zimski vitrex

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
po mojih izkušnjah vsi puščajo meglico če je mraz. Sem primerjal hofer in lidl pa je bil hofer vitrex do -40 vendar v praksi ni opazit razlike, zato kupim kar lidlovega ki ima najboljši price perfprmance. Sem pa kupil letos jagrov vitrex za test
 
22. jul 2007
12.797
1.313
113
123
Citat:
Uporabnik stop pravi:
po mojih izkušnjah vsi puščajo meglico če je mraz. Sem primerjal hofer in lidl pa je bil hofer vitrex do -40 vendar v praksi ni opazit razlike, zato kupim kar lidlovega ki ima najboljši price perfprmance. Sem pa kupil letos jagrov vitrex za test
Sonax
ne-ne-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
Preden ga vlijete v avto, ga dajte čez noč v skrinjo. Če se ne bo sesiril, potem bo najbrž tudi v avtu zdržal. Seveda če ne boste vlili v 3 dele letnega vitrexa en del Zimskega.
Lahko pa tudi po recepturi zmešate ,pa date v skrinjo in se čudite kako nas nategujejo. Skrinje kot vem naj bi bile na -18
 
Nazadnje urejeno:

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Se pravi sonax našprican takoj po jutranjem strganju ledu, na neogreti šipi ne pušča meglice? Bom testiral ob priložnosti ko mi zmanjka jagrovega
smile-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Ne vem, ker nikoli ne strgam ledu z vetrobranskega stekla (en avto je v garaži, drug pa pod nadstreškom oziroma kadar je na prostem ima pokrite šipe), Sonax lis ne pušča, petrolov vitrex pa.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Jst imam Extreme, mislim da je 5l kantica na mimovrste 24eur, sam sem ga dobil konkretno ceneje nekaj let nazaj pri uvozniku, ko sem vzel večjo količino.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Meni se ja pa dogajalo ,če sem vlil v posodo nerazredčen vitrex ali podobno ,mi je v avto zazanal ,kot da imam premalo cistilne tekočine in mi prižgal lučko za premajhen nivo.Ko sem dolil vodo je ta lučak ugasnila avto VW.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
24€ za 5 litrov je kar konkretna cena. Za ta denar si že sam spacaš kakšno žavbo iz čistilnega alkohola
evil.gif
V bistvu bi verjetno delovalo če bi v enemu poceni vitrexu povišal procentualno vsebnost čistilnega alkohola.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Ne vem, ker nikoli ne strgam ledu z vetrobranskega stekla (en avto je v garaži, drug pa pod nadstreškom oziroma kadar je na prostem ima pokrite šipe), Sonax lis ne pušča, petrolov vitrex pa.

to je tudi pomemben podatek da imaš avto v garaži in posledično šipa ni zamrznjena.

Ko je šipa segreta npr ko je avto prej bil v garaži ali po nekaj minutni vožnji z usmerjenim toplim zrakom na vetrobran tudi poceni vitrex ne pušča ledene meglice. Pa je zunaj lahko konkreten mraz pod ničlo.

Tudi če sonax extreme na zamrznjeni šipi ne pušča sledov zamrznitvene meglice , ne vem če sem pripravljen dat 24€ za 5 litrov.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Citat:
Uporabnik paci pravi:
Meni se ja pa dogajalo ,če sem vlil v posodo nerazredčen vitrex ali podobno ,mi je v avto zazanal ,kot da imam premalo cistilne tekočine in mi prižgal lučko za premajhen nivo.Ko sem dolil vodo je ta lučak ugasnila avto VW.

verjetno imaš zjeban kakšen senzor količine, ali pa si kdaj vlival kakšen g12 ali zavorno tekočino v posodo za čiščenje vetrobrana
grims-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik paci pravi:
Meni se ja pa dogajalo ,če sem vlil v posodo nerazredčen vitrex ali podobno ,mi je v avto zazanal ,kot da imam premalo cistilne tekočine in mi prižgal lučko za premajhen nivo.Ko sem dolil vodo je ta lučak ugasnila avto VW.

Pri mojem je isto že od novega. Na Audiju pravijo, da je to "normalno". Nivo naj bi meril s pomočjo prevodnosti in so rekli da bo isto tudi če menjajo senzor. Je pa tako, da se to zgodi samo pri močnejših koncentratih. Če je zraven malo vode, je ok.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Citat:
Uporabnik paci pravi:
Meni se ja pa dogajalo ,če sem vlil v posodo nerazredčen vitrex ali podobno ,mi je v avto zazanal ,kot da imam premalo cistilne tekočine in mi prižgal lučko za premajhen nivo.Ko sem dolil vodo je ta lučak ugasnila avto VW.

Pri mojem je isto že od novega. Na Audiju pravijo, da je to "normalno". Nivo naj bi meril s pomočjo prevodnosti in so rekli da bo isto tudi če menjajo senzor. Je pa tako, da se to zgodi samo pri močnejših koncentratih. Če je zraven malo vode, je ok.

Potem počakam na pomlad in mi bo z dodajanjem vode tudi lučka ugasnila...
evil.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik stop pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Ne vem, ker nikoli ne strgam ledu z vetrobranskega stekla (en avto je v garaži, drug pa pod nadstreškom oziroma kadar je na prostem ima pokrite šipe), Sonax lis ne pušča, petrolov vitrex pa.

to je tudi pomemben podatek da imaš avto v garaži in posledično šipa ni zamrznjena.

Ko je šipa segreta npr ko je avto prej bil v garaži ali po nekaj minutni vožnji z usmerjenim toplim zrakom na vetrobran tudi poceni vitrex ne pušča ledene meglice. Pa je zunaj lahko konkreten mraz pod ničlo.

Tudi če sonax extreme na zamrznjeni šipi ne pušča sledov zamrznitvene meglice , ne vem če sem pripravljen dat 24€ za 5 litrov.

Takole je, kadar šipe nimam pokrite in zamrzne, z namenskim sprayem stalim led, očistim šipo, nato po potrebi uporabim sonax, ki ne pušča lis in meglice.
Ja, 24eur je kar konkretna cena, mislim da sem takrat za pet litrsko kantico plačal nekih deset eurov, mogoče malce več, se ne spomnim več točno, res sem vzel kar nekaj kantic in še to direktno od uvoznika.
.