Zdravi jedilniki

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Prosu bi tiste, ki se zdravo prehranjujete, da napišete nekaj vaših dnevnih jedilnikov. Kdaj in koliko...

No, da jaz napišem mojga, ki ni ravno zdrav ampak boste lažje svetoval česa je preveč in česa premal.

Zjutraj od 9-10 ponavadi dva toast sendviča s salamo (suha ali poli) in topljenim sirom ali pa ko kruha in kakšen namaz. Zraven pijem zeleni čaj z mlekom.

Vmes grickam kakšne grisinije al pa kakšno sadje (večinoma jabolko).

Kosilo od 13-14 je pa različno
glavna jed: piščančja prsa v gobovi ali naravni omaki z praženim krompirjem, piščančje perutničke z rižom ali tortiljo, čevapčiči z lepinjo in malo zelenjave, piza, špageti s paradižnikovo omako, čebulo in tuno, riba file in riž, piščančje bederce na žaru in pražen krompir.
solata: zelje, fižol, mešana (zelena, pesa in zelje)

Malca okol 17 si namažem kakšen sirni namaz na kos kruha ali jabolko ali banana.

Okol osmih pa še večerja in sicer spet kakšni sendviči s toastom (tako kot za zajtrk), včasih solata (zelena, tuna, čebula, fižol iz piksne, redkvica) ali pa pečene jajce in kruh.

Če sem pa še zvečer lačen pa grickam kakšne grisinije, bobipalčke, ribice...

Čez dan spijem okol 2 litra vode + čaj.
 
Nazadnje urejeno:

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
No, sej ti pa kr OK ješ, edin tale zajtrk pa malca ob 17h sta zgrešena.
Moj jedilnik sicer ni perfect, ampak je vseen precej zdrav:

zajtrk: polnozrnat kruh in sir (šmarski rok ali mocarela) al pa piščančje prsi+ kakšna zelenjava + vitaminska kapsula al pa tuna in polnozrnat toast
malica: kosmiči s sadjem in light jogurtom ali pa kakšno sadje, oreščki, ipd. malenkosti
kosilo: kar pač je - juha, testenine/rižota, piščančji file z dodatki/obara/ipd + solata
večerja: tuna ali kera druga riba + solata (zelena, rukola ali motovilc)

Pri zdravi prehrani morš žal met ogromno domišljije, da se spomniš kaj novega, kar ti ne vzame celo večnost, ker si sestavinami precej omejen. :=)
LP
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ne vem če se šteje pod zravo prehrano, sam jst tko jem že kr neki let, nimam težav s težo in počutim se odlično.

zajtrk: 3dcl mleka in noter namečem več različnih kosmičev (seveda ne tistih ko se že od daleč vidi, da so polni curka in raznih čokoladnih dodatkov)
kosilo po 15uri: kar pač pade:) vedno je nekaj skuhanga in nikol se ne na žrem. vedno ostane še prostora za kej.
zelo redko pa kdaj tut kako malco pojem (ponavad tuna sendvič iz avtomata), popoldne pa kak kos sadja. pijem pa velik premal:(
no to je to kar se tiče moje hrane:)
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Kaj pa kakšna večerja??
Ti čisto premalo ješ.

To, da se nikoli ne nažreš do konca je pa zelo dober nasvet! Pojesti je treba toliko, da nisi lačen in da si še vedno lahkoten, kar je več je že preveč.

Lp
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Jaz nikoli večerje ne jem!
In mislim, da zarad tega nisem nič manj zdrava, sem pa manj debela
hysterical-1.gif


Zjutraj kak čokolino ali kruh z marmelado ali nutello + čajček, do kosila, ki je vedno kuhano, je pa šele po 17.uri, pojem ali kak sendvič ali sadje ali jogurt ali pa 100g čokolade
grin1.gif
...po kosilu pojem samo še kako malenkost, da bi pa prav večerjo jedla, pa ne, ker ne morem it spat s polnim želodcem.

Imam pa sicer zelo neredno prehrano, ker včasih grem tut v menzo na kosilo, če vem, da doma ne bo kosila, s tem, da če jem kosilo v menzi, potem jem še, ko pridem domov. Se pa ogibam nažiranja v poznih urah.

Pomembno se mi zdi pa to, da vsak dan spijem vsaj 1,5l vode.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ne večerjam že iz osnovne šole. če sem res zeeeelo lačen pol neki zloo malga pojem, če se le da kako sadje, al pa pijem. Ponavadi mi je pomagalo že samo to, da sem 15x na dan odpru hladilnik pogledu kaj je not in to je:) so me že doma čudno gledal:)

men se ne zdi, da premal jem, ker se počutim čist ok, energije mi tut ne primankuje. morda bom kej več pojedu ko se vreme popravi na boljše in začnem športat.