HTC Diamond vs. Samsung Omnia vs. Nokia 5800

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.591
175
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
nekako skačem od enega do drugega med temi telančniki.
smile-1.gif


skratka, kar mi je pri enem všeč, drug nima in kar tretji ima, manjka prvemu in se tako vrtim v začaranem krogu.

HTC - zelo mi je všeč način navigiranja, celoten sistem brskanja po kontaktih in branja sms-ov mi je fantastičen. to da ima "samo" 4GB prostora, me ne moti, ker bi kakšno glasbo oz. filme naložil samo ob kakšnih daljših potovanjih, kar je mogoče 3x, 4x na leto - to u stvari velja za vse tri v izboru.
redface-1.gif
- plus da imamo mini DVD predvajalnik ravno za takšna potovanja

OMNIA - pač, dober allrounder, vendar mi delujejo meniji nekako rahlo dolgočasno, napram HTC-ju pa sploh, qwerty tipkovnica v ležečem položaju (več prostora za tipkanje)

NOKIA - trenutno sem na Nokijah že kakšno 5. leto zapored, Symbian mi je zelo blizu in zelo všeč, vsi pa pravijo, da ima izmed trojice najslabši touchscreen. ima pa dobro prednost - lepa in široka qwerty tipkovnica v ležečem položaju (HTC tega sploh nima, kar mi je precej minus.

plus da se mi je v izbor uštulil še novi Samsung UltraTouch, kateri pa mi je full všeč zaradi enkratnega zaslona, menija in vsega ... samo ni smartphone in nima qwerty tipkovnice, kar mi je spet - velik minus. aja, pa nima Wlana ...
redface-1.gif


mater sem zbirčen, opažam ...
redface-1.gif


skratka, kakšen usmeritveni nasvet bi mi bil zelo dobrodošel.
grin1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.669
1.587
113
meni pri wm napavah ti naj ne bo vodilni faktor, ker obstaja mali miljon drugih, baziranih na samo sw ali romu. recimo spb mobile shell tanovi je za mene čista zmaga. qwrty tipkovnica je zakon, to vsekakor mora bit. Da pa ima nokia slabši touchscreen pa se meni ne zdi ravno tako. je čisto soliden, oz. če ga primerjam z omnijo se mi zdi celo bolj odziven.
Samo je pa nokia debeli cigl, omnia pa zelo stajliš
grims-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
"NOKIA - trenutno sem na Nokijah že kakšno 5. leto zapored, Symbian mi je zelo blizu in zelo všeč, vsi pa pravijo, da ima izmed trojice najslabši touchscreen. ima pa dobro prednost - lepa in široka qwerty tipkovnica v ležečem položaju (HTC tega sploh nima, kar mi je precej minus."


Nokia 5800 nima tipkovnice.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.591
175
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Diamond ima samo eno tipkovnico, to je pač navadna touchscreen tipkovnica, nagužvana v spodnji del ekrana. medtem, ko ima 5800 lepo, veliko qwerty touch tipkovnico, razširjeno v celotni podolžni strani telefona.

našel sem še dva: HTC Touch Cruise zanj se najbolj ogrevam, ker lahko novega izmed teh dobim za res ugoden denar, zanima me samo, če je slučajno že prestar?

Nokia E75 - lepa tipkovnica, vendar - menda je navadna tipkovnica malce "čudna" plus baterija zdrži le en dan ...
tongue-1.gif
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
od naštetih telefonov je najboljša omnia. glede menijev pa naj te ne skrbi, ker tako kot je že zgoraj en napisal, si lahko inštaliraš program spb mobile shell, ki naredi uporabniški vmesnik veliko bolj "moderen" in uporabniku prijazen.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.351
9.764
113
kod Džej-Zija
Omnia meni osebno ni všeč, ker praktično takoj padeš v standardne WM menije, kjer brez stylusa ne moreš početi ničesar. Naslednja zamera je prenizka ločljivost za tako velikost ekrana, kar me pa najbolj moti, je pa to, da je stylus obešen na vrvici in ti vedno visi s telefona. Ergonomsko totalno zgrešena fora. Že če nočeš, da ti ga v žepu stylus spraska, moraš imeti neke besne ovitke. Sratka, navijam za Diamonda, če pa veliko pišeš, je pa Touch Pro prava zmaga s svojo hardversko tipkovnico. Jaz sem ponosni lastnik Proja in ga trenutno ne zamenjam za nič drugega.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.669
1.587
113
ne strelaj neumnosti. omnia že ima sama svoj meni, z mobile shell pa se stvar še bolj izboljša. wm menija še niti enkrat nisem uporabljal na omniji. stajlus je res zgrešen, sicer pa ga potrebuješ samo na začetku dokler vsega ne nastaviš, potem ne več. jaz ga imam obešenega za vsak slučaj na ključih

