Zimska oprema

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Kolega policaj pravi, da on kar napise kazen, potem pa je na tebi, da dokazujes nasprotno
smile-1.gif
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
To mas prav.

Dost je, da jih das v skatlo z ustreznim napisom o dimenzijah. Ampak saj jih ne vozis zraven zarad policajev. Pijan tud ne vozis zarad kazni in policije...
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Glede moktre ceste, kateri normalen šofer nori ko so ceste mokre?
stupid-1.gif

aplauz.gif



Uporabniki povedo svoje izkusnje, omeni se mokro, suho, eni pa zraven prbijejo sneg, ki je cisto iz konteksta.
Stvar je preprosta.

Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
vsak zase ve kje se pelje, kaj rabi...

In jaz sem preprican da nobeden od nas ne bo imel probleme drug z drugim. Tisti ki se bomo vozili na letnih in zagovorniki varnosti zimskih gum.

Lanska zgodba.
grin1.gif


In ja ...
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
vsak zase ve kje se pelje, kaj rabi...

Glede nabijanja o 7 stopinjah
hysterical-1.gif


In seveda je treba dodati se en stavek. Ko je pa sneg, pa tukaj ni druge gume kot samo in samo zimska gume. Sicer pa itak vsi povecini ne vozite pravih zimskih gum.
evil.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik Kiri pravi:
Kolega policaj pravi, da on kar napise kazen, potem pa je na tebi, da dokazujes nasprotno
smile-1.gif





policaj ne more pisat kazni predenj najde prekrsek.
cool-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
144
63
Hm kokr piše v zakonu, morš met ketne v avtu.. Nikjer ne piše da jih morš dejansko znat gor dat..
Govorim za primer ko je suho, ne oviraš prometa, te pa policaj rutinsko ustavi pri kontroli prometa (oz zimske opreme).
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
pise res nikjer , samo da obticis v snegu in jih ne znas namontirat potem pa si nasankal
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
144
63
Zato sm pa omenil le rutinski pregled opreme ko ni snega na cesti..
Drugače se popolnoma strinjam in kazni niso male
smirk-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
No jaz sem po sili razmer na 10 let starih zimskih mišelinkah, letne itak neuporabne z 1mm profila, sem pa dodal zdaj še ketne, ker v konkretnem snegu samo z zimskimi itak prav tako obtičiš kot z letnimi, mogoče malo pozneje...

Tako da če se me kdo upa izsiljevat...
evil.gif


Se pa priporočam za kak poceni komplet rabljenih gum, sem že pregledal Bolho, pa nisem našel nič (vse poceni primerno že prodano), 185/65/14...
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
zal moramo imeti tudi letne gume z vsaj 3mm profila tako, da ketne ne bojo dost
grin1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
zal moramo imeti tudi letne gume z vsaj 3mm profila tako, da ketne ne bojo dost
grin1.gif

Hm mogoče sem res tak slabo napisal, letne z 1mm sem preč vrgel, dobil sem pa pol mišelinke zimske z dovolj profila da so legalne, ampak glede na starost ne računam na najboljši oprijem, sploh pa grem kdaj bordat in vem da brez 4x4 ne pomaga nobena zimska guma in sem pol še ketne vrgel noter. Pa tudi s ketnami sem se že mučil, pa ni šlo ampak to je blo res ekstremno...

Qrc za pozimi bi najraje nabavil kako Navaro, Micko L200, MAzdo B2500, Ford Ranger ipd.
 

Fastly

Pripravnik
5. sep 2007
204
0
16
Tudi sam bil lani na letnih in nikoli nobenega problema. Suho, mokro, vlazno, mrzlo, dobra guma je vedno na mestu. Zgodba o 7 stopinjah se v praksi ne obnese ravno najbolje.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
precej je odvisno tudi od kvalitete gume,teze vozila...jaz imam pozimi vedno zimske ker imajo pozimi veliko vec prednosti kot letne in veliko manj slabosti proti letnim.