Jedilnik v vrtcu

mistique

Guru
16. jun 2009
13.170
969
113
Emona / Carnium
Malo me zanima, kaj vaši otroci jedo v vrtcu. Kaj jim servirajo?
To, da ne jedo ali jedo je pač stvar navdiha in trendov v skupini in še česa seveda
grin1.gif

Prilagam meni zadnjega tedna:

PONEDELJEK
Zajtrk Mlečna prosena kaša, čokolada v prahu, jabolčni krhlji brez konzervansov, hruška
Kosilo Grahova juha s kroglicami, junčji zrezek v naravni omaki, vodni vlivanci, endivija s krompirjem
Malica Kivi, bio pšenični kruh

TOREK
Zajtrk Koruzni kruh, poltrdi sir, kakav, kisla repa, grozdje
Kosilo Porova kremna juha, piščančje meso v smetanovi omaki, krompirjevi svaljki, zelena solata s koruzo
Malica Hruška, čokoladna spirala (Pečjak)

SREDA
Zajtrk: Vaški črni kruh brez dodatkov, namaz iz tune in sardel, šipkov čaj z limono, rezina sveže paprike, kaki
Kosilo: Piščančja obara z žličniki in zelenjavo, vaški kruh, jogurtovo pecivo z borovničevim prelivom, pomarančni sok
Malica Skuta nad sadjem

ČETRTEK
Zajtrk: Ajdov kruh, skutin namaz z zelišči, bela kava, korenček, pomaranča, suho sadje
Kosilo: Paradižnikova juha z rezanci, pečen losos, tržaška omaka, koruzna polenta, kuhana cvetača in brokoli v solati
Malica: banana

PETEK
Zajtrk: Polbeli kruh, jajčni namaz, otroški čaj, mandarina, suho sadje
Kosilo: Korenčkova kremna juha, segedin golaž z junčjim mesom, krompir v kosih, pečeno jabolko z marmelado
Malica: Kajzarica, bio navadni jogurt

Kaj menite?
sprasujem se.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz nebi mel kaj proti takemu jedilniku, ampak grem pa stavit, da jim ogromno ostane.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.828
113
Mislim da preživijo.

V našem vrtcu imajo tak jedilnik, da nam otroci kar rastejo, sicer malo popoldne tudi mi dodajemo, samo se nekako da.

Sploh zdaj ko je vseli december, pa da gneča na cesti.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Kaj ti jaz vem, v mojih časi sem v vrtcu jedel beli kruh pa pol manj "fancy" sadja in smo izpadli dobro. Dvomim, da otroci pojedo polovico zgoraj napisanega.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Malo me zanima, kaj vaši otroci jedo v vrtcu. Kaj jim servirajo?
To, da ne jedo ali jedo je pač stvar navdiha in trendov v skupini in še česa seveda
grin1.gif

Prilagam meni zadnjega tedna:

PONEDELJEK
Zajtrk Mlečna prosena kaša, čokolada v prahu, jabolčni krhlji brez konzervansov, hruška
Kosilo Grahova juha s kroglicami, junčji zrezek v naravni omaki, vodni vlivanci, endivija s krompirjem
Malica Kivi, bio pšenični kruh

TOREK
Zajtrk Koruzni kruh, poltrdi sir, kakav, kisla repa, grozdje
Kosilo Porova kremna juha, piščančje meso v smetanovi omaki, krompirjevi svaljki, zelena solata s koruzo
Malica Hruška, čokoladna spirala (Pečjak)

SREDA
Zajtrk: Vaški črni kruh brez dodatkov, namaz iz tune in sardel, šipkov čaj z limono, rezina sveže paprike, kaki
Kosilo: Piščančja obara z žličniki in zelenjavo, vaški kruh, jogurtovo pecivo z borovničevim prelivom, pomarančni sok
Malica Skuta nad sadjem

ČETRTEK
Zajtrk: Ajdov kruh, skutin namaz z zelišči, bela kava, korenček, pomaranča, suho sadje
Kosilo: Paradižnikova juha z rezanci, pečen losos, tržaška omaka, koruzna polenta, kuhana cvetača in brokoli v solati
Malica: banana

PETEK
Zajtrk: Polbeli kruh, jajčni namaz, otroški čaj, mandarina, suho sadje
Kosilo: Korenčkova kremna juha, segedin golaž z junčjim mesom, krompir v kosih, pečeno jabolko z marmelado
Malica: Kajzarica, bio navadni jogurt

Kaj menite?
sprasujem se.gif
Ne se j****. Ravno tale jedilnik sem včeraj gledal.
hysterical-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.170
969
113
Emona / Carnium
Hahaha. Bravo pediATAr
zmaga.gif

Drugače pa v jedilniku kot takem ni nobenega problema. Ravno nasprotno, meni je všeč, ker je pester. Mogoče imamo premalo sinhroniziran domači jedilnik s tistim v vrtcu. Brokoli & cvetača, losos, kisla repa za zajtrk,...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.535
9.252
113
dosti bolj zanimivi jedilniki kot v naših časih

vsak drugi teden čufti, jogurt, pa kruh s pašteto, vmes pa še kako sranje.