Življenjska doba motorja

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
pa dobro...on dela porabo na lažjem avtu...pa verjetno ne preseže hitrosti 80 km/h.

tako da....grem stavit da bi ga ti nesel
grims-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
pa dobro...on dela porabo na lažjem avtu...pa verjetno ne preseže hitrosti 80 km/h.

tako da....grem stavit da bi ga ti nesel
grims-1.gif
Lažji avto gor ali dol, je vseeno huda poraba.
Dobro vem, kako gredo tile zadnji decilitri težko dol.

Je pa verjetno res, da ima le ravnino in tistih 90 km/h, ampak vseeno
aplauz.gif
.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Samo eno pitanje: (malo bolj globalno)

Torej oni model je zakuril 28k€ v 500k km. Povprečen nafto kurjač ko kupi nov avto naredi z njim
recimo 150k km. Torej je pri 150k km porabil 8400€ za gorivo. Če bi recimo vozil bencinca bi porabil
30% več, torej 10.900€.

Nov golf bencinar stane (cena z avtojarc.si) 15.143,70 €, enak, z isto opremo dizl pa 18.766,32 €,
vzel sem še iste motorje po konjih (102 in 105). Torej za dizla dam več kot 3500€.

Dizlaš je ob prejšni predpostavki porabil 8400€ bencinar pa 10.900€. Torej 2500€ razlike.
Še vedno ne vidim tistega jurja (3500 sem dal več za avto ko je bil novi).
Boljše možnosti dobim, če rečem da je bencinar potrošil 40% več, potem tega jurčka
nekako pokrijem. (res nekako komaj)

Torej jaz morem pri nakupu se stegnit za 3500€ več takoj na začetku, (to da so servisi dražji niti ne upam računat)
(kdo pa ima kar tako 3,5k€ viška, sploh ko kupuje avto) pol se moram vozit 150.000 km, da komaj ZAČNEM
delat s profitom na porabi. Zaj zgleda da sem se nekej uštel, ampak vsak ki zna malo seštevat, bo videl, da
pri tej dizl matematiki nebo kruha.

Sigurno komu ta matematika nebo všeč in je nebo priznal, torej se mi je zgodilo kaj? To:

Še vedno nisem rešil problema!! (ampak ker veljam za trmastega v matematiki, se poprimem drugih atributov)

Ker tudi če se zatanka več na bencincu, recimo mesečno namesto 60€
85€, je to 25€ razlike. Kaj dam "lažje" 3500€ ko kupujem avto, že takoj na začetku me vdrapnejo, al
lažje dajem teh 25€ vsak mesec, po sistemu malo po malo. Pa tudi če je 50€ razlike (recimo da si umislim
kak V6 v nosu avta) Še vedno nesmem pozabit, da sem prisparal 3500 pri nakupu. Zdaj pa gremo delit;
mesečno dam za bencin 50€ več kot dizlaš (za iste kilometre). Prisparal sem 3500€ / 50€ ; torej 70
mesecev že imam "pokritih", torej razlika (res smo vozli zelo požrešen avto) je porabljena po 70ih mesecih.
Torej skoraj 6let sem pokrival stroške preveč požrtega bencina. Po 6ih letih (eni seveda dost prej) pa je
avto tut potreben menajve, nenazadnje smo z njim delali kilometre.

Sicer nepomembno ampak; tistih 3500€ moramo dat takoj, ker smo jih v moji matematiki porabli, jih spet
(kot na začetku) nimamo več, je pa nekaj, nismo jih rabli dat takoj, ampak smo si naredli lasten leasing,
in smo teh 3500 namesto takoj, plačevali v mesečnih intervalih po sistemu "malo po malo"

Jaz srčno upam da ta matematika ne štima. In če ma kdo dokaz da ta matematika ne štima, mi naj
pripravi boljšo. Sem pa pripravljen it v detajle grafov, diaproekcij in vsega možnega. Mam še ves material
doma, moja seminarska pri predmetu "Tranzicije" je imela naslov "Nesmisel osebih vozil na dizelski pogon"
in je bila ocenjena z 10tko.

