HTC TATTOO vs. NOKIA 5530 vs. ?

Ducky

Zelenc'
12. jan 2010
7
0
1
Pozdravljeni,
razmišljam o teh telefonih, pa me zanima medsebojna primerjava, lahko tudi z nokio 5800. Zanima keri izmed teh je odzivnejši, bolj zanesljiv, je primernejši za brskanje po internetu, kake fotografije naredi kateri, vzdržljivost baterije?

Pri HTC-ju me skrbi slabša resolucija zaslona - kaka je to kaj razlika v praksi?
Kako pa je z GPS-som oz. garminom na androidu oz. HTC-ju? (na 5800 vem da dela; 5530 pa nima)

Nisem se še odločil, če vzmamem sploh kerga, ali še pa naj malo počakam.. v glavnem iščem nek telefone v tem rangu (pri simobilu za 80€). nokia 5800 že je pri bajti, pa je za moje potrebe kar fajn telefonček.

Lp
 

BluTuTh

Pripravnik
18. sep 2009
140
0
16
Tudi jaz sem v fazi nakupa novega telefona.

Slabosti, ki naj bi jih imel HTC Tattoo so:
- manjši zaslon kot ostali Android telefoni, posledično veliko manjše število programov ki so kompatibilni z tattoojem
- 3Mpix kamera brez fleša in autofocus
- Resistive touchscreen

Ostalo je praktično enako kot pri HTC Hero. Meni osebno kamera ni pomembna tako, da edini minus je velikost zaslona, kako se odziva na dotike bo pa potrebno poskusit.

Za 80€ je definitivno best-buy!

Pa počakajmo do jutri... Mobitel pripravlja proti udarec?
grims-1.gif
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Ja najvecja tezava je kompatibilnost z obstojecimi applikacijami, saj jih v Marketplace sploh ne prikaze. Odvisno pa je ce bodo developerji sli prilagajat aplikacije za manjsi zaslon. Tu sta zaj 2 spekulaciji :

- ce bo Tattoo edini s tako malim zaslonom, ga bodo verjetno kr ignorirali
- po drugi strani pa ima Tattoo malo ceno in je privlacnejsi za mnozice, tak da bi bil interes developerjem, da prilagodijo svoje aplikacije

Mnenja ?
 

Ducky

Zelenc'
12. jan 2010
7
0
1
ravno ta slab zaslon me najbolj moti pri HTC-ju
frown-1.gif
kako to vpliva na predvajanje raznih videov?
medtem ko bi se z malo slabšo kamero pa tem že sprijaznil
wink-1.gif


kako to mislite počakat na JUTRI?
smile-1.gif
a pride kmalu kaj konkurenčnega ven ali kako?
 
Nazadnje urejeno:

BluTuTh

Pripravnik
18. sep 2009
140
0
16
Menim, da nikoli ne bodo vse aplikacije delovale na Tattooju. V primeru, da bo ostal edini Android telefon z tako resolucijo zaslona, potem ne bo velikega interesa med developerji za prilagajanje aplikacij.

Kaj nas danes čaka?
confused-1.gif


Sicer pa glede na ponudbo ostalih telefonov je Tattoo resnično trenutno best buy!
 

Ducky

Zelenc'
12. jan 2010
7
0
1
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
poglej novo na si.mobilu,..
b

sprasujem se.gif

-http://www.simobil.si/sl/actions.cp2?cid=EDD41A45-DFA7-7C68-67E4-97D75AA731F7&linkid=actionDBVideo
-http://www.simobil.si/sl/actions.cp2?cid=CDF83E03-2B4C-5512-660D-B25346E76F0B&linkid=actionJan
 

Ducky

Zelenc'
12. jan 2010
7
0
1
aja, ups, sem narobe zastopu
bonk.gif

Hvala!
smile-1.gif


Hja, v tem cenovnem rangu ko jaz iščem, se mi še res zdi, da je tale HTC za 80€ najboljša varianta. Nokia 5230 nima WLANa, kateremu vseeno dajem prednost pred GPS-som, tako da če bi se odločal med nokijami, bi že raje vzel N5530.
Tko da zaenkrat ostajam v dilemi med HTC-jem (minus velikost zaslona in prikaz barv) in 5530 (minus GPS, ki mi pa vseeno ni nuja).
 

BluTuTh

Pripravnik
18. sep 2009
140
0
16
HTC Tattoo ima en velik plus v primerjavi z Nokio 5800 (in ostalimi sestricami) in to je Android!
Vsaj meni osebno je Android veliko boljši kot S60.

Tudi sam sem se odločal med 5800, 5530 in 5230, ampak tale HTC je po mojem mnenju razred boljši!

Še malo pa bo moj
cool-1.gif
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Sem ga ravno prneso domov ;]

Ta rezistivni zaslon sploh ni neka vecja hiba, kolk sem se igral z njim, ni neke vecje razlike. Je pa sistem 1.6 na Tattooju dosti odzivnejsi kot 1.5 na Magicu. Ko sem prijel v roke 5530 in zacel delat s Symbianom, sem se pocutil omejenega proti vmesniku na Tattooju.

Tak da Android samo thumbs up !
 

Ducky

Zelenc'
12. jan 2010
7
0
1
Bravo
smile-1.gif


In, kaki so vtisti po prvi uporabi? Kako hitro in natančno gre pisanje SMS-ov? Navigacija deluje?
 
Nazadnje urejeno:

BluTuTh

Pripravnik
18. sep 2009
140
0
16
Pisanje ni noben problem, sem zelo presenečen glede na to da imam velike prste in sem pričakoval, glede na velikost zaslona, da bom mogoče imel težave. Brez težav lahko tipkam tudi v pokončnem položaju z full QWERTY tipkovnico.
Lažje je tipkati kot na primer na nokii 5800, kljub temu da ima nokia večji zaslon.

Za enkrat sem zelo zadovoljen! Je treba se preiskusit vse funkcije.