Življensko zavarovanje Grawe Apollo

Andro_

Zelenc'
14. dec 2008
9
0
1
Živjo,
me zanima še vaše mnenje.
Od sklenitve mojega življenskega zavarovanja z varčevanjem v skladih (ali nekaj podobnega) - Grawe Apollo, so minila 3 leta.
Ker sem ugotovil, da so me s to sklenitvijo zavarovanja malo nategnili oz. da tega ne rabim, bi rad zadevo prekinil.
Sedaj je pa zadeva taka, da kjerkoli berem pravijo da se odkup definitivno ne splača ker dobiš ven najmanj ampak da naj se naredi kapitalizacija in skrajša zavarovalno dobo (na 10 let). (moram še preveriti ali je odkup sploh možen oz. pod kakšnimi pogoji).

Zavarovalna doba mislim da je 35 let, vplačujem pa 30 €/mesec s tem da se je v tem času dvignilo na cca. 32 €. Če računam kar 30 € sem v 37 mesecih vplačal 1110 €.

Trenutno nimam nič € odveč, da bi še vplačeval in bi med drugim tudi zato rad prekinil. Drug razlog za prekinitev je ta, da sem ugotovil da tist denar po 35 letih ne bo več vreden toliko kot se zdi sedaj (če ne drugega zaradi inflacije).

Sedaj me pa zanima kaj mi vi priporočate oz. koliko bi "na uč" dobil ven če se odločim za odkup.
Po mojem mnenju, če dobim danes za odkup ven recimo optimističnih 700 €, mi je to še vedno bolje kot 1100 € čez 7 let.
 

B81

22. jul 2007
34.684
9.073
113
Rečma, da maš okoli 300 eur... pokliči, povej številko police in vprašaj za stanje.
 

frenky666

Pripravnik
23. nov 2009
181
0
16
Novo mesto
Jaz imam enako zadevo, ter bi enako rad prekinil, ker gradim hišo in mi vsak eur gre za takšne zadeve.
Mi lahko kdo samo na easy razloži, kako se zadeva prekine? Skensla po domače.
Berem v prvem postu nekaj o "odkupu", "kapitalizaciji". Varčujem nekje dobrih 5 let. Kaj se mi najbolj splača naredit, da se tega čimpreje znebim?
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Enake sigurno nimas.

Malo poglej kaksna imas na polici tudi kritja, ker ce ti je cca 30 eur problem zdej ko si zdrav pa delovno aktiven pa z banko v dolzniskem razmerju, kaj bos ti ce se teb karkol zgodi pa da si delovno nesposoben. Kdo te bo financirov pol
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Kolikor jaz vem, je Grawe Apollo naložbena polica. In naložbene police ravno nimajo nekih oh in sploh visokih kritij...
 

frenky666

Pripravnik
23. nov 2009
181
0
16
Novo mesto
Ja tako kot praviš ti, sem malo zamešal;, pa ni 30€ ampak 100€.
Raje bi varčeval, kakšen bonus račun ali kaj podobnega, kot tole.