Življenjska doba motorja

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
jaz gledam našega twingeca v službi...1.4 mlinček (bencinar)...tam se pleješ čisto prepočasi pa je 2 jurja vrtlajjev....če pa greš normalno pa so med 2,5 in 3. In pri teh vrtlajjih je logično motor hitro segret.


Glede ogrevanja pa....večjo sobo počasneje ogreješ, pa prej se ohladi (če so 'stene' slabo izolairane)...kar pa je pri avtu kjer je vse ena sama šipa in pleh pravi mali poraz z vidika izolativnosti.

ojoj a tole si si malo izmislil. kateri twingo ima 1.4l motor in kateri twingo ima obratomer?
confused-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
jaz gledam našega twingeca v službi... 1.4 mlinček (bencinar)...tam se pleješ čisto prepočasi pa je 2 jurja vrtlajjev....če pa greš normalno pa so med 2,5 in 3. In pri teh vrtlajjih je logično motor hitro segret.
Še nisem videl 1.4 twingeca.
priden.gif


Pardon, videl da ste že uredili zadevo.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
ksz

zakaj se dizel ogreje počasneje kot bencinar....

Razlog je čisto simpl, vi kle ste pa zakomplicirali v iber.
smile-1.gif

Dizelski motor se počasneje ogreje, ker je bolj energetsko učinkovit. Več toplotne energije pretvarja v delo, kot to uspe bencinskemu motorju. Oba sta namreč toplotna stroja, vendar je dizel bolj učinkovit v pretvarjanju toplote v koristno delo, posledično je manj toplote na voljo za nekoristno delo, recimo ogrevanje šoferja.
smile-1.gif

Je pa tako, da se tudi dizla hitreje segreje, če se ga ne vrti zgolj na 800 vrtljajih. Jaz svojega dizla do ogretja držim tam med 1800 in 2200 vrtljaji, v principu na začetni točki intervala maksimalnega navora modernih turbodizelskih motorjev. Tako motor in ostali deli (recimo katalizator in lambda sonde) prej dosežejo svojo delovno temperaturo in s tem optimalno delovanje, ne da bi pri tem bila ogrožena življenjska doba motorja, kvečjemu obratno.

Ogo
 
Nazadnje urejeno:

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
a ni bil naslov teme Življenjska doba motorja? ...
trenutno pa berem o gretju.
koja jajca.