Zimska oprema

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
O temperaturi vode v reki ne mislim razglabljat, ker očitno nimaš pojma.

(malenkost pod ničlo zmrzne samo totalno prečiščeni h2o, ki ga pa v naravi ni).



Citat:
Uporabnik boskosi pravi:

...gume na mokrem asfaltu pri večjih hitrostih nimajo neposrednega stika s cestiščem, tak bi lahko rekli da delno res vozijo po zraku .... .




Zakon!
smile-1.gif




Če se vozi po zraku, potem pa res ne vem, kaj hudiča se matramo z gradnjo AC. In metanjem denarja v zrak.

Dajmo lepo samo količke zabiti v njivo, da bo jasno, kje se morajo avtomobili voziti po zraku, pa je.
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
18.014
9.161
113
40
MB
Citat:
Uporabnik Fe3 pravi:
Ali so preverjali tudi globino profila?
In če imaš letne gume, ali preverjajo dimenzijsko ustreznost verig?

ne, samo posveto je z baterijo v gume, verjetno opazo m+s pa mi reko, adijo!
grin1.gif


za ketne pa pomoje že pogleda če grejo sploh gor, da nimaš 16 col ketne pa za 13 col
grin1.gif
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
no da še malo podžgem debato....morda veste kakšen koeficient oprijemljivosti je imel asvalt ceste na kateri se testira....???
če so testirali na letališki stezi - vps steza (kar ponavadi laične tv oddaje delajo) je verodostojnost podatkov nična
smile-1.gif
))
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
@kozarec: mislim, a ti res vse kr tja v en dan nekaj govoriš preden se pozanimaš o stvareh o katerih govoriš? provokatirat znaš ja!!! čestitam, zmagala si!!!!
wink-1.gif
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Nevem kaj se tako obremenjujete, zakon dovoljuje vožnjo z letnimi pnevmatikam, zaletejte se, samo ne v moj avto.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.397
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Tale varianta z letnimi pnevmatikami in verigami je hud popust. Obstojajo pogoji, kjer mojstri z letnimi pnevmatikami nekako prilezete v klanec in pri tem naredite drsalnico. To velja za primere, ko je na cesti sneg vendar ga je premalo, da bi verige delovale. Taka situacija je tanek nanos snega na kakšnem klancu. Z letnimi pnevmatikami narediš drsalnico avto zanaša levo in desno, z zimskimi pnevmatikami pa se skoraj normalno pripelješ v hrib.

Ko je pa dovolj snega so pa tudi samo zimske pnevmatike premalo, kaj šele letne, takrat se uporabi verige.

@imperator: Hvala.

@boskosi in ostali, ki razpravljate, kdaj voda zamrzne: Point mojega prispevka ni bil v natančni temperaturi ledišča ali pa vrelišča vode, pa tudi ne v pogojih pri katerih voda zamrzne ali pa se upari.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
V večini primerov letne gume povsem zadoščajo. Ko pa pade sneg ali je masovna poledica, takrat pa naj posamezniki z letnimi gumami uporabijo javni prevoz in je problem rešen.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Ted pravi:
V večini primerov letne gume povsem zadoščajo. Ko pa pade sneg ali je masovna poledica, takrat pa naj posamezniki z letnimi gumami uporabijo javni prevoz in je problem rešen.

Pa ga res?
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Včeraj je bilo v gostilni kup panike, ker je zunaj snežilo, zunaj pa avtočki z letnimi gumami.
(Kočevje.press)

BTW - Vsi so se oddrsali z njimi tudi domov po raznih krajih SLO.
smirk-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Evo moja izkušnja: letos sem se odločil, da se bom vozil z letnimi, ker sem doma sredi MB in lahko preživim brez avta, če je sneg na cesti (pa itak spucajo/zvozijo v samem mestu hitro).

No pa sem se včeraj peljal na goričko, cesta vsepovsod mokra in je bil oprijem odličen - ni bilo razlike kot če bi vozil po mokri cesti poleti, pa je termometer kazal 0°C.

Tak da imam ketne v prtljažniku, če bi me kje presenetilo sneženje, drugače pa bo (očitno) šlo z letnimi skozi.

