HTC TATTOO vs. NOKIA 5530 vs. ?

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.022
118
63
okolica mesta
V letu 98 se je čakalo 16ur
grin1.gif
potem ne več oz. do takrat ko se napolne.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Na prodajnih mestih strankam še vedno govorijo da se mora telefon polniti 16 ur in več.
 

nidan

Pripravnik
2. feb 2008
449
0
16
Danes kupiš telefon, ga uporabljaš dokler je baterija, potem pa na polnilec in to je to............
 

Ducky

Zelenc'
12. jan 2010
7
0
1
Citat:
Uporabnik tado pravi:
Na prodajnih mestih strankam še vedno govorijo da se mora telefon polniti 16 ur in več.

čeprav jaz tudi ne zastopim, zakaj naj bi se polnilo dlje časa, če se pa itak polnilec izklopi, ko je baterija polna in več nič ne polni
sprasujem se.gif


predvidevam, da gredo oni na ziher, ker nočejo, da bi pol slučajno kdo njim karkoli težil..


Sicer sem pa se tudi jaz odločil, da vzamem tegale HTC-ja
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
tole s 16 urnim polnjenjem je lahko še vedno. Ne dolgo nazaj sem tudi na ericson telefonih videl ta napis.
Pred kratkim sem enga ericsona (star 1-2leti) nesel na servis, kjer je bila prva diagnostika, da je kriva baterija, ker se prvič ni polnila 16ur. Potem sem primerjal baterijo s svojo nokio in je res bila druga tehnologija. Mi je bilo hecno ker že 3 nokie nisem filal 16ur in jih vedno uporabljal že pri prvem polnjenju, pa so vse delale normalno.
Ericson je po šoku baterije na servisu delal samo 2dni in potem čisto šel v maloro.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
V kolikor ni baterija prastara NiMH, potem nimaš kaj praskat 16 ur.
Novi Samsungi celo zajamrajo, ko so polni, da jih izklopiš iz polnilca.

Če si imel Ericssona in ne SonyEricssona, potem mogoče še verjamem, da bi ga bilo potrebno polniti 16 ur, sicer pa ne.

Ta prva diagnostika servisa je pa odraz nekaterih naših serviserjev, bullshit in nobenega resnega nadzora nad njimi.
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
4 ure ? V navodilih pise, da lahko uporabljas aparat ko zasveti zelena lucka na indikatorju, ko se polni je rdeca. Napolnil se je pa prvic v kaki uri.

Drugace je telefon res bomba, android se nima kaj primerjat z drugimi OSi, edina zamera je trenutno manjko aplikacij na Marketplace-u (zaradi omenjenega "ne-podpisovanja" aplikacij da so zdruzljive s Tattoojem), se pa zadeva dnevno popravlja (pomaga ce mate kolega s kakim drugim Androidom ;] ). Drugace nisem naletel na nobeno aplikacijo, da bi bla omejena zarad zaslona, ce jo dobite v .apk formatu, se namesti brez problema.

Aja za posiljanje in sprejemanje MMSov na Simobilu je treba nastavit pri Simobil Internet APNju Server in MMSC na http://mmc (hvala slo-android.si), sicer brez tega nisem probal posiljat in prejemat, ampak po tej spremembi deluje MMS v obeh smereh.
 

blackcode

Zelenc'
15. jan 2010
9
0
1
meni so se nastavitve za mms samodejno nastavile. A še ima kdo problem s slovenskim jezikom - je na opcijo samo Češko(slovenski) in ne deluje.
 

BluTuTh

Pripravnik
18. sep 2009
140
0
16
Slovenskega jezika zgleda ni.
Mogoče kdo ve kako bi nastavil QWERTZ tipkovnico namesto QWERTY? Tukaj je sicer bolj hardcore postopek.
Kdo pozna bolj simple resitev?
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Ducky pravi:
Citat:
Uporabnik tado pravi:
Na prodajnih mestih strankam še vedno govorijo da se mora telefon polniti 16 ur in več.

čeprav jaz tudi ne zastopim, zakaj naj bi se polnilo dlje časa, če se pa itak polnilec izklopi, ko je baterija polna in več nič ne polni
sprasujem se.gif


predvidevam, da gredo oni na ziher, ker nočejo, da bi pol slučajno kdo njim karkoli težil..


Odvisno je od same baterije. Vsi novejši telefoni imajo ponavadi Li-ionske ali Litij-ion baterije. Pri telefonih z omenjenimi baterijami so ponavadi že tovarniško napolnjene. Te baterijo se polnijo max. 4 ure.

Baterije Ni-Mh in Ni-Cd pa so baterija, ki imajo spominski efekt, in jih je bilo potrebno polniti 16 ur in vedno počakati da se bateija do konca izprazni/napolni, drugače si »zapomne« do dela ko je bila nazadnje napolnjena/izpraznjena
wink-1.gif
.

Sicer se lahko zgodi kot je nekdo že ugotovil
grims-1.gif
;

Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
.....nesel na servis, kjer je bila prva diagnostika, da je kriva baterija, ker se prvič ni polnila 16ur....


Lp.
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Se en nacin iskanja in namescanja aplikacij, ce niso vidne na Tattooju prek Android SDKja ;] :


Po kreiranju Android Virtual Device-a (verzija 1.6), je treba prenesti system.img verzije 1.6 od tukaj in ga prekopirati v mapo od AVDja (recimo c:/users/uporabnik/.android/avd/android1.6). Nato dela Marketplace, drugace ne !

Namescena aplikacija se iz zagnanega emulatorja prenese z adb pull, seveda moramo prej biti v folderju, kamor smo namestili SDK (recimo c:/android/android-sdk-windows/tools). Primer spodaj:
Koda:
  adb pull /data/app/com.twidroid.apk c:/com.twidroid.apk

Da zvemo ime namescene aplikacije zazenemo adb shell in se z ukazom ls za seznam datotek v direktoriju in cd pomikamo po mapah. Namescene aplikacije so v /data/app.
 
Nazadnje urejeno:

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Barcode scanner pa Scanlife oba delata, edino zarad pomanjkanja autofocusa mors malo ciljat kodo ;D Ce je manjsa koda, jo povecaj v brskalniku.
 

blackcode

Zelenc'
15. jan 2010
9
0
1
a 2d codo tudi prepozna, meni je sicer noče - sem slikal z ekrana :/

p.s a bluetooth komu deluje (piše, da bo delal komaj na 2.0 os
uf-1.gif
)
 
Nazadnje urejeno:

BluTuTh

Pripravnik
18. sep 2009
140
0
16
Data transfer ne dela, problem v softwaru.
Morač rootat če hočeš uporabljat za data transfere.