HTC Diamond vs. Samsung Omnia vs. Nokia 5800

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Ja stock firmware je res bolj bogi za uporabo. Sploh WM 6.1 ni za prste narejen. Zato jaz uporabljam WM6.5 beta.
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
Sem uporabljal Omnio in Diamonda in.. rokovanje z Diamondom je 100x bolj uporabno in tekoče, kot z Omnio, poleg tega je touch screen bolj odziven, ekran se lepše vidi na soncu pa še večjo ločljivost ima. Baterija z vključenim 3G in WIFI traja en dan in pol, če surfaš preko WIFIja jo sprazneš nekje v 6ih urah. Navigiranje GPS zdrži slabe 2 uri. Omnia ne zdrži bistveno več, razen pri navigiranju.
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
Če je problem avtonomija pri Diamondu, obstajajo baterije z večjo kapaciteto.. recimo od HTCja s kapaciteto 1340mAh (cca. 40% več) ki podebeli Dimanoda za 3mm. Ali pa aftermarket baterije vse tja do 3000mAh.. ampak meni tako debel ni všeč sploh. Kupil sem ga ravno zato, ker je miniaturen :D
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.589
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
kje bi lahko dobil te baterije? pa da preverim cene, da ne bo potem ena baterija pa 100€ ...
crazy1.gif
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
Originalno 1340mAh dobiš na CHS d.o.o. mislim da je tam okoli 50€. Neoriginalne so seveda manj, poiščeš na spletu ali na ebayu, polno jih je.
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Lastim si Nokio 2 tedna in sicer od simobila. Morda veš ali pa tudi ne, so simobilove nokije 5800 zaklenjene (oziroma majo drug production code al kaj že) in je to kodo treba spremenit da jo lahko sploh upgrejdaš (5 min dela). Z novim upgrejdom je telefon opazno bolj odziven.
Po "pameti" se sicer težko primerja s HTC-ji in Omnijami ima pa druge prednosti, kot so recimo kvaliteta in glasnost zvoka, odzivnost (vsaj meni se zdi da je Omnia občutno bolj počasna) pa še kaj se bi našlo. Telefon je bolj namenjen mladim, kot pa kakim resnim poslovnežem.

Baterija mi zdriži prbližno tri dni, s tem da vmes srfam prek wifija in uporabljam gps.
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
meni zdrži baterija na omniji 2 dni. vendar jo zmeraj filam, ko je na voljo še kakšnih 40%. opravim pa nekje povprečno 10 krajših klicev na dan, pregledujem emaile, rss novice, surfam po netu, wifi je veliko vklopljen, bluetooth pa cel čas (povezava z bluetooth avtoradiem). imam pa naložen costum tarilov rom DXIA5, ki malo izboljša avtonomijo baterije proti originalnem romu. resolucijo ima diamond res boljšo kot omnia, ampak ima pa tudi manjši ekran, tako da za brskanje po netu, kjer resolucija zaslona najbolj pride do izraza, je omnia še zmeraj boljša. v glavnem, jaz omnie za diamonda nikoli ne bi zamenjal, sem bil pa pred pol leta, ko sem kupoval telefon ravno tako v dilemi med tema dvema telefonoma. boljša baterija, večji ekran, boljši fotoaparat, 8 gb vgrajenega spomina+možnost spominske kartice 16gb mi pomeni več kot pa malo ostrejša slika.
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Poznam vse tri modele.

Če ne potrebuješ WM, je meni osebno najboljša izbira N 5800XM.

