City Navigator Europe NTU in NT 2015.40

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
@Snecer - vodenje je popolnoma pravilno (točno pripelje na cilj). Omejitve pa so zelo zmešane, zelo pogosto desno spodaj krogec s + namesto številke. Pa tudi večkrat te vrže iz ceste. Pri prejšni CNE tega nikoli nisem imel.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ta CN je iz tistega obdobja, ko so bile težave s serverjem in zaradi tega očitno manjkajo omejitve na določenih cestah.
So uporabniki javili kar nekaj cest kjer na navigaciji kaže samo + in so na Map creatrju cel čas vpisane pravilne.
Kot je že Matko nekje omenil pride na določenih relacijah do čudnega vodenja, ker ima glavna cesta manjšo omejitev oziroma je sploh nima, medtem, ko stranska jo ima ali ima višjo od glavne ceste in zato vodi po tisti cesti katera ima višjo hitrost, saj to pomeni, da boste prej na cilju, žal pa realno temu ni tako.

Kot je že omenil Snecer, javite te anomalije oziroma manjkajoče hitrosti, da se preveri, če je vse kot mora biti, da ne bodo iste napake v naslednjih kartah.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
@popotnik - imam uradno posodobitev karte, je legalna. Imam pa navado posodabljati karto kak teden po uradni izdaji.
To pa zato, da se izognem sesutju serverjev, ko mnogi navalijo prenašati karto in se onemogoča normalni prenos.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.454
113
Ksz...
To cudno vodenje sem opazil ko sem sel po lokalnih cestah iz Bolzana do Gorice...zna vcasih v cudne stranske poti vodit ceprav je glavna cesta bolj pretocna itd..
 

fatalist

Pripravnik
15. maj 2008
170
7
18
Danes preveril svojega Garmina 2597 na poti iz Šoštanja skozi Savinjsko dolino do UKC Ljubljana.Vodenje korektno,opozarjanje na dela korektno pomankljive pa so omejitve oz.so kr neki od doma do avtoceste v Šentrupertu.Tam kjer je 70 piše skoz 50 nekje je 60 on piše 90.V glavnem omejitve so problem vse ostalo je ok.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Vrnil sem se s krožne poti z avtodomom do pete italijanskega škornja. Nuvi 3795 s karto NTU 2015.40 je popolnoma neuporabna kombinacija za Italijo. Verjetno je problem v kategorizaciji cest, ampak to mi je bolj v slabo uteho. Čisto po pravilu me je z glavnih cest vodil preko kolovozov nazaj na glavno cesto, če je le bila pot krajša za kakšen meter. Niti z avtom ne bi mogel peljati, kaj šele z avtodomom. Do sedaj še nikoli nisem imel tako slabih izkušenj. Za drugo potovanje si bom pripravil obe možnosti: Garmina in IGO in čisto možno, da bo šel Garmin v arhiv. Naredil sem kar nekaj posnetkov zaslona teh traparijj, pa jih sedaj ni nikjer.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ko sem mel na oregonu nastavljen drugače, torej ne po defaultu krajši čas, je vodilo precej eksotično.

Na defaultu ne mrdne.

Me pa zanima, kak je imel, ker imam naslednji teden v igri Italijo in če je stvar problematična, bom dal gor raje 2015.30
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Zelo veliko vozim po Italiji in Franciji in ni nobenih težav z vodenjem.
Vse deluje enako kot pri starejših zemljevidih. Edino kar manjka nekaj novejših krožišč.
Imam pa garmin nuvi 3790 in 2015.4
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Aha, hvala.

Ker rute, ki sem jih naredil v 2015.40 zgledajo vse normalno...
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
nastavljeno sem imel krajši čas in izogibanje plačevanja cestnin. Ampak tam, kjer me je zezal itak ni bilo avtocest. Mape screenshoot žal nimam več, ker sem ga enkrat proti koncu resetiral, ker mi zmrzoval, ni se priključil na PC. Skopiral sem mapo gpx, žal pa pozabil na screenschoot.. Verjemi mi, da bi me je tokrat pošteno zeznil vsaj 15x., če ne bi preverjal ceste daleč naprej. Tole ena slika, po kakšni cesti me je poizkušal voditi
2213336-cesta1.jpg
 

Priponke

  • 2213336-cesta1.jpg
    2213336-cesta1.jpg
    97,6 KB · Ogledi: 380

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
kljukico sem imel pri cestnine, pasovi z vozači ( kaj je sploh to? ) in makadamske ceste
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Si bom poleg vzel še kartico 2015.30, italija, francija... Mam pa vse default nastavljeno in vmesne točke, upam da ne bo norelo

Po slo in avstriji je bp
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
aja, ene dvakrat mi je javil popolno zaporo ceste, me peljal okoli ene 50 km, čeprav cesta sploh ni bila zaprta. To mi je v italiji naredil že večkrat, tako da sedaj taka opozorila ignoriram.