Tako da to matematiko zagovarjam takoj pri nekom ki bo mi predstavil svojo. Ampak da bo stvar zanimiva in
avtentična gremo stavit za 100L bencina/nafte.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
seveda da ne štima
grin1.gif


pozabil si prodajo avtomobilov... takrat dobiš za dizla tistih 2000€ več kot za bencinara....
torej si v resnici dizla na koncu preplačal samo 1500€ + večji stroški - prihranek pri porabi


to je zgolj primer
smile-1.gif
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
pozabil si vkalkulirati ceno za katero lahko prodaš rabljenega bencinca ali dizla
wink-1.gif


LP FRooT!
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
seveda da ne štima
grin1.gif


pozabil si prodajo avtomobilov... takrat dobiš za dizla tistih 2000€ več kot za bencinara....
torej si v resnici dizla na koncu preplačal samo 1500€ + večji stroški - prihranek pri porabi


to je zgolj primer
smile-1.gif

Nismo še prodajali avta
ne-ne-1.gif


Seveda tudi dražjih servsev nisem upošteval, ki so recimo vsaj 100€ dražji,
10 servisov je 1000€ več.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
seveda da ne štima
grin1.gif


pozabil si prodajo avtomobilov... takrat dobiš za dizla tistih 2000€ več kot za bencinara....
torej si v resnici dizla na koncu preplačal samo 1500€ + večji stroški - prihranek pri porabi


to je zgolj primer
smile-1.gif

Nismo še prodajali avta
ne-ne-1.gif


Seveda tudi dražjih servsev nisem upošteval, ki so recimo vsaj 100€ dražji,
10 servisov je 1000€ več.

no potem prideš do zaključka, da je za navadnega smrtnika dizel od več... in da so dizli uporabni samo kot delovni stroji
smile-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
seveda da ne štima
grin1.gif


pozabil si prodajo avtomobilov... takrat dobiš za dizla tistih 2000€ več kot za bencinara....
torej si v resnici dizla na koncu preplačal samo 1500€ + večji stroški - prihranek pri porabi


to je zgolj primer
smile-1.gif

Nismo še prodajali avta
ne-ne-1.gif


Seveda tudi dražjih servsev nisem upošteval, ki so recimo vsaj 100€ dražji,
10 servisov je 1000€ več.

no potem prideš do zaključka, da je za navadnega smrtnika dizel od več... in da so dizli uporabni samo kot delovni stroji
smile-1.gif

Točno! Recimo za firmo ki ima 15 kombijev, pa vsi delajo po 100k km letno.
Al pa nekdo ki si želi met novega A8, pa noče preveč zmemtat za registracijo in imet 20l porabe,
si recimo umisli 3.0 TDI, bolj za voljo registracije, kot pa porabe same.

Ampak za enga mulota ki dela 30k km letno. Nevem no.

Jaz si zdaj tut nameravam dizla kupit. Samo ga bomo tankali v garaži doma.
evil.gif

Tu pa pol pride matematika do izraza.

rdečka.press
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pri tej 10-tki si imel samo srečo, da profesor ni imel dizla, ker tistim, ki kupija dizla je zelo težko dopovedat, da ne bodo nič prihranili. Še posebej se to ne da dopovedat ljudem, ki kupijo dizla, da se z njim peljejo 3km v službo, do trgovine in nazaj domov.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik FRooT pravi:
pozabil si vkalkulirati ceno za katero lahko prodaš rabljenega bencinca ali dizla
wink-1.gif


LP FRooT!

Ja kolko pa stane sfuran dizl z 300k km, kolko pa bencinc?

Poiskal sem 2 podobna avta eden je dizel, drug je bencinar:

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1862236

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1820302

200€ razike
rolleyes-1.gif

dejansko bi moral iskat povprečje vseh cen... ne pa tak od oka dva komada skup dat
smile-1.gif
kaj pa če oni pri dizlu kaj skriva? bencinc pa računa na to da mu bojo ceno zbili?
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Pri tej 10-tki si imel samo srečo, da profesor ni imel dizla, ker tistim, ki kupija dizla je zelo težko dopovedat, da ne bodo nič prihranili. Še posebej se to ne da dopovedat ljudem, ki kupijo dizla, da se z njim peljejo 3km v službo, do trgovine in nazaj domov.

