Kličem 113, pa mi ded DOL VRŽE

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
urejena-kratka verzija : pred blokom se mi je zgodil vandal, nekaj oseb je zlomilo steklo na avtobusni postaji pred mojim domom.
Poklical sem 113, in povedal kar se je zgodilo, in dobil odgovor : ' za to , pa morate poklicati 113, policijo ' . Naenkrat je bila povezabva prekinjena. Še 1x sem preveril če sem res vtipkal 113, in sem videl da se nisem zmotil, torej sem klical 113 . Čez par sekund sem ponovno poklical, vendar neuspešno, saj je bila povezava po 5 sekundnem zvonenju, prekinjena . Poklical sem še 2-3x, z istim rezultatom , torej z neuspehom.

Ima kdo pojasnilo ?



neurejena-neberljiva (pijana) verzija : saj bi začel z veliko začetnico pa to tak kot se spodobi, samo sem spil nekaj rum-kol , pa trenutno nevem oz se mi ne da razmišlat kak se že to vse prav dela, ampak pardon , to vam MOREM povejat.

Pred par minutami, sem hodil proti domu, in ko sem bil par metrov pred mojim domom, čujem BUUUUM , in neke ' GANGSTERJE ' ( saj vete, XXXL polover, hlače 30 cm preširoke pa 50 cm predolge , pa 4 šilt kape ( ponoči ob 2 vjutro ko ni nič sonca ( baje ) , pa 48 ketn na sebi ) ki razbijajo avtobusno postajo . Pogledam, pa vidim kak se zaletavajo v avtobusno postavjo in z rokami lamajo steklo..... celo avtobusno so razbili ... vsepovsod leži steklo,verjetno še tudi na cesti .
Tote 'moderne' genksterje rajši nebi komentiro, ker je itak večina prišla samo do osnovne šole , pa še to so jim šenkali.

No, in kaj je NAMEN MOJEGA POSTA al teme al kak je že ???

Takoj ko to vidim, kličem policijo ( nisem hoto jim kaj rečt, ker jih je blo zelo dosti, jas pa sem bil sam , pa še reflekse mam zdaj kot crkjen kojn ) . Lepo odtipkam 113, in stisnem KLIČI .

Se javi moški glas z : ' dober večer, prosim ? '
Jas se probam kar se da kulturno obnašat , in rečem : ' Dober večer , jaz pri telefonu ( sem se predstavo z imenom in priimkom), rad bi prijavil vandalizem na tej in tej ulici ( povem kje, ter točno kaj se je zgodilo) . ' . Torej zgledlo je nekak takole : Dober večer, sem Franc Kuplonga, rad bi prijavil vandalizem na Frančekovi ulici 32, prišlo je do vandalizma, skupina ljudi razbija avtobusno postajo ' . ( ni mi tak ime pa to ) .

Pa reče policaj : ' Za to bo pa potrebno poklicat policijo , 113 ' .
Jaz tudi nisem celo večer samo kokakole pil, tak da nisn bil ziher če sn res 113 klical, in sem odgovoril : 'Oh , prav, bom torej ... ' , in takoj za tem, mi človek PREKINE LINIJO . Alo, kak ti lahko palicaj prekine povezavo???

Pogledam še 1x klicane števike, gledam če nisem vpisal ki 131 namesto 113 , pa vidim da sem lepo vpisal 113 .
Še kolega sem vmes klico če je to res policija . No, in kličem 113 še 1x, ker sem bil hudo jezn, kak mi te lahko ovi hepan dol vrže če je palicaj ..... kličem : beeep ------ beeep ---beeep , in BEEP BEEP BEEP BEEP ( človek je samo PREKINO, brez da bi se sploh javo ) .

Si rečem : WTF !!?!?!?!?!
Kličem še 1x, po 5ih sekundah mi spet dol vrže...

Še pokličem čez 3 minute 2x, spet mi dol vrže....


VEDNO sem imel dobro mnenje o palicajah nasploh, ampak danes, pa so pri meni dobili V E L I K I minus.
Tudi ta 'pravila' oz omejitve mi ne grejo toliko v nos, saj so omejitve postavljene z nekakšnimi nameni ( žal, tako je vsepovsod po svetu prijatli ) , in tudi to razumem , in vem naprimer na koga se prvo obrnit, če pride do kakšnega strelnega obračunavanja al pa česa podobnega (smešno mi je to ko mate eni gengsterji xxxl polovere z napisi : ACAB ( kao All Cops Are Bastards) , a bedak, koga boš prvo klico ko ti bo nekdo sorodnika vstrelo ? ( nič slabega ne mislim,spet samo primer 'zrelosti' ) .