Za:
Hitro in zanesljivo delovanje (z zadnjim FW)
Dober GPS sprejemnik
Povsem soliden touch, bolj prstom prijazen kot WM... stylusa skoraj nikoli ne potrebujem
Soliden ekran z zadovoljivo resolucijo
Zelo kvaliteten predvajalnik MP3
Ob pogosti uporabi do 2 dni avtonomije, lahko tudi več.
Dobro deluje na področjih s slabim signalom (kdor ima, ta ve)
Tipka za zaklepanje/odklepanje je zelo priročna
Ugaša osvetlitev med pogovorom - senzor zazna bližino glave in varčuje baterijo
Prilagodljivo namizje z shortcutom za kompletno multimedijo
Relativno lahek in majhen
Izredno priročen in odporen etui (čeprav jih menda ne dajejo več zraven)
Podpora vsem povezavam, prijeten e-mail klient, možnost Exchange-a
Uporaba aparata je večinoma možna z eno roko, enostavna manipulacija
Lepo vidna lučka za zgrešena opravila ali klice
Standardna intuitivnost Symbiana
Možnosti skupin/prilagodljiva zvonenja/profili/neomejena budilka in alarmi
Zanesljiva povezava in sinhronizacija s PC-om

...

Slabosti:
Nima HSUPA
HSDPA "le" 3,6 MB DL
Kamera ni ravno najboljša, video je zadovoljiv.
Plastika ne izraža prestiža, vendar je aparat zadovoljivo kompakten


Morda se kdo le ne bo strinjal z mano. Uporabljam tudi WM naprave
in se mi zdi, da je z Nokio veliko manj sitnosti za večji učinek dela.
Omnia je aparat, katerega bi se kar nekaj znancev rado znebilo, pa
jim ne diši nižja cena na trgu, dva lastnika Diamonda sta imela aparat
več na servisu kot v žepu, danes jima še vedno nagaja (M@ jih sedaj
v akciji prodaja za 1€). Baterija je menda porazna, niti za en dan, če ga
seveda tudi uporabljaš.

Toliko... morda ti bo lažje
confused-1.gif
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Jaz ti lahko povem svojo izkušnjo z Diamondom. Sem ga imel par mesecev in sem komaj dočakal, da sem se znebil tega šrota od telefona. Meni je bil res obupen, mogoče vam drugim ni... v glavnem, ohišje je stalno zasrano, ker se gor poznajo vsi odtisi, touchscreen (in ostali deli ohišja) je ZELO ZELO občutljiv - takoj imaš gor praskice, baterija mi je ponavadi zdržala komaj do večera, aparat je neznansko počasen (sem dal gor novejši rom in zadevice potweakal z enim programom - se ne spomnim imena, ampak je bilo še vedno počasno!), video je porazne kvalitete, software mi je stalno zmrzoval, uro mi je samo od sebe premikalo in ko enkrat prideš v menijih bolj v drobovje, vidiš, da je ta windows mobile v bistvu enak kot tisti izpred treh, štirih let. Custom zvonjenje mi je vedno par dni po nastavitvi "povozilo" z originalnim. Na soncu se ekran izjemno slabo vidi. Navigacija zelo neodzivna.

Skratka jaz se telefonov z Windows Mobile ne dotaknem več, ker nimam niti živcev niti časa. Če bi bil na tvojem mestu, bi vzel Nokio, za omnio je pa itaq škoda besed.
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
Ti pač nisi potreboval WM. Meni je pa Symbian za en drek. In kaj zdaj? Možakar pa pravi, da so mu meniji na Diamondu ful všeč. In jaz se z njim strinjam :D
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.589
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
res je, meniji na Diamondu so mi zelo vsec, a sam sem vedno dal prednost funkcionalnosti pred lepoto - no, stvar je se vedno morala biti vsecna, a vseeno, tudi uporabna.

kaj mi bo smartphone, ce ga moram najprej 14 dni rihtat, pa je se pametnejsi od mene in dela po svoje. kaj mi bo 300€ vreden telefon, ce bo vec ali manj delo z njim komplicirano?

skratka, po premisleku sem se odlocil za Nokio XpressMusic, neglede na lepoto Diamonda in ne glede na mocne papirnate specifikacije Omnie. jo ze imam in sem zaenkrat z njo zelo zadovoljen.