Življenjska doba motorja

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
181
98
28
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Ok recmo pičipoki Fiat Punto 1.2 60km letnik 2002. Če je avto lepo vožen, redno servisiran in vse, do koliko km naj bi se mašinca vrtela?
smile-1.gif
Imam 2 audija 1.6 dizla. Eden ima na števcu 350k km, pa števec ne dela več. Glede na to, da sem ga kupil od švercerja na slabem glasu, in po pričevanju kleparja, ki je zadevo po nesreči zlagal skupaj, so le ti precej prevrteni. Avto vsak dan še vedno naredi BP 200km in pije manj kot 5l/100km.
Drugi ima na števcu 270k, vendar se vidi, da ma v resnici prevoženih več kot prvi. Kdo ve koliko?
Torej tele stare mašine zmorejo ogromno.. kdo ve koliko, imam občutek, da pol miljona ni noben problem.
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
181
98
28
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Pri tej 10-tki si imel samo srečo, da profesor ni imel dizla, ker tistim, ki kupija dizla je zelo težko dopovedat, da ne bodo nič prihranili. Še posebej se to ne da dopovedat ljudem, ki kupijo dizla, da se z njim peljejo 3km v službo, do trgovine in nazaj domov.
Hmm, razloži mi, kako naj z bencinarjem naredim 50k km letno z manj kot 1900€ za bencin? Ostalih stroškov pa itak skoraj nimam, 20€ za olje + menjavo na 10k in 50€ za jermen enkrat na 2 leti.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
katerega dizla pa mislis kupit?Vsi naj ne bi sli na kurilca

Seveda mi je to popolnoma jasno. Nebo kakšen francoz če si mel to v mislih.
Bo preverjen model avta, ki je z to mešanico že kot nov naredil 170k km,
le da bom jaz vzel limuzinsko različico on pa ima karavana, kar je pa popolnoma vseeno.
 
Nazadnje urejeno:

torcida_st

Pripravnik
6. okt 2007
509
0
16
Nevem zakaj se tako sekirate če negdo kupi dizla pa naredi 15 000km letno
saj troši svoj denar ne pa vaš!
Verjetno si lahko to privošči?
 

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
Očitno se je dobro hvaliti da imajo blazno nizko porabo
smile-1.gif
Če bi delal 40-50k letno bi razmišljal o dizlu, drugače pa nikakor.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
največja fora je bla, ko je en moj kolega začel razlagat kak si bo kupil skuterja za do mesta furat pa nazaj (4km v eno smer)
češ, da avto preveč požere
grin1.gif


a mi naredi kdo računico koliko km bi moral naredit da bi se mu stroški nakupa skuterja povrnili?
hysterical-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Jaz v nobenem primeru ne razmišljam o dizlu. Imam na razpolago dovolj konjev in navora ( VVC rulz), povprečno mi pa žge 7,5 litrov. Pa ne vozim počasi...
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Skuter je katastrofa glede porabe. Pri mojemu je bila deklarirana poraba 4.3l, dejanska pa zelo blizu 8. Po mestu se sploh nikdar ne ogreje, gas je pa itak vedno do konca. Jaz sem sicer imel skuter, hm, 13 let nazaj, lahko da so zdaj kaj izboljšali stvari, samo dvomim, da so popravili za nekajkrat.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
res skuter je uporaben samo zaradi tega, ker se ni treba guzvati in cakati v koloni
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Pa tudi glede porabe. Sploh pa danes dobiš te skuterje zelo poceni, sploh kakšne rabljene. S porabo pa je tako...jaz v mojega Kymcota tankam 4l (~5€) benza in naredim okrog 150 km. V Renault petko sem pa tankal 20€ da sem naredil 150km. Pa je bila pravtako vsakodnevna 4 km vožnja do mesta...Avto mi je pil ko zmešan, pa še vedno sem čakal v gužvi. Skuter pa ni bil neki predelan, samo lažje valčke ima, da potegne do 70km/h.

Tistih 90k SIT kot sem dal za skuter se ti povrne v roku 2-3 let, če se voziš vsak dan v službo, zimo lahko izločimo, poleg tega. Pa še tehnični in registracija je dosti ceneje od 5ke.
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
to sem ze tudi slisal da se dogaja po MB

V mariboru samo? Razne "lokalne" pumpe zvečer? Nebi vrjel, ampak v sod skoraj ne toči nihče več.
Dvomim da je v firtlu traktor ki "leti" na nafto. Ja so, mogoče 4-5 komadov, od tega ma en komad poceni surs,
ostali 4je pa so od občine.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Ne pozabi na 35 eur pri cestnini
grin1.gif

Vsako leto
grin1.gif
Pa na večjo porabo prednjih gum, ker je dizelski motor težji
grims-1.gif
.

Sicer pa, je treba tu vkalkulirat tudi bistveno večjo možnost okvar pri turbo dizlu v primerjavi z atmosferskim bencincem (nanaša se izključno na omenjeni primer). Sicer pa, me res zanima, koliko bi žrl pri meni omenjeni 1.6 bencinc, verjetno okrog 6,5 (namreč ni ravno varčen), kar pomeni 2 litra razlike. No, sedaj pa prosim izračun za to razliko?
aplauz.gif


Edit, sem si malce zračunal: 1100 EUR letno, samo z upoštevanjem stroškov goriva. S tem, da se vozim bolj udobno (če ne računam čepov v ušesih
evil.gif
).
 
Nazadnje urejeno: