Življenjsko zavarovanje

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
467
19
28
Slovenija
Ti jih morda poznaš zelo veliko, jaz pa ne poznam niti enega. Kako je potem mogoče, da niso že po definiciji nateg? :evil: Zakaj bi dajal svoj denar zavarovalnici, če ga lahko vlagam neposredno v delnice podjetij na borzi? Aja, zato ker so oni tako dobrosrčni, da mi omogočijo večji donos na svojo škodo.:bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakajaltersuxu

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.329
113
Ti jih morda poznaš zelo veliko, jaz pa ne poznam niti enega. Kako je potem mogoče, da niso že po definiciji nateg? :evil:
Ne, ne, takole pa to ne gre veš. Če je nekaj nateg potem ne bi smelo biti niti ene stranke, ki je zadovoljna s profitom, ki ji ga je omogočilo naložbeno zavarovanje.

Zakaj bi dajal svoj denar zavarovalnici, če ga lahko vlagam neposredno v delnice podjetij na borzi? Aja, zato ker so oni tako dobrosrčni, da mi omogočijo večji donos na svojo škodo.:bonk:
Kdo pa pravi, da moraš dati denar zavarovalnici, če ga lahko vlagaš neposredno na borzi? A te kdo sili? Ne a ne?

Z neposrednim vlaganjem si definitivno na boljšem kar se tiče stroškov, ki ti jih zaračuna zavarovalnica saj ti stroški niso majhni, treba ša je tudi vedeti, da se razlikujejo od zavarovalnice do zavarovalnice. Ti stroški so definitivno največji minus naložbenega zavarovanja a moraš se zavedati, da tudi pri neposrednem vlaganju pride do takšnih in drugačnih stroškov, za zaključek pa plačaš še davek na dobiček v višini mislim da 25%, pri zavarovalnici pa tega stroška (davka no) ni apak so v igri samo prej omenjeni stroški in pa v izjemnem primeru še davek na zavarovalne posle v višini 8,5% v kolikor naložba traja manj kot 10 let.

Osebno menim, da v kolikor imaš čas in znanje za individualno trgovanje z vrednostnimi papirji je to boljša opcija kot pa naložbeno zavarovanje, fora je pa v tem, da le-tega večina ljudi nima in je potem (dobro izbrano) naložbeno zavarovanje lahko dober kompromis.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.459
113
Osebno menim, da v kolikor imaš čas in znanje za individualno trgovanje z vrednostnimi papirji je to boljša opcija kot pa naložbeno zavarovanje, fora je pa v tem, da le-tega večina ljudi nima in je potem (dobro izbrano) naložbeno zavarovanje lahko dober kompromis.
Še za najbolj butaste bi bil dovolj ene 4-urni kurz, da se seznani z osnovami, toliko da lahko občasno vlagaš v nek svetovni razpršeni ETF.
Ampak za to ni interesa, pa tudi ljudje se tega bojijo.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Ne, ne, takole pa to ne gre veš. Če je nekaj nateg potem ne bi smelo biti niti ene stranke, ki je zadovoljna s profitom, ki ji ga je omogočilo naložbeno zavarovanje.
Lahko sodeluješ pri žrebanju za obeske za ključe in so eni koj "zadovoljni s profitom".
Resno, veliko hje nategov, kjer je nekaj udeležencev tudi zadovoljnih (upravičeno ali neupravičeno)
Kdo pa pravi, da moraš dati denar zavarovalnici, če ga lahko vlagaš neposredno na borzi? A te kdo sili? Ne a ne?

