zimski vitrex

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Bencin imaš tud v kanistru...pa čez eno leto ni več isti...

Spraye pod pritiskom tud več ne aktiviras če stoji kje 3+ leta
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Ma ne razumem vas, sam sem vedno iskal kvaliteto, to ima Sonax , žal tudi ceno, na živce mi gredo lise, ki jih naredi OMV je vo čistilo, poden ... no nekje naj naj ampak drago je tudi Shell čistilo piše gor BIO do - 70 st C, zadnjič sem pa nabavil tegale : https://www.mimovrste.com/letn...-c-5-l?v=716941 2 kanistra imam zastonj dostavo, ker sem tam toliko kupoval in ja kapo dol za to ceno TOP , morda le tabela za redčenje čisto ne velja, samo verjamem pa, da je do ene minus 40, čeprav gor piše - 40 st C. Skratka nobenih lis, lepo suši steklo po brisalcu - priporočam.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Saj čistijo po večini vsi OK. Govora je o trenutku ko je najbolj mraz in takrat mešunge običajno zatajijo.

Trenutno nima noben problemov
wink-1.gif


Naredi test...naštimaj mešanico za -25 ....ko bo v naslednjem tednu pod -10 (proti -15) špricni zadevo na šipo (pogoj da je avto bil zunaj in po parih km vožnje). Sporoči rezultat.

(Če bo zadeva špilala...dobra stvar. Če bo zos..veš za drugo leto da daš čistega
wink-1.gif
)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Ni treba cakat drug teden. Das v skrinjo za dan ali dva (v pvc steklenici, vendar ne cisto polno) pa bo hitreje jasno kaj bos ven dobil.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Zgolj v informacijo tistim, ki kupujete ultra poceni zadeve. Nekaj let nazaj je taka ultra poceni zadeva razžrla lak na kar nekaj strehah avtomobilov. Žal sem pozabil, kje je bila kupljena.

Se pa strinjam, da je pri ksenon žarometih poraba vode za čiščenje žarometov lahko enormna.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Hja, težka. Najboljše je parkirati v ogrevano garažo in počakati da se ti zadeva odmrzne, druga, hitrejša opcija je da cevke odmrzneš z industrijskim fenom, nato sprazneš posodo (špricaš dokler ni prazno) in naliješ čisti koncentrat Sonax extreme (vsaj za -30) ter spustiš skozi sistem. Tako sem naredil pred leti, ko mi je na đipu zmrznil vitrex, ki je bil očitno premalo koncentriran. Od takrat pozimi nikoli ne mešam z vodo in vedno uporabljam top zadeve. Problemov ni bilo nikoli več.

Če mi zmanjka sonaxa imam za rezervo petrolov vitrex -38.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Jaz začenjam že jeseni nalivati nerazredčeno tekočino -60°C. V kleti je imam več 5 litrskih posod.
Do sedaj nisem še nikoli imel problema, da bi mi tekočina zmrznila - vedno mi je lepo špricala in se penila.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.835
3.858
113
Do -70C zdrži 90% alkohol (etanol) ... in ta stvar je v koncentracijah nad 70% močno agresivna do gume in plastike. Sicer res hitro hlapi, ampak nevarnost da kaj dolgoročno razžre je velika.

Pa alkohol pri 90% je ene toliko vnetljiv kot bencin, hlapi lahko eksplodirajo. Skratka tega sam nebi točil nerazredčeno pod pokrov motorja (alkohol je vnetljiv do 40% .. pri tem deležu ima točno zmrzovanja okoli -25C).
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Ma ja, jst sem pred nekaj leti kupil večjo količino sonax extreme (do -60), letos mi ga je počasi začelo zmanjkovati, zato sem za rezervo (za đipa) vzel še petrolov vitrex do -38 in bartogov do -60, bom pa pred novo sezono spet nabavil večjo količino sonaxa extreme.

Delam pa enako kot ti, od jeseni naprej je not izključno koncentrat.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Sem enkrat septembra iskal zimski vitrex pa sem se kar namatral, da sem ga dobil, na vseh bencinskih so imeli samo letni.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Do -70C zdrži 90% alkohol (etanol) ... in ta stvar je v koncentracijah nad 70% močno agresivna do gume in plastike. Sicer res hitro hlapi, ampak nevarnost da kaj dolgoročno razžre je velika.

Pa alkohol pri 90% je ene toliko vnetljiv kot bencin, hlapi lahko eksplodirajo. Skratka tega sam nebi točil nerazredčeno pod pokrov motorja (alkohol je vnetljiv do 40% .. pri tem deležu ima točno zmrzovanja okoli -25C).

Itak je v rezervoarju še toliko poletnega Vitrexa, ko jeseni začnem dodatak zimski Vitrex, da koncentrat vsekakor ni ekstremen.

Če recimo jeseni, v rezervoar v avtu, ki drži 4 litre tekočine, v 3 litre poletnega Vitrexa (še od poletja) dolijem 1 liter zimskega Vitrexa in potem recimo še 1x ali mogoče 2x po 1 liter čez zimo, skupna koncentracija vsekakor ni ekstremna.

Če pa v tri litre poletnega Vitrexa dodaš že razredčen zimski Vitrex, pa tak Vitrex skoraj ni nič odporen na mraz. Nič čudnega, da potem folku zmrzuje, ker je razmerje zimskega Vitrexa v celotnem rezervoarju skoraj neopazno.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Sem enkrat septembra iskal zimski vitrex pa sem se kar namatral, da sem ga dobil, na vseh bencinskih so imeli samo letni.

Jaz imam zalogo dveh kantic po 5 litrov zimskega Vitrexa in še eno 5l kantico že pripravljenega (razredčenega) poletnega Vitrexa kar v kleti in vzamem iz kleti po potrebi.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
jaz tut kupujem v najraje v lidlu ali pa pogojno hofer njihov vitrex, ga vlijem brez redčenja, pa do sedaj se ni zmrznal.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Jaz sem tudi uporabljal večinoma Lidlov vitrex brez problemov, Hoferjev mi je pa puščal meglico na šipi, delno so sicer krivi tudi brisalci.