Ženske in kompleksi pri tankanju

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.368
341
83
Ljubljana
Vprašanje: Spoznal sem en kup samostojnih in neodvisnih ženk, ki imajo probleme it tankat avto. Ni ji problem dati denar, ampak ji je problem iti na pumpo, vtaknit pištolo v avto, in it plačat. WTF!?

Poznam od kolega mami. On ali sestra morata iti tankat avto. Ona ga že ne bo. da denar in morata otroka iti tankati. Ko sem jo vprašal zakaj tega ne more, sem dobil odgovor, da se to ne sprašuje.

Sodelavka, samska 35, močna in neodvisna ženska :) dostikrat prosi nas sodelavce če ji lahko tankamo avto. Pumpa je 50 m od tam kjer delamo. da ti 50 eur in ji greš tankat (dostikrat izgovor, pejd po tavelko Milko na Petrol pa dej mi ga še tankaj).

Pa hodil sem ene 3 mesece z eno ki me je tudi nekajkrat prosila če ji grem tankat, da to sovraži.

Mi lahko kdo to objasni?

Fobije, nesposobnosti, feminizem... Ne razumem.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.880
402
83
moja bivša je tudi imela neko čudno fobijo. Ona se je z avtom vozla v službo, jaz pa z busom. Torej je delala konkretno več km v avtu kot jaz, ko sem bolj kot ne samo za vikend vozil.
Pa sem ga vedno jaz moral tankat. Pa če ni bla relacija služba-dom je bila panika, kje bo parkirala, kako bo prišla tam... Očitno imajo to nekje v genih. Ker veliko jih tudi levo-desno heca, če se morajo na hitro odločit.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
Pa ni vedla tako povedat, kaj jo moti? Samo ni ji bilo, ali kaj... Ker tega res ne razumem, kot receno niti ne pozname nobene, ki bi imela s tem probleme in sem kar zacudena, ko se vas je toliko našlo, ki imate take izkusnje.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Spremljam od začetka...
Res ne vem, kje najdete take (se opravičujem). Do sedaj so vse moje tankale BP, tudi zdaj žena...
Nimam pojma, kje bi naj bil "hec", razen to, da se ji ne da in te prosi, da tankaš (ker kao ne more).
Kot sesanje doma - ji je pretežko...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Pa ni vedla tako povedat, kaj jo moti? Samo ni ji bilo, ali kaj... Ker tega res ne razumem, kot receno niti ne pozname nobene, ki bi imela s tem probleme in sem kar zacudena, ko se vas je toliko našlo, ki imate take izkusnje.
Jaz jih tudi nekaj poznam, niso hodile tankat, sploh. Z leti so kasneje sicer šle, ampak to je bilo po 10-15 letih. Voziti drugi avto je bila tudi misija nemogoče - kaj, če ga ruknem, itd ...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.003
9.134
113
40
MB
Pa ni vedla tako povedat, kaj jo moti? Samo ni ji bilo, ali kaj... Ker tega res ne razumem, kot receno niti ne pozname nobene, ki bi imela s tem probleme in sem kar zacudena, ko se vas je toliko našlo, ki imate take izkusnje.
večina jih ne zna povedat, tudi jaz imam izkušnje z eno tako ki ji atek hodi tankat pri skoraj 40 letih.

ampak pri njej je mogoče tud to, da se pri teh letih ne spodobi več žepnine vzet, pa mogoče tak skompenzirata.
 
  • Haha
Reactions: axeton in ales85

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.880
402
83
Pa ni vedla tako povedat, kaj jo moti? Samo ni ji bilo, ali kaj... Ker tega res ne razumem, kot receno niti ne pozname nobene, ki bi imela s tem probleme in sem kar zacudena, ko se vas je toliko našlo, ki imate take izkusnje.
glede na tvoje poste se mi zdi, da ti doma nosiš hlače:p. Spoznaš se na vsa "moška" dela... torej nisi tipična ženska in ne moreš razumet;):)
Bil je pač tipičen ženski odgovor - zato! Al se skregaš al pa greš tankat:valjamse:
 
  • Haha
Reactions: ales85

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.257
113
Tankanje je dajansko eno bolj butastih in nadleznih opravil. Vcasih sem tankal vsak drugi dan...ven iz avta...rekelc gor...pazit da se ne umazes, polijes po cevljih...potem placat, nazaj v avto, sleci.... Za babe je se problem naše težaške cevi, kjer rabis kar nekaj moci...v glavnem...ce ima zenska alternativo, zakaj je nebi izkoristila.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Utisevalec

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
?!? Kakšne težaške cevi? Razen morda, če vedno tankaš na "napačni" strani in se potem "matraš" in vlečeš tisto cev čez avto?
Tudi to zmorem, ce bi drugace mogla cakat se 15min v vrsti. Pa sem švoh ponmoje, celo za zensko. To je ocitno ena izmed tistih stvari, ki recejo, da so "moske", ker so jim sitne. Kot meni kosnja trabes samohodno kosilnico. Moj 5 letnik res malo slabo kote ubere, ampak jaz pa sploj ne morem...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.710
113
Brez veze o takih stvareh debatirati. Danes pol dedov več ni sposobnih gume na avtu menjati, tudi če avto slučajno še ima rezervo.
Kaj šele, da bi znali kaj bolj nujnega za življenje, denimo ubiti kuro ali svinjo in meso spraviti v kolikor toliko ustrezno obliko.
Doletela nas je pač specializacija. Iz najbolj prilagodljive vrste smo se pretvorili v vrsto, kjer je čudež, če kdo preživi sam v divjini en teden. Prav tako je mali čudež, če kak porod "uspe" zunaj porodnišnice. Oboje zna konec koncev vsaka krava.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
Viš, to pa jaz je znam, moj pa... Ce dobi zivo kuro, ve kaj z njo narediti... Jaz sem ipak z blokov.

Rezervo je on hotel da imam v svojem avtu, bi jo mogla dokupiti. Sem rekla, brez veze, ker jaz gume menjala ne bom. Vecja šansa, da zaflikam. Zdaj imam dodatni koferam, kjer bi drugace bila 18colska guma (velik v glavnem, to znam koristno uporabit).

P.s.
Redko katera krava danes koti brez babce (beri veterinarja), pa vse so postempljane pa pocahnane kot clovek. To receno, v tretje sem komaj do porodnisnive prosla pravocasno, so ga malo manj kot lovile po porodni. Brez zdravil, brez vsga... Se tudi navadis. Nobenkrat ne bi umrla, jaz ali pa mladic, ampak konec koncev... Se dogaja pogosto brez pomoci. Pri ljudeh in tudi pri kravah. So tudi ze malo razvajene.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
?!? Kakšne težaške cevi? Razen morda, če vedno tankaš na "napačni" strani in se potem "matraš" in vlečeš tisto cev čez avto?

Če ne veš na kateri strani imaš luknjo (ženske pa leva in desna navigacija, evolucijsko ni ravno na nivoju moškega) ali pa je vse zasedeno na tvojem pasu in greš na pumpo na napačno stran, potem pa moraš vlečt čez avto/okoli avta, se včasih počutiš kot da opravljaš delo gozdarja. Sej če si oblečen za v delavnico pograbiš cev pa povlečeš, ampak v oblekici, po možnost beli pa to ni ravno enostavno opravilo.

Drugače to da imajo avti na armaturki označeno stran na kateri se toči sem izvedel od ženske (najbrž 95% alterja tega ne ve), tako da očitno se ene s pametjo lotevajo problema! ;)