse po vrsti. You-ti ali vi. Ampak mislim, da angleži, američani in ostali angleško govoreči ljudje ne vedo nič o tikanju in vikanju, vedo samo, da z you misliš na tebe in ne na vas. You je tudi mišljen kot množina, tako da ...

Ampak vseeno ... Še vedno sem pri tem, da se vika ljudi.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Sicer je avtor teme očitno v svojem mnenju osamljen, vendar kljub temu:
Tudi zaradi vedno pogostejšega odnosa staršev te vrste in posledično velikega porasta nevzgojene mladine v zadnjih 10 letih sem pred 3 leti predčasno zapustil poučevanje, ki sem ga sicer imel zelo rad.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik EmptyHead pravi:
Ampak tako če gledate vsi po eni strani ... Mi se zdaj tu kregamo za vikanje in tikanje ... kaj pa angleščina, ki nima vikanja ... Tikajo vse po vrsti. You-ti ali vi. Ampak mislim, da angleži, američani in ostali angleško govoreči ljudje ne vedo nič o tikanju in vikanju, vedo samo, da z you misliš na tebe in ne na vas. You je tudi mišljen kot množina, tako da ...

Ampak vseeno ... Še vedno sem pri tem, da se vika ljudi.

Stara angleščina je pred stoletji še vedno poznala vikanje, so ga pa pač v neskončnem poenostavljanju enkrat izpustili. Nima veze, ga pač nimajo več.

Slovenščina pa ga še ima.
zmaga.gif


Oriolus: Točno
zmaga.gif
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
996
148
43
g. Ideolog:

Moje mnenje je, da ste malo nedojeban. Ubogi tisti, ki bodo morali trpeti vaše otroke, vzgojene s takimi prebliski.

Pa brez zamere!

p.s. Za vsak slučaj sem vas vikal..
 
Nazadnje urejeno:

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Aja, najbrž ste uganili , da učitelji otroke tikajo.
shocked-1.gif
ki so najbližji človekoljubci, takoj prjavit,
nikakor na to pristat in otroka učit normalnega komuniciranja po civilizacijskih normah ,,razvitega sveta,,
naj se pri vsakem kontaktu že v prvi sekundi opazi, kam kdo spada in se naredi takojšnja tiha selekcija, Npr. pri razgovoru za službo....al če se na sedanjost osredotočimo, ...naj učitelj takoj ve, komu bo dodatno pomagal iz čiste človeške plati in komu ravno toliko in samo toliko, kot mu nalagajo zakoni in pravilniki,.....pri kom bo varnostnik reagiral, če opazi krajo ali nasilje in pri kom se bo obrnil stran in pod nujno odšel na nasprotni konec dvorišča....in komu bo čistilka popoldan pomagala poiskat kar je pozabil v šoli in komu bo to stvar zafukala v kontejner....pa komu bo kuharica na hitro dodala še pol šefle in za koga se potrudila in v piskru poiskat najslabši kos.....
zmaga.gif
Ne se pustit, kr tako po svoje naprej, bodi pokončen in neomajen, naj se daleč naokoli ve, čigav otroc in iz kakšne familije, ...pa ne skrivat pred delodajalcem ali strankami, če si privat, naj tudi oni čimprej izvedo za tvoj neomajni značaj.
To se mi res dopade,..., ker brezposelnost, konkurenca in to.., tak da...kar se mene tiče -čim več takšnih si želim.
aplauz.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik EmptyHead pravi:
Ampak tako če gledate vsi po eni strani ... Mi se zdaj tu kregamo za vikanje in tikanje ... kaj pa angleščina, ki nima vikanja ... Tikajo vse po vrsti. You-ti ali vi. Ampak mislim, da angleži, američani in ostali angleško govoreči ljudje ne vedo nič o tikanju in vikanju, vedo samo, da z you misliš na tebe in ne na vas. You je tudi mišljen kot množina, tako da ...

Ampak vseeno ... Še vedno sem pri tem, da se vika ljudi.

V angleščini se spoštovanje izraža skozi besedišče ... npr. omikani trgovec bo kupca vprašal "may I help you?" namesto "yo, you need some help?"

Ko pa smo že pri tikanju/vikanju, mi gre na blazno na živce vikanje, ki to ni: npr. "Gospa, ali ste bila zadovoljna?"
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Vikali smo vse učitelje od začetka osnovne šole, do konca faksa. Nekje v srednji šoli začnejo nekateri učitelji dijake vikat nazaj. Meni je bilo to grozno neprijetno, da me toliko starejši človek vika. Tudi na faksu mi je bilo ljubše, če so me asistenti tikali. Da sem vseskozi vse vikal se mi je zdelo samoumevno, tudi ko sem koga poslal kam
grin1.gif
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik ideolog pravi:če sem slučajno samo jaz na tem svetu čuden
Si čuden, diagnozo si postavil prav. Po zdravilo pa le pojdi k usposobljeni osebi.

Res je čuden. Če prav razumem, on pričakuje, da bo učenec vikal učitelja in učitelj učenca tudi. Ja če sta tako enakovredna, naj imata pa še avtoriteto isto! Omarijabohpomagej, kaj vse ima danes otroke!