HTC Desire HD VS Samsung Galaxy S (anketa)

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Baterij ni potrebno več polniti 16ur...miljonkrat napisano. Ko je baterija polna je polna, začni uporablati telefon. Po nekaj ciklih polnjenja in praznenja pa bo dosegla svojo max kapaciteto. Jaz sem tako delal na vsakem novem telefonu, ki sem ga imel do zdaj in nisem imel nikoli težav z baterijo. Pa tudi nikoli nisem nobenega polnil 16ur. Ponavadi sem ga kar takoj prižgal, ker je že tovarniško napolnjen, ga spraznil, dal na polnilec, počakal da je poln in ponovno.....
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Zanimivo? Pri mobiteli so me prav ekstra opozorili na to. Še rekla mi je prodajalka da ve da bo teško zdržat vendar mi res priporoča da to naredim saj bom baje podaljšal življensko dobo bateriji. Prosim povejte mi potem še eno stvar. Sam se bom sicer vzdržal teh 16h oziroma še malo dlje in ga bom vklopil šele jutri ko pridem iz službe. Ali lahko bateriji kaj škoduje če je priklopljena dlje od 16h in pa ali ji lahko škoduje če jo bom dal polnit vsak večer za cca. 8h ko bom spal saj baterija baje ne zdrži več kot kak dan. Poleg tega se lahko zgodi da baterija vsak večer ne bo čisto prazna pred polnjenjem ponoči.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Včasih so ble NiMh baterije, katere so imele spominski efekt (google) , te je blo priporočljivo vedno polno napolnit in do konca spraznit. Tudi polnile so se precej dlje , kot zdajnšnje Li-ion. Zato 16 ur , da bo zagotovo polna... Danes je dovolj 3 ali 4 urce pa še to ne. Nič neboš uničil baterije, ker jo telefon avtomatsko neha polnit, ko je polna, zato jo je tut brezveze "polnit" 16 ur
wink-1.gif
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Citat:
Uporabnik Lokos pravi:
Zanimivo? Pri mobiteli so me prav ekstra opozorili na to. Še rekla mi je prodajalka da ve da bo teško zdržat vendar mi res priporoča da to naredim saj bom baje podaljšal življensko dobo bateriji. Prosim povejte mi potem še eno stvar. Sam se bom sicer vzdržal teh 16h oziroma še malo dlje in ga bom vklopil šele jutri ko pridem iz službe. Ali lahko bateriji kaj škoduje če je priklopljena dlje od 16h in pa ali ji lahko škoduje če jo bom dal polnit vsak večer za cca. 8h ko bom spal saj baterija baje ne zdrži več kot kak dan. Poleg tega se lahko zgodi da baterija vsak večer ne bo čisto prazna pred polnjenjem ponoči.
Ma kakih 16 ur, sej nismo v prejšnejm tisočletju
bonk.gif
lih tako na 3+ let starem iPhonu 2G...
Glede polnjenja čez noč tudi ni problema, sej se neha polnit, ko se prižge zelena lučka...moj se večinoma polni tako čez noč
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Citat:
Uporabnik Lokos pravi:
Zanimivo? Pri mobiteli so me prav ekstra opozorili na to. Še rekla mi je prodajalka da ve da bo teško zdržat vendar mi res priporoča da to naredim saj bom baje podaljšal življensko dobo bateriji.
No na Simobilu so čitno malo bolj na tekočem z informacijami, ker ko je ta teden moja vzela LG Optimus One ji je prodajalec povedal da ga NI treba polnit 16h ampak samo dokler se pač ne napolni. Pri mobitelu so pa očitno res ravno 10 let za časom.
Poleg tega je za Li-Ion baterije boljše da jih ne izprazniš do konca ampak jih napolniš ko pridejo na cca 50%.
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Samo tole je pa na meniju najmanj enkrat na mesec.
smirk-1.gif


Ne moreš verjeti, kako se ena taka brezvezna zmota prime v glave ljudi. Moram vprašati, ampak po mojem še moja mama "ve", da je treba baterijo prvič filat 16ur (seveda ne 15 ali 17, ampak točno 16... si pač nastaviš budilko in se zbudiš sredi noči, če tako pade).
 

laksikon

Pripravnik
11. dec 2008
220
0
16
samo res katastrofa glede folka, na parih SLO forumih je spet debata o tem polnjenju, pa tak kot je en napisal, skoraj vsak mesec se debatira po parih topicih o tem.

Halo? Pa kaj je s folkom?

LP
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.668
1.585
113
to spada v enako kategorijo kot vprašnje tipa koliko je carine iz UK, bom imel probleme na letališču če iz anglije pripeljem X stvar, lahko grem z osebno izkaznico na češko,...