Tudi sam sem danes dobil obvestilo redarstva za napačno parkiranje ( v življenju sem dobil to samo 2x, in to 2x na I S T E M placu, rečte če nisem burek ( in potem pravijo da gre osel samo 1x na led,.... poglejte mene :D ) , ampak te sem si verjetno že to zaslužo, saj verjetno nisem dobil tega zaradi tega ker bi blo nekomu pune dolgčas ...

Predpostavimo da npr 1 minuto po tem ko sem prvič klical zaradi vandalizma , da npr. nekdo pred menoj umori nekoga, in hočem obvestit policijo, saj se gre za sekunde , life or death , ker je žrtev ranjena ( prosim geniji, ne me zdaj vpraševat zakaj nisn napisal da bi rešilce klico, pač primer samo dajem ) , in bi mi policaj dol vrgo, brez da bi sploh vedo za kaj se gre.

Mislim... WTF????

Saj res da sem nekaj spil,ampak kaj je policaju res dovoljeno ( oz onem telefonskemu centru) da mi prekine linijo, sploh preden bi se mi javil ????

Skratka, res je da sn nekaj spil , ampak stari, kak ti lahko policaji to narejijo.... verjamem da so dobli danes 45 istih prijav, ampak ne obstaja neka bol easy varjanta da te na easy odslovijo in ti po ovinkih rečejo : ' deček, vemo da danes vsi galamo delajo in da nebo nobena avtobusna ostala cela , ampak pač nebomo nikoga poslali tja ker nemormo nič naret ' ?

nemoreš da verjameš.
 
Nazadnje urejeno:

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
ej jst tud ne verjamem. jutr ko se strezniš poklič še enkrat čene pa 24 ur. ker snemajo vse pogovore
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.695
6.269
113
Bistveno pri tej zgodbi je, da si ti nekaj spil... Ce ti kaj ne pase se pritozi... Poslusalo se bo posnetek kot je napisal goba. Pa napisi pritozbo s polnimi osebnimi podatki. Ker ce se ugotovi da si v svojem pijanem stanju policaju se kako krepko zabrusil, da se ti poslje poloznica. narod misli da ce je pijan da lahko vsakega nadleguje, vsaj pred policijo imej respekt (ker ti res ne verjamem da ti je kar tako dol vrgel)
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Glej fant, v 2009 smo in v turbokapitalizmu. Policija ne ščiti več lastnine podjetij in posameznikov, to moraš imeti pač zavarovano. Če bi pa ti prijavil da vdirajo v lokalno izpostavo ene politične stranke, bi pa takoj priletel policijski helikopter, 5 maric in verjetno še par sumo borcev.
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Imas Nokio?
Ce da, potem si dejansko klical na 112, ker imajo Nokie nekaj zjeb... in ceprav klices 113 ona avtomatsko popravi na 112.
Tako da si lahko jezen na Center za obvescanje in ne na policijo.
Isto se je namrec par let nazaj meni zgodilo in sem mislil, da se mi je ze skisalo. Po naknadnem raziskovanju sem prisel do gornjega zakljucka.
Lahko tudi stestiras, poklici se enkrat 113 in vprasaj koga si dobil, bos videl, da je Center za obvescanje (112).
Pa policistom dolgujes opravicilo.
evil.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ni res, 113 dobis policijo iz Nokie , SE ali pa Samsunga.

Ce se ti pa to dogaja,imas pa zjeban telefon oziroma dopuščam možnost da je bila kakšna serija narobe narejena.
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Če človek vtipka 113 mi ni jasno zakaj bi telefon poklical 112.
Razen če ma napako v prednastavljenih klicih.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
KSZ

Vso življenje uporabljam Nokie, pa sem parkrat že klical 113 in vedno dobil policijo. Sem mislil zdaj ponovno sprobati, pa se mi zdi brezveze ... upam, da nas kihko ni hotel nasrat, da bi zdaj vsi uporabniki nokij klicali 113 in preverjali koga dobimo.
smile-1.gif
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
N70, par let nazaj. Prakticne izkusnje. Uradno pojasnilo servisa Teleray potem ko sem zatezil na Mobitel WTF.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik kihko pravi:
N70, par let nazaj. Prakticne izkusnje. Uradno pojasnilo servisa Teleray potem ko sem zatezil na Mobitel WTF.