Z neposrednim vlaganjem si definitivno na boljšem kar se tiče stroškov, ki ti jih zaračuna zavarovalnica saj ti stroški niso majhni, treba ša je tudi vedeti, da se razlikujejo od zavarovalnice do zavarovalnice. Ti stroški so definitivno največji minus naložbenega zavarovanja a moraš se zavedati, da tudi pri neposrednem vlaganju pride do takšnih in drugačnih stroškov, za zaključek pa plačaš še davek na dobiček v višini mislim da 25%, pri zavarovalnici pa tega stroška (davka no) ni apak so v igri samo prej omenjeni stroški in pa v izjemnem primeru še davek na zavarovalne posle v višini 8,5% v kolikor naložba traja manj kot 10 let.
V izjemnem (?) primeru je res nek davek na kapitalski dobiček, v kolikor naložba traja manj kot 15 let, sicer pa je 0. Gre sicer za davek na dobiček, kar je za zgornji primer, kjer za zavarovanca dobička ni bilo, irelevantno.
Osebno menim, da v kolikor imaš čas in znanje za individualno trgovanje z vrednostnimi papirji je to boljša opcija kot pa naložbeno zavarovanje, fora je pa v tem, da le-tega večina ljudi nima in je potem (dobro izbrano) naložbeno zavarovanje lahko dober kompromis.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill in trance0

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Jaz nimam nobene težave plačati čim več davka na dobiček, če me razumeš.
 

hadghah

Zelenc'
21. feb 2021
27
7
3
Poznam veliko ljudi, ki so bili zelo zadovoljni s svojimi izplačili ob izteku naložbenega zavarovanja. Kako je to mogoče, če so pa le-ta že po definiciji nateg?

In ja, prav tako poznam veliko ljudi, ki so dobili ven manj kot pa so vplačali ampak pazi to - v večini primerov so bili za to krivi sami zaradi nespoštovanja pogodbenih določil, nekateri pa res niso imeli sreče in so vlagali v tako nesrečne (napačne) sklade, da zadeva ni šla v plus.

Pa moje osebne izkušnje? Po enih naložbah plus, po drugih minus za katerega sem bil sam kriv. V tem primeru sem zaradi neke situacije bil primoran prekinit polico veliko prej kot je bilo dogovorjeno, stroški so bili že odbiti, donosa in učinka obrestno obrestnega računa pa še ni bilo dovolj.
Tako kot so eni (večina ljudi) zadovoljnih, ker dobijo nazaj povrnjeno dohodnino. Ne zavedajo pa se, da so zastonj financirali državo.
Pač te stvari igrajo na naša čustva tako kot loterija, igre na srečo in podbno. Če bi si preračunal, pa bi videl, da si metal denar stran ali pa vsaj pustil, da ti počasi zgublja vrednost.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.430
9.173
113
jaz priznam da sem to sklenil, ker je tole ponujala ena huda frača, pa je prišla k men domov....ostalo je zgodovina, ostalo je pa 36 € mesečnega obroka...
moram mal preverit, če tole prekinem, kaj pomeni....
faking šit, da more met moški kur.ca
 
  • Haha
Reactions: Matey in Janch

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.329
113
Za vse tiste, ki menijo, da je naložbeno zavarovanje nateg že zgolj po definiciji predlagam, da rešijo bodoče neuke nategnjence ter vse zavarovalnice prijavijo na Tržni inšpektorat Republike Slovenije. :cheer:
 
  • Haha
Reactions: trance0

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
467
19
28
Slovenija
Veš, da je danes ogromno stvari naprodaj, ki so nateg ali škodljive za potrošnika. Občasno kakšno stvar prepovejo, večinoma pa se ne zgodi nič.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.329
113
Sej to! Pomagaj, da se vsaj v tem že po sami definiciji jasnem primeru natega kaj zgodi!

P.s. Že samo tudi tu na tabli vem za več primerov z izkupičkom naložbenega zavarovanja zadovoljnih ljudi in me prav zanima ali se bo kdo od njih oglasil ampak verjetno se bodo bolj kot ne tako kot jaz samo smejali temu že iz same definicije jasnega nategu
 
  • Haha
Reactions: trance0

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.401
5.430
113
jaz priznam da sem to sklenil, ker je tole ponujala ena huda frača, pa je prišla k men domov....ostalo je zgodovina, ostalo je pa 36 € mesečnega obroka...
moram mal preverit, če tole prekinem, kaj pomeni....
faking šit, da more met moški kur.ca

Prekines ozirom zmrznes ali kako se temu rece, ko nehas plačevati, ampak ce noces davka placati, mors pustit stat 10 let. Neki tacga...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek