TKON - Pašman

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Zopet so počitnice za nami. Že več let hodimo v Tkon, otok Pašman na Hrvaškem.



Pot nas je vodila iz Ljubljane do Novega Mesta in nato do mejnega prehoda Vinice, tam pa na avtocesto (čvor Bosiljevo1) in gas do odcepa Biograd na Moru, kjer smo se vkrcali na trajekt in po 15 minutah plovbe prispeli na cilj. Skupaj je okoli 370 km poti. Niti ni daleč.



ceste005.jpg






Nameščeni smo bili v penzionu Muščet



http://www.muscet.com



tkon_iz_zraka1.jpg




kjer ima podjetni lastnik na razpolago 3 apartmaje in 5 sob. Apartmaji so dvosobni, sobe pa z kopalnico in balkonom. Večina jih gleda na morje (cca 20 m do morja), vse so pa klimatizirane in imajo satelitsko televizijo.



kuhinja1.jpg


soba.jpg


a1-wc2.jpg


terasa.jpg








Samo mesto Tkon je bolj dolgočasno in je višek zabave večerni sprehod do kakšnega bifeja, slaščičarne, restavracije ...

Odlična destinacija za vse, ki si želijo spustiti možgane na pašo in lenariti v brezdelju.



Penzion ponuja popolno oskrbo. Sicer ni all incllusive, je pa bogat zajtrk:



- kava

- mleko

- čaj

sledi pladenj salame in sira

ostalo je pa samopostrežno ( hrenovke, kuhana jajca, pečena jajca, pašteta, razni namazi: med, maslo, marmelada, abc sir, zdenka sir, kosmiči, "kuglice" itd)

Kruha ne zmanjka.
aplauz.gif




Kosilo:



vedno juha (goveja, zelenjavna)

priloge (krompir, riž, testenine ...)

meso (piščančje, goveje, kraljevo (kralj živali)

solata

in sladica (sadje, sladoled, domač jabolčni zavitek, puding ...)



večerja je podobna kosilu (kuhana) samo da je brez juhe.



Vsake toliko časa spečejo tudi ribe (letos so bile orade) ali pa roštilj.



Točijo domačega Plavca, pivo, za dezinfekcijo pa slivovica.



Cene so zmerne. V full sezoni je cena med 32 do 35 evrov na dan za odraslo osebo pri polnem penzionu.



Plaža je idealna. Droben pesek, nato pa trda mivka. Res je potrebno kar stopiti, da prideš do vratu v vodo, a za posedanje v nizki vodi, s pivom v roki pa tudi ni lepšega kraja na svetu. Ježev ni.



Ima lasten tuš, sanitarije in hladilnik v prostoru, kamor je omejen dostop (samo za goste penziona)



V dopoldanskem času se cela plaža koplje v soncu, popoldne pa ostaja sončen samo pomol.



Zvečer lahko vso "kramo" (ležalnike - jih tudi sam izposoja), sončnike, blazine, plavutke, rokavčke pustimo v njegovem prostoru, ki ga zjutraj odklene, zvečer pa zaklene.



Kdor se rad sprehaja (baje je zdravo) se lahko odpravi na bližnji samostan Čokovec

cokovac1.jpg




ali pa se poda po peš poti na vrh otoka

cokovac2.jpg




in od tam opazuje sončni vzhod (baje je lepo). Na drugi strani otoka je pa že pot proti Kornatom, kdor pride s plovilom.

Mi smo bili s spolovilom. joke



Še nekaj slikc za vizualizacijo destinacije.



In ne nazadnje. Od letos ima tudi non stop on line dostop do neta preko svojega adsl routerja, za drugo leto pa obljublja, da bo vleklo tudi v apartmajih. Letos je samo v bližini routerja.
aplauz.gif




Penzion

kuca.jpg


kuca1.jpg


vrt1.jpg


vrt2.jpg




Jedilnica

REp.jpg






Plaža

plaza1.jpg


plaza4.jpg






Za otroke

igraliste1.jpg


kucica_uz_more1.jpg




Tkon

tkon_avio1.jpg


tkon_avio3.jpg


opcina1.jpg






Ribarska noč

ribarska_noc4.jpg




Luka

luka3.jpg


luka2.jpg




Zgodovina mesta

tkon%206%20stari%20.jpg


tkon%207%20stari%20.jpg


tkon%204%20stari%2059g.jpg






Domača proizvodnja

riba1.jpg


riba2.jpg


hobotnica2.jpg


krompir3.jpg


masline2.jpg


masline1.jpg


vrt3.jpg


grozje.jpg


konoba1.jpg


konoba2.jpg


suncokret.jpg




izlazak_sunca.jpg




END
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Kar fajn zgleda.

Meni Tkon ni bil tako simpatičen - res pa je, da sem bila samo v pristaniškem delu (tista vedno polna ulica čakajočih in preklinjajočih pri kiosku, ki prodaja Jadrolinija karte).

Nekam preblizu trajektnemu pristanišču - ta so itak vedno tko-tko.

Pa vidim, da se da čist lepo. Pa cena je tudi OK.

Tista prometna cesta - glavna os čez Pašman, ki gre potem še na Ugljan - je pa nad tem penziončkom, ne?
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
zelo lepe slike...

Zaka pa nisi povedu da si bil na Pašmanu jst sm bilpa od 1-15 avg... Bi lahka dal za liter malvazije
frown-1.gif
.
Sm bil pa v Mrljanih.


Si ibl kej v gostilni "trta mrta" al neki tacga?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Mi smo bili od 31.7 do 14.8.



Seveda, Trta mrta, je bila moj drugi dom.
tongue-1.gif




Itak smo se po otoku vozili, od Tkona do Preka, pa v Kukljico. Komot bi se v Mrljanih oglasil. Liter, dva Plavca sta pa itak vedno v prtljažniku, saj človek ne ve, kaj se mu lahko pripeti.





@kozarec - ja to je to.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jest sem bil tudi začetek meseca dol... Skoraj pa bi lahko imeli alter meet
wink-1.gif


Sicer pa meni sam Tkon ni tako všeč, pa še plaže so zabetonirali.
rolleyes-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Mi smo tudi vsako leto na Pašmanu, kraj Kraj
smile-1.gif

Parkrat smo se hodli v Tkon šlepat na en drugi wlan, zdaj vem kje je še bližje
grin1.gif
 

suicidal

Pripravnik
22. jul 2007
600
1
16
Center
tri dni sva bila 5 hiš narazen. je res za možgane na pašo poslat. in sem jih, jaz pa sem ob pivu bral knjigo.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
Luštno zgleda tole... Ravno sem prišel iz tistega konca... Sicer sem kampiral na Ugljanu, ki je z mostom povezan z otokom Pašmanom...

Je to v smeri tistega FKK kampa? Ker sem z avtom malo raziskoval in so mi bili tisti apartmajčki od pristanišča proti FKK kampu kar všeč, plažice so ble pa tud luštne videt iz ceste...

@cifra:
Si že bil na Ugljanu na cerkvi (ali pa gradu) Sv. Mihovil? Sicer vodi do tja gor ena peklensko strma pot, ampak se da z avtomobilom in klimo brez problema gor pridet...
grin1.gif
Razgled je pa fantastičen... Proti celini vidiš Zadar... Proti Italiji vidiš Iž in Dugi otok... V eno smer Pašman... Res, krasno...