Moj kolega je kupil dizlaša, pa je v enem letu naredil 15k km
bonk.gif


Sluzba 3km, malo po pijačah in domov.
rolleyes-1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Pri tej 10-tki si imel samo srečo, da profesor ni imel dizla, ker tistim, ki kupija dizla je zelo težko dopovedat, da ne bodo nič prihranili. Še posebej se to ne da dopovedat ljudem, ki kupijo dizla, da se z njim peljejo 3km v službo, do trgovine in nazaj domov.

Moj kolega je kupil dizlaša, pa je v enem letu naredil 15k km
bonk.gif


Sluzba 3km, malo po pijačah in domov.
rolleyes-1.gif

15k km letno delam tudi sam... malo pijačke, pa služba, pa izleti,....

imam 1300 cmm bencinarja s povprečno 6L

res nevem kaj bi profitiral na dizlu
smile-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ok, pa recimo da dobis pri prodaji ta denar nazaj, samo pol pa ko privzameš dražje servise, klopotanje motorja,
naletis na slabo nafto,... Jaz sem že zdaj slabe volje ko pomislim da bom kupil dizla, ampak mam spet tako
divjo matematiko pripravljno na podlagi bioolja, kurjača in razbarvane nafte, da si ga enostavno moram kupit.
Kolega se pri porabi 6ih litrov fura za 2€ na 100km. In to dela odkar je avto kupil, v zadnjih 3 letih je prišparal
6k€. To je 2 jurja letno. Bemomater, veš na kaki dopust grem z babo za 2 jurja?! Potamalem egipt, tunizija. 5*.

In na račun tega (mi je kazal vse na papirju kok ga kaj stane), da je prištedil 6 jurjev, si gre zdaj kupit
novega golfa (leto rabljenega) in ga bo namesto za 15 kupil za 9 jurjev. (ok, ni dajal tega dnarja na stran
ampak dejansko je 6 jurjev prištedil)
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Pri tej 10-tki si imel samo srečo, da profesor ni imel dizla, ker tistim, ki kupija dizla je zelo težko dopovedat, da ne bodo nič prihranili. Še posebej se to ne da dopovedat ljudem, ki kupijo dizla, da se z njim peljejo 3km v službo, do trgovine in nazaj domov.

Moj kolega je kupil dizlaša, pa je v enem letu naredil 15k km
bonk.gif


Sluzba 3km, malo po pijačah in domov.
rolleyes-1.gif

15k km letno delam tudi sam... malo pijačke, pa služba, pa izleti,....

imam 1300 cmm bencinarja s povprečno 6L

res nevem kaj bi profitiral na dizlu
smile-1.gif

Torej bi z 6 litrov na dizlu blo 5 litrov. Jaka matematika ane?
rolleyes-1.gif


Meni moj zdaj žlempa 10. Se ne pritožujem, vedo sem kaj kupujem, ne rečem besede.
Torej za 100km porabim okol 11€, na dizlu pa bom (z istimi oz več konji) na račun bioolja,
kurjača in ostalega potrošil max 3€. Kar je skoraj 4x manj. Tukaj pol ta matematika pride v poštev.
(boknedaj da me dobijo dvakrat, ko sem samo na rdečki, gre cela matematika v maloro)
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
hja potem pa prideš do tega:
jaz samo tankam in vozim
ti boš pa še zraven trepetal vedno ko boš plave videl (po novem bolj bele)

ampak... kdor ne reskira nič ne profitira? recimo no
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
No sej to je spet tak, poznam jih zelo dosti ki navijajo dizle okoli, pa še noben ni rekel da so ga vzeli dol s ceste,
polek tega mati mati klopota z dizlom (firma pač zahtevala dizla) in mi lepo da račun ko tanka, jaz si ga vstavim
k kartici, kartico pa v vozniško. In ko policist vidi voznisko, vidi magno in račun, če bo mel kake pomisleke o testu
goriva, mu ono pune prijazno povem da tu je moja magna, tankal sem včeraj, sej vidite da še mam račun, tako da
se bom že nekako izgovoril.
wink-1.gif


Sicer pa z novega dizlaša mi pa ja nebojo šli ven vlečt nafte. Upam.:)