Ce bi bilo to v ameriki bi ti vrjetno kr firmo Nokia nate prepisali.
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Citat:
Uporabnik kihko pravi:
Imas Nokio?
Ce da, potem si dejansko klical na 112, ker imajo Nokie nekaj zjeb... in ceprav klices 113 ona avtomatsko popravi na 112.
Tako da si lahko jezen na Center za obvescanje in ne na policijo.
Isto se je namrec par let nazaj meni zgodilo in sem mislil, da se mi je ze skisalo. Po naknadnem raziskovanju sem prisel do gornjega zakljucka.
Lahko tudi stestiras, poklici se enkrat 113 in vprasaj koga si dobil, bos videl, da je Center za obvescanje (112).
Pa policistom dolgujes opravicilo.
evil.gif

Da , imam Nokio ( 6120 classic ) .
Nokia je res klasa zase . Zadnji Nokiin telefon brez večjih napak ki sem ga držal v rokah , je bila 3110 .
Trenutno mi moja nokia ( 6120 ) , niti ne izpiše imena oseba ki me kliče ( seveda jo imam shranjeno v imeniku ) ,
telefon sem imel že na simobil in pri drugih mojstrih, noben ne zna odpravit napake .
Če bi hotel naštet VSE napake moje Nokie, bi verjetno pristal na na lestvici ' Top ALT zmagovalci ' , saj bi samo za ta post, prejel
miljon altov .

Torej dobil sem odgovor na vprašanje , in se glasi : NOKIA ( tako kot vedno ) .

Vendar vseeno se mi zdi sistem zgrešen .... Kljub temu bi se mi lahko človek še 1x javil , in mi poizkusil še 1x povedati ( čeprav on ne more vedet da jaz nimam mobitela, oziroma da imam Nokio ) oz. pojasniti zadevo , sploh pa v primeru, da bi se mi ravno za prvim klicem , zgodilo kaj hudega .

Skratka, opravičilo policiji iz moje strani,
ta minus pa torej dam sistemu samemu ( koga konkretno lahko obtožim za to? Po možnosti naj odg. na to, ne bo samo : SISTEM , vendar bolj konkreten odg. ) .

Lp,Dani
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Za vsako napako se najde razlog. Da je Nokia, je butast razlog. Zelo verjetno imaš pojebane reči v imeniku, bodisi shranjeno napačno ali pa podvojene podatke.

Ogo
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Citat:
Uporabnik korodani pravi:
Trenutno mi moja nokia ( 6120 ) , niti ne izpiše imena oseba ki me kliče ( seveda jo imam shranjeno v imeniku ) ,

Verjetno imaš imena in priimke ločeno vpisane? Če ja, potem ti telefon ob dveh istih imenih (nr. Andrej) ne izpiše kdo te kliče. Zato vpiši ime in priimek vse pod 'ime'. Pa bo OK.

Glede posta pa...ne vem, jaz imam drugačno (dobro) izkušnjo, z identičnim 'primerom'...klical, prileteli v 3 minutah.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Zorroslav pravi:
Če človek vtipka 113 mi ni jasno zakaj bi telefon poklical 112.
Razen če ma napako v prednastavljenih klicih.
Povprašaj malo policiste kako kolnejo ko kličejo z nokiami na postajo... zadnji modeli tega res nimajo, nekateri pa kar rade volje kličejo 112 namesto 113.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.598
259
113
ja nej preveri pa bo videl a ne..

so pa bili tud že kdaj arogantni - enkrat gremo v lj ob 23h ponoč po AC in vidimo enega zmedenega psa (preklet bodi tisti, k ga je tam ven vrgel) kako luta po cesti. in kličem policijo, povem kaj se dogaja pa reče, "ja in, kaj nej zdej naredim?", jest sm kr brez besed ostal... škoda, ker tisti večer ni kdo zbil tega psa, in bi zraven še s ceste zapeljal in se kej poškdoval - pol bi pa zihr dal v cajtnge, da so bili opozorjeni, in da so se tako grdo obnašali...

In predvsem me zanima, zakaj moramo imeti dve številiki, da je človek sam še bl zmeden. Jest sploh ne vem kaj je kej. in da te pol še preusmerja... mislm, a ni škoda časa??? zakaj ne more bit en center?? sej operativec pač proži al policaje, rešilce al pa gasilce. 3 knofe rabi! pa rabijo dve številki za to!!!
 

mmc

Pripravnik
10. mar 2009
281
0
16
ksz
sem tudi sam klical 113 in mi model pove da naj pokličem na 113. Ga vprašam katero številko pa sem dobil in odgovori da 112. Mu povem, da sem poklical 113 pa pove, da v primeru prezasedenosti linij avtomatsko preusmeri iz 113 na 112 in obratno.
Menda je to tako narejeno, da telefon ne zvoni v prazno ampak da se ti čimhitreje nekdo javi.