zimski vitrex

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
a ti maš kanto tega mundm?

odkupim 10 litrov. men je 30l preveč, pa k zmešam..mam za tri sezone. tko sem že enkrat naredil, pol pa daš prjatlu, temu unmu in je 5€ liter.

drgač pa špar...
 
22. jul 2007
12.804
1.317
113
123
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
e vidš softi... daš na -15 pa ni več tko drago... wewatchingyou lih tale "kanta" od 25L je draga... 1,2€/l... softi bi dobu pa za 0.85€/L...
-70
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
jaz pred leti pri alterašu vzel kanto 25l do -70 (60?)
Ga še nisem porabil, Jeseni ob prvem mrazu pod nulo dolijem koncentrat do neke pametene koncentracije (zmerim) potem pa dolivam po potrebi (mrazu) . potem pa čakam da ga zmanjka. Če ga do pomladi ne zmanjka, aprila dolijem vodo in letni koncentrat in tako ostane do jeseni.
Sem pa ob nakupu naredil test, in je zadeva po "recepturi" zmrznila
confused-1.gif

Probajte še z ostalimi vitrexi. Naredite koncentracijo recimo za -20, v politrsko steklenico in v skrinjo na -18 za dan ali dva. Pa boste videli ali bo tekočina, kaša, ali led v steklenici po dveh dneh. Pri meni je bila kaša
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Večina poceni jajc je razredčenih kaša že pri -5 (kao pa za -20). Recimo neko petrolovo sranje mi je razredčeno takoj zamrznilo, ko sem špricnil na šipo. Od takrat samo čisto še vlivam.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Pri -15° nimaš kaj špricat na mrzlo šipo, ko je pa enkrat ogreta pa dvomim da je problem. Jaz vidim problem, če ti zamrzne v posodi/napeljavi, do tam pa mora zdržati toliko kolikor piše na embalaži.

Jaz imam nek poceni vitrex iz Lidla, mislim da -25, brez redčenja. Sem pa na začetku zimske sezone dolil koncentrat iz OMV ($$$) ker mi je ostalo notri nekaj letnega vitrexa.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Saj v tem je keč...ti ko doma sprobaš zadeva funkcionira (šprica pri -10 BP). Potem pri 100 na uro špricneš na šipo ti pa tolk zaserje šipo da moraš ustavit in svinjarijo dol zbrisat. Šobe seveda zapaca in si do otoplitve dober..

Jaz začnem od oktobra naprej vlivat noter zimsko tekočino...počasi skoz bolj jačam (ko e v kesi več kot pol vlijem pol litra čiste)...nato skoz dolivam čisto, da imam od decembra naprej praktično nerazredčeno.

Nimam pa neke strašne porabe teh zadev..cca. 10 litrov na zimo za 2 avta (ter malenkost pri mat a ona ne šteje)
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
10 litrov imam jaz ob redni smučariji v avstriji ravno za mesec in pol
s tem, da se avto ob povratku pred Ljubeljem VEDNO opere na ročni pralnici (2 eur) oziroma najkasneje na ročni v Tržiču (tehnični pregledi na Loki, industrijska cona Loka)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Če bojo naslednji teden temperature take kot napovedujejo (krepko pod -10)..ne bo od redčenih zadev popolnoma nič.

Je boljše prej s šlavfom potegnit mešungo ven in jo shranit za kasneje..in vlit noter čisto tekočino..ter seveda našpricat prednjo in zadnjo šipo, da se zamenja tekočina še v cevkah..ker če zmrzne na šobi ali cevki (kar je klasika) ti nobena vodica v rezervoarju ne pomaga..

Vsaj moje izkušnje so take

467716-post_slo.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Če bojo naslednji teden temperature take kot napovedujejo (krepko pod -10)..ne bo od redčenih zadev popolnoma nič.

Je boljše prej s šlavfom potegnit mešungo ven in jo shranit za kasneje..in vlit noter čisto tekočino..ter seveda našpricat prednjo in zadnjo šipo, da se zamenja tekočina še v cevkah..ker če zmrzne na šobi ali cevki (kar je klasika) ti nobena vodica v rezervoarju ne pomaga..

Vsaj moje izkušnje so take


Tako je, pri izjemno nizkih temperaturah je treba uporabiti taprav "vitrex" in to nerazredčen.
zmaga.gif


Jst uporabljam Sonax-ov "taboljši" extrem al kaj je že. Cene se ne spomnim več točno (mislim pa da je bila petlitrska kantica nekje 5eur z velikim popustom), sem vzel pri uvoznku nekaj kant pred parimi leti in bo še za letos.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
ne vem pa kako kurite 8 litrov tega na teden.

Jaz imam posodo za tekočino za pranje stekel veliko za recimo nekje okoli 5l kar se mi zdi kar veliko oz. definitivno ne malo ampak, ko imam prižgane luči (ne dnevne) mi šobe za pranje luči zaradi visokega pritiska porabijo 10x več tekočine, kot jo gre v istem času na stekla. Če hočem šparat s tem je potebno ugasnit luči ter šele nato začeti prati vetrobransko steklo.
Tako da 8l na teden v slabem vremenu oz. pri vlažni cesti ter brez padavin (kar ti najbolj umaže steklo) v bistvu zame ni nič :\

Pri mojem ex touringu sem samo na hitro ruknil "palčko" za pranje in je špricalo le na vetrobransko steklo, drugače pa ti vsak tretji daljši pritisk na "palčko" vklopi še pranje žarometov. Probaj, boš videl da deluje.
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.458
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sem pa ob nakupu naredil test, in je zadeva po "recepturi" zmrznila
confused-1.gif

Probajte še z ostalimi vitrexi. Naredite koncentracijo recimo za -20, v politrsko steklenico in v skrinjo na -18 za dan ali dva. Pa boste videli ali bo tekočina, kaša, ali led v steklenici po dveh dneh. Pri meni je bila kaša

Fora bi bila lahko da čez leto ko ti zimski stoji v garaži in čaka na zimo...večina alkohola not shlapi vn iz tekočine....
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
Kupim na Agip-u, cene nevem na pamet, je pa do -70°C

Ta se mi zdi še najbolj pametna, ker vse ostalo bo pri - 10 stopinj in hladnem avtu po par sekundah zamrznilo na šipi.

Kaj pa če se da notri 100 % industrijski alkohol?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Pri mojem ex touringu sem samo na hitro ruknil "palčko" za pranje in je špricalo le na vetrobransko steklo, drugače pa ti vsak tretji daljši pritisk na "palčko" vklopi še pranje žarometov. Probaj, boš videl da deluje.
wink-1.gif

Je pri meni enako, poznam to foro že 7 let oz.odkar imam ta avto. Samo mi gre rahlo na jetra, da moram tako pazit, sem ter tja imam tako umazano steklo, da bi ga najraje zalil na polno a se je treba igrat s temi krajšimi špricanji. Vseeno hvala za nasvet
smile-1.gif