baterija na omniji meni drži nekje 3-4 dni ob ne preveč intenzivni uporabi, približno enako nokia
 
Nazadnje urejeno:

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Tu si lahko pogledaš kako zgledajo meniji na Omniji.
Omnia

P.S. Nekaj takšnjega jaz zdaj uporabljam.
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
koliko pa baterije kaj držijo?
predvsem me zanima za Diamonda, Omnio in 5800 Music. da se to vidim, ker eni pravijo, da Diamond dlje kot en dan ne zdrzi, drugi pravijo, da zdrzi... ve kdo dejansko avtnomijo baterij?

A ni 1 dan zadosti?
smile-1.gif
Pri smart telefonih se navadno ne glede preveč na avtonomijo..., ker jim to ni vrlina.

Omnie pa ne bi imel. Stylus na vrvici, pa še slabo ločljivost zaslona ima.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.591
175
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
dejansko mi je avtonomija kar precej pomembna, ker sem velikokrat dolgo na terenu in ce sem recimo od 8h zjutraj do polnoči v akciji, pa telefon ob 10h zvečer že mrkne, potem ga dejansko nimam kaj rabit.

tudi mene veliko stvari matra pri Omnii, če že ima toučskrin, da bi čimveč lahko naredil s prsti, ne s stajlusom, kater je pri Omnii žal full nepraktičen (to mi je pri omnii velik minus) dejansko mi je Diamond najbolj všeč, ampak je minus baterija.
redface-1.gif


lahko kdo komentira še 5800 XpressMusic? vem, da je v tem trojčku popoln outsider, ampak ocitno bi mi znal prit še najbolj uporaben ...
tongue-1.gif


še to, nekdo je omenjal neke Shelle, lahko še kakšen link do teh stvari, da si še te pogledam?
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Očitno si nista slik pogledala. No če bi, bi videla da so novi menji narejeni za uporabo s prstom. Jaz ne uporabljam stylusa in ga sploh nimam zraven.
Drugače lahko imaš tudi Manilo na Omniji samo meni se ne dopade.
HTC Cruise ima moj brat in je zadovoljen z njim.
Tako, da vsakemu svoje.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.351
9.764
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
ne strelaj neumnosti. omnia že ima sama svoj meni, z mobile shell pa se stvar še bolj izboljša. wm menija še niti enkrat nisem uporabljal na omniji. stajlus je res zgrešen, sicer pa ga potrebuješ samo na začetku dokler vsega ne nastaviš, potem ne več. jaz ga imam obešenega za vsak slučaj na ključih

baterija na omniji meni drži nekje 3-4 dni ob ne preveč intenzivni uporabi, približno enako nokia

Nič ne streljam neumnosti. En frend jo ima, res ni nek WM freak in ima samo stock softver gor. In pri tem softveru prav hitro rabiš stylus.

En drug kolega je na Diamonda naložil Duttyjev firmware (vsaj upam, da sem prav napisal) in pravi, da se mu je avtonomija podaljšala iz enega na slabe tri dni.
 

tri10let

Pripravnik
29. jul 2007
60
1
8
Glede baterije na omniji, meni zdrži dva dneva brez problema wifi, BT, slikanje in kako uro pogovorov dnevno.
Imam pa izklopljen 3G. Stajlusa ne uporabljam pa sem dosti na netu. Inštaliran imam Mobile shell 3 in je zakon.
LP
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.669
1.587
113
povej kolegu da rtfm. sicer pa namig za njega: gori desno je knof za samsung meni. finger friendly
wink-1.gif