Depoziti in obresti v 2023 ?

SavageSam

Fizikalc
26. mar 2012
234
67
28
Pol stvari na daljavo jim ne dela. V poslovalnici podpisuješ vsako sranje. Komplicirajo glede vira sredstev za vsako malenkost. Helpdesk na telefonu je nekoristen, vsako pritožbo rešujejo le pisno.
Mobilna in spletna banka so slabe v primerjavi s konkurenco. Niti stroška plačila ti ne pokaže dokler transakcija ni že izvedena in je prepozno, ko se ti zračuna v ločeni transakciji. Cenik je nekonkurenčen. Recimo za SEPA nakazilo v GB zaračunajo 7,5€ kjer je pri večini slo bank cena enaka domači sepa transakciji, pri večini finbank pa brezplačno.

Ločena aplikacija, če želiš še flik. Za flik pozabi, da je pristop k spletni banki zadosti. Moraš podpisati pristop k digitalnem poslovanju v poslovalnici in preko te tretje zadeve potem urejaš dostop. Ne vem no, navajen sem da ima banka 1 app in v njem mobilno banko, integriran flik ter potrjevanje kartičnih plačil. Ni podprt gpay.
Hvala. Sem ravno pristopil k njim iz SKB, pa si še ustvarjam mnenje. Če bo tako zanič, pa grem po brezplačnem obdobju in poteku depozita po 3% obrestni meri (trenutna akcija) drugam.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.681
1.019
113
Saj pravim, obresti za depozite so super. Za vse ostalo uporabljam pa druge banke. Sem pa sprobal ja in je ne bi imel za edino oz. primarno banko.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.068
1.471
113
39
Addiko sedaj ima eno opcijo za 2,4%..

A v glavnem pa še vedno večina bank na ignor glede depozitov.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.879
3.403
113
40
Lj
Pol stvari na daljavo jim ne dela. V poslovalnici podpisuješ vsako sranje. Komplicirajo glede vira sredstev za vsako malenkost. Helpdesk na telefonu je nekoristen, vsako pritožbo rešujejo le pisno.
Mobilna in spletna banka so slabe v primerjavi s konkurenco. Niti stroška plačila ti ne pokaže dokler transakcija ni že izvedena in je prepozno, ko se ti zračuna v ločeni transakciji. Cenik je nekonkurenčen. Recimo za SEPA nakazilo v GB zaračunajo 7,5€ kjer je pri večini slo bank cena enaka domači sepa transakciji, pri večini finbank pa brezplačno.

Ločena aplikacija, če želiš še flik. Za flik pozabi, da je pristop k spletni banki zadosti. Moraš podpisati pristop k digitalnem poslovanju v poslovalnici in preko te tretje zadeve potem urejaš dostop. Ne vem no, navajen sem da ima banka 1 app in v njem mobilno banko, integriran flik ter potrjevanje kartičnih plačil. Ni podprt gpay.

Se kar strinjam. Sploh komplikacije glede vira sredstev, tretirajo te kot največjega terorista ker si se drznil odpreti pri njih račun. Potem pa razna dokazila, npr. nisem mogel spremeniti naslova za pošiljanje, ker moraš imate dokazilo da prebivaš na tistem naslovu. To še nobena druga banka ni zahtevala, kaj jih briga kam jaz hočem dobivati izpiske in kartice in podobno.

In pa zadnja novica je, da sploh ne bo več konkretna banka v Sloveniji, ampak samo podružnica kot BKS

 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Meni na unicreditu niso nic komblicirali. Ko sem nakazal denar sem se moral prikazati v poslovalnici in dati potrdilo o prenosu s svojega drugega racuna. Zaenkrat imajo se vedno najvisje obresti pri 3 mesecni vezavi.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.879
3.403
113
40
Lj
Zakaj bi rabili potrdilo, saj vejo s katerega računa si prenesel. Kr neki no.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.552
5.531
113
Zdaj, ko jih je Golob malo dregnil, bodo tudi na NLB pričeli izplačevati višje obresti za depozite. Še vedno pa bodo med najslabšimi v EU.


Po podatkih Evropske centralne banke (ECB) za junij letos je Slovenija na dnu lestvice vseh držav s povprečno obrestno mero na depozite z vezavo do enega leta v višini 0,73 odstotka, pri čemer je povprečje za evroobmočje 2,73 odstotka. Najvišje obrestne mere imajo Estonija, Francija, Italija, Litva in Belgija (vse nad tri odstotke), najnižje pa poleg Slovenije še Ciper, Hrvaška, Grčija in Portugalska (vse pod dva odstotka).


Doba vezaveNove obrestne mere od 1.9.2023
od 31 – 365 dni1,0000 %
od 13 – 24 mesecev2,5000 %
Od 25 – 36 mesecev2,0000 %
Od 37 – 48 mesecev2,0000 %
od 49 – 60 mesecev2,0000 %
 

AlterEgo888

Pripravnik
30. jan 2022
111
5
18
Katera se najbol splača pa da nimaš nobenih stroškov ali čim nižje?

San Paolo hoce da odpres pri njih tudi paket.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Na unicredit dobis pol leta zastonj + 30€, paket je menda 6€, tako da imas prakticno eno leto zastonj. Pot se pa prestavis k drugi banki.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
226
174
43
Jaz sem prenesel na Intesasanpaolo. In soproga. 3.2% na depozit za eno leto in brezplačno račun za eno leto vključno z Mastercard, če preneseš plačo. Pri NLB moraš tega doplačati.
To kar delajo banke pri nas je svinjarija, pardon izrazu, sploh če primerjaš s tujino. Npr. v Franciji vlada predpiše obvezno obrestno mero na depozite za vse banke do 23.000 € na leto brez vezave in drugih pogojev. Letos npr. znaša 2.9 %, kar ni slabo ob 6 % inflaciji. Prej, ko je bila inflacija okoli zdravih 2%, je bila ta obrestna mera enaka inflaciji, torej je denar ohranjal vrednost. Zlati paket vodenja računa znaša 16 €/mesec. Itn.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
To je kaksna posebna akcija, ker 3.2% je samo 6-8mesecev, tako vsaj pise: https://www.intesasanpaolobank.si/prebivalstvo/varcevanja-in-depozit/depozit.html

Posebna ponudba za nove stranke
* Posebna ponudba velja za nove stranke, ki odprejo transakcijski račun in sklenejo paket Digital, Start ali Plus, do 30. 9. 2023 oz. do preklica. Prikazane nominalne letne obrestne mere veljajo za depozite v znesku od minimalno 300,00 EUR do maksimalno 100.000,00 EUR za naslednje ročnosti:

depozit od 6 do 8 mesecev: 3,20% letno
depozit od 9 do 11 mesecev: 3,10% letno
depozit od 12 do 23 mesecev: 3,00% letno
depozit od 23 do 36 mesecev: 2,00% letno
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.366
382
83
Pocasi, ampak res pocasi, se premika tudi pri ostalih bankah. Ravnokar mi je priletelo obvestilo, da Delavska hranilnica s 1.9. dviguje om.

IMG_20230829_150100.jpg
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.232
3.133
113
Sedaj se bo še kak evrček iz nogavice preselil na vezano vlogo.
Menda bo zadostovalo za kak dan obnove.