Življenjska doba motorja

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
jaz sem imel porabo 4.5 litrov v Audijevi sestici, ko sem sel z Nemcije in sem moral za enim peljati celih 1200 km z hitrostjo 90 km/h.Hitrost je bila res konstantna in brez ustavljanja, brez pospesevanja cel cas 90 km/h.Ko sem tankal skoraj nisem mogel verjet.Sicer pa imam porabo med 6.5-7l
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
jaz sem imel porabo 4.5 litrov v Audijevi sestici, ko sem sel z Nemcije in sem moral za enim peljati celih 1200 km z hitrostjo 90 km/h.Hitrost je bila res konstantna in brez ustavljanja, brez pospesevanja cel cas 90 km/h.Ko sem tankal skoraj nisem mogel verjet.Sicer pa imam porabo med 6.5-7l
To sploh ni problem doseč na taki relaciji
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
samo do tedaj vseeno nisem verjel da se da
Mnjah, kaj naj rečem. Znanec je imel na 523i stalno porabo 10+, potem se je pa enkrat peljal na tempomatu zmerno in je bila poraba 6,5. Tudi ni mogel verjeti...
grin1.gif


Jaz že stalno pravim, da s pravim načinom vožnje zmanjšaš porabo takoj za 20-30% ob malenkost znižani povprečni hitrosti. Tisti procent je pa odvisen od tega kakšen ''tiščač'' si bil prej.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
jaz sem imel porabo 4.5 litrov v Audijevi sestici, ko sem sel z Nemcije in sem moral za enim peljati celih 1200 km z hitrostjo 90 km/h.Hitrost je bila res konstantna in brez ustavljanja, brez pospesevanja cel cas 90 km/h.Ko sem tankal skoraj nisem mogel verjet.Sicer pa imam porabo med 6.5-7l

Sej pa poraba se ne razlikuje al vozis 90kmh 100km al pa 1200km.

in teh 4.5 je tut malo lovska, tolko potroši 1.5 dci v kliotu, kajšele na 1600 kilogramski ladji. Po možnosti še automatic in klimo.
 
Nazadnje urejeno:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:


Še vedno ostane več kot 3.500 EUR razlike.

To razliko si pa zmetal za avto ko si ga kupoval. Sej res da ga bos drazje prodal, ampak
v roku 6ih let je tukaj treba upoštevat tudi inflacijo, al pa če je recimo prišel ven nov model
ipd. Je kr nekaj atributov, recimo dizel je zelo iskan pri nemških avtih, medtem pa ko pri korejskih ne.

Kakorkoli če se letno dela pod 60k km, par let zaporedoma, se dizlaš ne splača.





po moje se splaca.
Koliko avtomobilov se danes kupi s kesem???
Zelo malo, vecinoma so vse lizingi.Koliko v "zacetku" das vec za avto? Prakticno nic, varcevat zacnes tako na zacetku ker moras racunat samo koliko te avto stane na mesec in koliko privarcujes na mesec.
Prodajne stevilke tudi veliko povedo, ker verjetno folk ni butast da si ne zna izracunat kaj se mu splaca.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Težka bo, ker tudi če mas lizing je obrok večji. In kolko je lizing večji kamot recimo bencinar da razliko za gorivo.

Pa kolko so dražji servisi in dajatve. Recimo registracija je dost dražja za g5 z 1.9TDI motorjem kot pa za 1.4 motor.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:Prodajne stevilke tudi veliko povedo, ker verjetno folk ni butast da si ne zna izracunat kaj se mu splaca.
Nemci niso butasti, za Slovence pa žal tega ne morem reči. Namreč poznam jih kar nekaj, ki kupijo dizla, ker pa ima tudi sosed dizla in bodo šparali, naredijo pa 15-20k km letno. Čista izguba, pa ne samo ekonomska. Poslušaš hrup in nimaš nič od tega, konkretno dlje zmrzuješ ko kakšen zrezek v skrinji pozimi, mrzel dizel je totalno zamorjen. V glavnem pokasirajo vse negativne strani, ne dobijo pa niti ene pozitivne nazaj in da bi dejansko izkoristili dizla za to kar je. Dolge relacije. Da ne govorim še o tem, da tako dizla še prej zjajcaš in potencialno bistveno večja možnost okvare. No, važno, da imajo tudi oni dizla in šparajo
cheer.gif
.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:Pa kolko so dražji servisi in dajatve. Recimo registracija je dost dražja za g5 z 1.9TDI motorjem kot pa za 1.4 motor.
Se mi zdi, da bi moral 1.9 TDI primerjat z 1.6 motorjem
grims-1.gif
. Ni bistvene razlike, razen v cestnini tistih 35 ali koliko že EUR.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
cez 25T kilometrov je res treba delat mesecno da se splaca in tudi v vecji je motor, bolj se splaca.Ta majhni avtomobili, tu pa je bolje bencinarja vzet.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:Pa kolko so dražji servisi in dajatve. Recimo registracija je dost dražja za g5 z 1.9TDI motorjem kot pa za 1.4 motor.
Se mi zdi, da bi moral 1.9 TDI primerjat z 1.6 motorjem
grims-1.gif
. Ni bistvene razlike, razen v cestnini tistih 35 ali koliko že EUR.

Ne ne, ker klio 1.2 žere pribljižno isto kot dizl.

Pa tu pospeški nimajo veze, ker če hočeš z dizlom šparat tak nemores divjat.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
sem malo pogledal Audijev cenik
A6 3.2 FSI (256 konjev) Quattro tiptronic 52500 EUR poraba po navedbi proizvajalca 10.9 l
A6 3.0 TDI (233 konjev) Quattro tiptronic 49800 EUR poraba po navedbi proizvajalca 8.5 l
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:Ne ne, ker klio 1.2 žere pribljižno isto kot dizl.
confused-1.gif

Citat:
Pa tu pospeški nimajo veze, ker če hočeš z dizlom šparat tak nemores divjat.
A z bencinarjem pa divjaš in šparaš?
hysterical-1.gif

Ja ti ful počasi vozis oz ne pospesuješ na polno, enako recimo z enim jajčkom tega nima smisla delat ker itak ne leti.

Je pa res da sem kot 18 letnik mel ax-a. tam pa šparčna vožnja 5l, pun gas 6,5, sem se odločil da nebom sparal.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
počasno ali hitro pospeševanje nima nobene razlike
smile-1.gif


na koncu porabi enako količino dela da avto pospeši do željene hitrosti
smile-1.gif


verčnost je samo tu: čim manj pospeševanja, čim manj ustavljanja, čim bolj enakomerna potovalna hitrost in kje se le da se naj zavira z motorjem
smile-1.gif


simpl ko pasulj
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Strokovnjaki (taki s papirji v roki, ne domači mojstri) pravijo, da je poraba najmanjša, če čim hitreje pospešiš do potovalne hitrosti (ne mislim zaj cviljenje gum in do rdečega), recimo stisneš gas, do 4000 obratov, naslednja brzina, do 4000 itd. do 5. (ali 6.). brzine in do recimo 90 km/h.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik FRooT pravi:
pozabil si vkalkulirati ceno za katero lahko prodaš rabljenega bencinca ali dizla
wink-1.gif


LP FRooT! [/quotePri golfu s 150 kkm razklike ne bo več kot jurja (pri marsikaterem avtu pa še manj) - pa še to le, dokler politika favorizira dizle. V letih, ki so potrebna za 150kkm se lahko stvar obrne (drugačni davki, dražje gorivo).
Skratka, povprečen človek je kvečjemu nekje na podobnem nivoju, ne da kaj prihrani ...