PS: Ne, nisem brez denarja za zimske gume, se mi pa zdi škoda dajat ven 320€ za gume, ki mi bodo prišle prav 2 dni v celi zimi, takrat se bom pač z busom peljal, ali pa bom doma sedel :D
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.749
2.109
113
če se voziš po ljubljni mogoče lahko govoriš o suhi cesti... vendar pa pozabljaš da je zima povezana s temperaturami pod ničlo in posledično cesto ki je tudi zaledela na določenih odsekih... katera guma je boljša za te razmere...???
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Valda če imaš opravka z tako cesto, zimska guma
smirk-1.gif

Kokr sm reku, vsak zase ve kje se pelje, kaj rabi...
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
KSZ:
Pa je kdo pomislil na to, da je zadeva z gumami v zakonu pravzaprav dimenzionirana na ekstremne razmere? Greš pogledat svojo barko, nazaj grede pa nabašeš 40 cm snega? Ljubico pelješ na Karibe, z Brnika pa se moraš vrniti domov, vmes je zapadlo pa 1 meter snega? Konec koncev, se ga zapiješ v najljubšem nekadilskem lokalu, potem moraš pa domov, snega je vmes vrglo pa toliko, ta komaj svoj avto najdeš? Je kar prav, da zakona tako pravi. Če drugega ne, ne rabiš 3 ljudi, da ti avto porivajo v zadnjem klancu pred domom, ali pa, da ti ga morajo na kaki cesti poriniti v jarek, ker pač oviraš promet. Voziti z glavo, če guma na mokrem prime manj, pač malo zmanjšaš oz začneš voziti po omejitvah. V vsakem pogledu je to blagodejno za denarnico.
LP Company
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.749
2.109
113
lej če smo čist realni za vožnjo po ljublani tudi ne potrebuješ gume ki se kao bolš držijo ceste in imajo extremno kratko zavorno pot... a je tko... če se pa s temi ultra super duper gumami pelješ enkrat nekam kjer te presenetijo izredne razmere... kar za te ultra super duper gume pomeni tudi že 2 cm senga ali pa navidez suha cesta ki pa je zaradi snega ki je ob cesti in se je stopil voda pa stekla na cestišče kjer je zardi mraza pomrznila... v tem primeru si mrzel in še več v teh razmerah mi vozniki ki smo lepo poskrbeli za svoja vozila in imamo malo zavesti stojimo zaradi tebe ali pa se peljemo 30 na uro... pa ne mi zdej govorit da bi prešraufal gume ker tako kot je nekdo že napisal zgodi se da greš v eno smer pa nič ne nakazuje na te razmere potem te pa ko se vračaš preseneti...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
ksz


Sem enkrat testiral letne pnevmatike na snegecu in rezultat je bil da po ravnem nisem prišel niti enega metra ker je začelo kopat (gume so imele še skoraj cm profila). Da ne omenjam da sem se iz 10km/h zaustavljal 10m.. Z zimskimi sem bp vozil tam...
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Tu te spet strasijo Zlender & Co.
wink-1.gif


Cesta je najbolj nevarna, ko zacne dezevat, ko je mastna zarad prahu + vode. Ko dezuje ze nekaj casa, da je sprana (in seveda voda odteka, da ni vlkih luz), lah tud po avtocesti komot vozis 130. Seveda ne s plasticnimi gumami iz Metroja.
smirk-1.gif


Ker pa ljudje pol to preslisijo: ces un mozak je reku, da lah divjam po mokri cesti, raje malo prestrasijo ljudi, da ko dezuje vozijo 40 km/h manj.



Glede finte z verigami: se dobro, da konrolirajo dimenzije na kere gume pasejo ketne, kr je mel folk stare ketne za katro za recimo gumo 205. Sej pa pasejo...
grin1.gif




Glede testov verjamem, samo sem prekomot, da bi se zjutraj pred sluzbo zezal s ketnami, kr obicajno niti ne vem v kerem vesolju sem se zbudo. Tak, da zimske pr meni.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
saj ne morejo kontrolirat keten ce pasejo na kolesa, ce imas nove zapakirane se nekako gre, da mu pa s prtljaznika potegnes ene stare zarustane ketne, potem naj pa si sam preveri ce gredo na kolesa
evil.gif
 
Nazadnje urejeno: