zoprna stranka

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
aha. in kako bi po tvoji splošni razlagi rekel računu za prvo vmesno situacijo, ki ni ne avans, ne končni račun?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če je denar vnaprej, se temu reče "avans". Storitev še ni opravljena, plačana pa že. Ker še ni opravljena, še ni končnega računa, ki bi vseboval davek.
Ker država ne želi čakat na končni obračun, hoče imet denar (davek) že tisti hip ko je bil denar nakazan.

Se delaš butastega? Naj še v hieroglifih narišem tisto, kar - ti in jaz in v bistvu vsi vemo?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kurbe v kupleraju bi morale izdajati avansne račune. Ker jih ne - je zadeva še danes pri nas nelegalna. Kako je pa v Holandiji, pa ne vem natanko, ker ravno ne zahajam po teh storitvah. Za primer so pa čisto primerne.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Še enkrat preberi kaj sem napisal

Mene sprašuješ?
Ne vem. Imam računovodjo v pisarni, ki me bo razsvetlil glede tega primera. Sam namreč nimam poslov z nezavezanci za DDV. V bistvu ne vem, zakaj bi v tem primeru bila kaka razlika.
Pri avansnem računu gre zgolj za trenutno (hipno) obdavčevanje ob denarnem toku. Če nisi zavezanec za DDV, pomeni da si DDV itak plačal v tistem trenutku, ko si položil denar.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nimam. Ampak - je tu kaka razlika? Avansni račun je zaradi pretoka denarja, ne zaradi "zavezancev in nezavezancev DDV".
Če si nezavezanec, ga plačaš itak, takoj ob transakciji. Če si pa zavezanec, pa ob obračunu konec meseca. Avans gor ali pa dol.

Kje je tu kaka pomembna razlika?
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Tole pa mene tudi zanima.
Konkretno, neka firma me je poklicala, da bi objavila mojo (ponudbo - povpraševanje), zadeva naj bi bila "brezplačna kao ( :D , kje si pa še kdaj kaj videl brezplačnega), čisto na koncu pa, da je treba samo in zgolj na začetku plačat nekih 80 Ejev za začetek delovanja, potem pa doživljenjsko vse zastonj.

Sem rekel, da : "Ok, gospa, ko bo prvi posel uspešen, vam bom rade volje plačal 2 x, toda do takrat pa nič". Baje se je zadeva snemala kot zvočni zapis.

Čez dva dni sem dobil njihov račun za storitev, še čez dva dni kasneje so me poklicali kdaj mislim plačat ... :D, je rekla gospa na oni strani : "Gospod, vi mešate pojme. Mi smo storitev opravili ... bla bla bla", jaz sem pa dal zadevo na Tržno inšpekcijo.

Kaj lahko storim? Za v bodoče grem v enako izvedbo? Torej kar pošljem neki firmi račun za storitev, ki je ne rabi, ki je ni naročila, itd? Tako kot bi nek agent poklical : "Kupi račko! Tule imaš račun zanjo." :bonk:

Tole pa poznam, je bilo v preteklosti že nekaj prispevkov na to temo na TV-ju (24ur, Svet), mislim, da je še ena tema na tem forumu. Mojster vedno na isto foro nateguje, ko ga razkrijejo, pa se za nekaj časa potuhne in se čez čas vrne.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Opravljena storitev.
V kolikem času je izvajalec dolžan izstaviti račun?

Storitev česa? Nečesa kar nisem naročil? Ko so me poklicali telefonsko in spraševali, če bi vzel njihovo storitev?

Na sejmu obrti v Celju se bolj normalno dogovoriš za posel. Tole je pa posilstvo na suho. Vsaj zame.

Ok, bom videl, kaj bo tržna inšpekcija naredila. (Najverjetneje nič :bonk:, kot ponavadi. Naredi samo takrat ko zasluti, da bi se dalo kaj zaslužit. )
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Če si rekel, da se strinjaš, potem je prišlo do sklenitve pogodbe na daljavo - telefonski pogovor. Od take pogodbe imaš tudi pravico odstopiti, ampak glede na ugotovljeno, si to že zamudil.
Oni morajo hraniti telefonski pogovor kot dokaz za tvoje strinjanje. Sodišče bo pa ugotavljalo, ali pogovor vsebuje vse zahtevane elemente sklenitve na daljavo.

Sploh ne vem, kaj se greš pogovarjat s teme telefonskimi posiljevalci, kjer je vedno cilj da te z nečim nategnejo. Niti na eno njihovo vprašanje ni dobro odgovoriti z DA, tudi ko te na začetku vpraša, če si ti gospod XY. Bodo tvoj DA zmontirali in te nategnili, zakonodaja jim to omogoča, ti se pa potem jebi z njimi po sodiščih. Ko povedo kdo so, rečeš da te ne zanima in odložiš ... tudi ko je na oni strani babnca s sexy glasom, za katero sumiš da te hoče obdelat.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: sad in BornSkeptic
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sej, .. v tem je hec. Trenutek šibkosti, ali obzirnosti itd.

V glavnem, jaz se sprašujem, če je to pravno sploh sprejemljivo. Oz. zame pač ni.

Mislim da bom sprožil postopek, ker mi gre zadeva neskončno v nos. Bom videl, kaj bo tržni inšpektorat odgovoril.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
Je sprejemljovo. Ker zagotovo ti je povedu da se klic snema poleg tega te je lepo vprasu a sprejmes njihovonppnudbo ker si pa ti pameten ko vrsg si reki da. Zdej pa se jezis...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hm... , torej se lahko gremo sledeč poslovni model : "Kupi račko ! Snemamo te."
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mamica je imela ljubimca. Nenadoma je domov prišel ate (to se nikoli ne bi smelo dogajati "nenadoma" :fredi: ), in mama je ljubimca skrila v omaro.
...
potem pride mali Janezek, odpre vrata omare, ter reče : "Kupiš račko?"
- "Dej zapri hitro vrata, ne rabim račke!"
- "Kupi račko, če ne, grem tja očita poklicat!"


... "mulc, ( ! ), ajde.
"30 Ejev",pravi janezek.
- "Ne damtrideset Ejev, mulec zmešani, kwa ti pa je!?"
- "Plačej 30 Ejev, sicer grem očitu povedat."
- "Ok, tu imaš tistih 30 Ejev, čau!"

Čez deset minut pride Janezek nazaj : " Daj nazaj račko."
- "Ne, zakaj? Saj sem jo kupil!"
- "Daj nazaj račko, ker grem drugače očitu povedat."

- "Grrr, itd ...

Čez naslednjih 10 minut - evo Janezek zopet odpira vrata omare : "Kupi račko !"
- "Nočem tvoje račke, zapri vrata omare!"
- "Kupi račko, sicer grem očitu povedat!"


...

Itd.

Potem je Janezek šel v nedeljo k spovedi in povedal, kako je prodajal račko. Župnik pa :
- " o_O, dej mi že enkrat mir s to tvojo račko !!! "
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Torej, nekako takole diši tale moja zgodba s to kao oglaševalsko firmo? Ki je nisem naročil in si je nisem želel?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
Lej demz kaj se pa v omaro skrivas ce sva ze lih pri tvoji zgodbici.

A znas jasno in glasno rect: ne. Ne zanima me. ? Teb so neki zastonjnponudil in si hitr rekh ja aja ja ja
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja. Jaz sem tako kot kropilni kamen , vsak lahko namoči, kdor mimo pride.
Jaz živim po evangeliju ... "če trka, mu odpri. Če prosi, mu daj."

Tko nekako. :oops1: