City Navigator Europe NTU 2015.30

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Če cvikaš, naloži samo na PC.
wink-1.gif


Na hitro:
Še vedno so podvojene POI točke za črpalke recimo Tuš / Mol

V tej karti ni niti enega popravka, zakaj so jo izdali isto kot prejšnjo mi ni jasno, da je še pa pika na i so pa izgubljeni skoraj vsi naši podatki, ki smo jih vnašali zadnja pol leta na Here strani.

Nekaj se jim je zgodilo s serverjem in upam, da dobijo čim več nazaj, ker drugače se mi lahko samo zmeša, če moram it še enkrat vse črpalke popravljat
jezen.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
frown-1.gif

glede popravkov misliš samo Slovenijo ali EU


v 2014.30 je Slovenija večja za par kB
celotni zemljevid se je malenkost povečal in pridobil en kos, prej 539, zdaj 540
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Za SLO so izgubili podatke in naših ni skoraj nič not v tej karti.
Sem gledal na Here INA črpalko in je zopet podvojena
frown-1.gif


Bomo videli kaj bo do konca naslednjega tedna, ko bi naj bilo zopet omogočeno vnašanje popravkov, če bodo dobili vse nazaj.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
536
82
28
Ike v zagrebu je vnešena? 15.20 namreč še nima njenega naslova. Pa tudi ceste v neji okolici so slabo pokrite oz. jih sploh ni, nekaterih nadvozov. Saj težav ni bilo, samo v vednost.
 

api

Pripravnik
6. avg 2008
39
0
6
Ne vem, če je tole pravo mesto za vprašanje. Zanima me, če je mogoč prikaz tlorisa stavb v CNE NTU 2015.30 npr. na Nuviju 255?
V Mapsource mi jih normalno pokaže s popravljeno typ datoteko.
Hvala že v naprej za odgovor
Dušan
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Na 255 lepo dela Adriatopo karta poleg City navigatorja.

Naloži AT še najbolje verzijo 2.41, zraven pa CN 2105.20NT, ker novi 2105.30NTU je zanič za starejše naprave
in boš imel res lepo karto, vodil te bo pa CN.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Tega pa najbolj ne razumem! Torej bi naj imel ISTOČASNO vklopljena DVA zemljevida? Večkrat sem že zasledil komentarje o tem, da istočasna uporaba dveh zemljevidov lahko povzroča težave. Kakšna je torej resnica?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.930
5.463
113
Da ce hoces navigirat uporabi en zemljevid....ČE hoces pa med voznjo gledat na garmin pa 2
smile-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Na starih modelih do vključno modelov 1xxx kombinacija CNE+Adriatopo 2.41 deluje brezhibno.

Nikoli nisem imel drugače nastavljeno in vedno je delalo vse ok, pa še iskanje po naslovih je boljše, ker je imela AT vsaj včasih precej več podatkov o naslovih kot pa CNE.

Nove modele so pa verjetno namenoma naredili tako, da to pač ne dela več ok.
bonk.gif


Odlično delujoče stare modele pa hočejo uničiti s tem, da zanje redno ne posodabljajo več kart, upam pa, da bo kdo našel rešitev, da bo tudi NTU karta delala lepo na starejših modelih..
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Kako se pa podatki, ki niso identični na eni in drugi karti, "dogovorijo med sabo", kateri so "bolj pravilni" in katere bo potem naprava prikazala uporabniku? Sam sem vedno uporabljal vedno le eno karto in ravno tako nisem imel težav pri navigaciji. Seveda sem poskušal čimbolj uporabiti tudi "zdravo kmečko pamet".
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
421
4
18
Ljubljana
Na Nuvija 3790 nisem mogel naložiti upgrade NTU 2015.30, Garmin mi da imam premalo spomina na SD kartici, ko pa mi ponudi izbor verzije samo določenega jezika se instalacija obesi (rdeče označeno). Verzija CN je lifetime. Kako rešiti problem.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.930
5.463
113
Na usb kljuc naredi mapo garmin...notri daj gcupdate. (ne vem koncnice) in ga bo prepoznalo kot tvoj garmin...

V Wiki mislim da to tud pise...
 

Smer

Pripravnik
4. maj 2009
68
6
8
Kranj
Meni je danes lepo naložilo 2015.30, pa še 5 popravkov poleg. Imam 2597 LMT, naprava po nadgradnji lepo deluje, brez kakih problemov, nisem pa še nič preverjal novitet. Nisem nič brisal, ni se nič puntalo je vse sam naložil. Le ko je pobral 99% ni šlo več naprej, prenos je bil 0 kB/s, pisalo je, da je še za 3 ure prenosa, vendar je ta čas že mlel podatke, kar mi sprva ni bilo jasno, sem pa sklenil, da naprave ne izklopim, če bi bila priključena tudi par dni. Čez dobro uro je vse skupaj naložil. Nadgradil je tudi programsko opremo iz v. 4.40 na 4.60, Language text na 1.90 (nimam pojma kaj je imel prej in kaj pomeni ta novi), Keyboards na 1.60, Localization Data XML file 03 (region file only - nimam pojma za kaj je) in Time Zone Map 15.00 - tudi ne vem kaj pomeni.
Pa če sem prav videl, je spet vnesen popravek, ker me je včasih želel pripeljati domov čisto naokoli, zdaj pa je startal iz garaže, kjer mora. Že več kot leto nazaj sem poslal na Garmin popravek, pol sem čez pol leta opazil, da me pelje domov pravilno, kmalu je pa spet izginil in me je peljal spet po stari ruti, čisto naokoli, kjer sploh ni šans, da pridem v garažo. Ampak ima vrisano isto pot tudi Google. Naslednji teden malo stestiram.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.930
5.463
113
To glede mape...se ti je dogajalo pri isti karti al si vmes zamenjal karto?

Ker sem opazil po lj da so pri cn2015.10 zbrkal rute glede na predhodno karto...pri 2015.20 pa je blo s5 vse ok
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.930
5.463
113
Time zone map ti preklaplja med nocnim in dnevnim nacinom osvetlitve ekrana...

Vcasih je bila samo Dnevni/Nocni nacin...

Sedaj pri novejsi sem opazil da se lepo svetli/temni postopoma na 5-15 min
smile-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Janez_Krajnski pravi:
Kako se pa podatki, ki niso identični na eni in drugi karti, "dogovorijo med sabo", kateri so "bolj pravilni" in katere bo potem naprava prikazala uporabniku? Sam sem vedno uporabljal vedno le eno karto in ravno tako nisem imel težav pri navigaciji. Seveda sem poskušal čimbolj uporabiti tudi "zdravo kmečko pamet".

Ne vem kako se "dogovarjajo" med seboj ampak pri napravah 1xxx in starejših nisem imel nikoli nobenih problemov.

Vključene imam obe CNE+AT(še staro 2,41 ne nove, ki baje omogoča navigiranje).

Po cestah te vodi CNE, na zaslonu pa gledaš mnogo lepšo in preglednejšo karto AT.

Pri 2xxx in novejših pa ta kombinacija rada zmrzuje in zanimivo ne dela zvok pri vodenju(pri simulaciji pa zanimivo dela).
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Citat:
Uporabnik fikus pravi:

Po cestah te vodi CNE, na zaslonu pa gledaš mnogo lepšo in preglednejšo karto AT.

Že res, da je slika lepša. Ampak, ne prikazuje ti odcepov in imena krajev / ulic. Vsaj na mojem 1390 jih ne.
sprasujem se.gif