Zavod za zaposlovanje

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Citat:
Uporabnik zajfa pravi:

Torej, dela je velik.

MATR EJ NAJ MI ŠE KDO REČE, DA NI DELA, SLUŽB, mar je prisotna lenoba, MAH GREŠ OD VRAT DO VRAT PRIVATNIKOV IN VPRAŠAŠ, ČE RABJO KAKŠNGA DELAVCA MA TAKOJ TE BI VZEL, ČE EN PRVI PA NASLEDNJI.

Delo se najde - plač pa ne.
Ti bi delal mesece zato da nebi nič mel od tega ?

Ja pi*da bolš neki ko pa nič.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Citat:
Uporabnik zajfa pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Citat:
Uporabnik zajfa pravi:

Torej, dela je velik.

MATR EJ NAJ MI ŠE KDO REČE, DA NI DELA, SLUŽB, mar je prisotna lenoba, MAH GREŠ OD VRAT DO VRAT PRIVATNIKOV IN VPRAŠAŠ, ČE RABJO KAKŠNGA DELAVCA MA TAKOJ TE BI VZEL, ČE EN PRVI PA NASLEDNJI.

Delo se najde - plač pa ne.
Ti bi delal mesece zato da nebi nič mel od tega ?

Ja pi*da bolš neki ko pa nič.

Ti bi resno šel sam sebi zgubo delat ?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Koliko moras pa ti zasluzit da si ne delas zgube in po kaksni metodologije prides do te racunice?
Pri katerm mejnem znesku se bolj splaca doma rit praskat kot delat?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Koliko moras pa ti zasluzit da si ne delas zgube in po kaksni metodologije prides do te racunice?
Pri katerm mejnem znesku se bolj splaca doma rit praskat kot delat?

Koliko te maste vi matematiko v soli ?

Hodiš delat cel mesec in maš stroške z:

-časom
-denarjem (gorivo itd)
-itd

Po koncu meseca dobiš pa 0€, torej maš od "dela" samo izgubo in nič drugega.

Je to res tako težko zračunat ?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
In od kod tebi sedaj zakljucek, da ti privatnik, ki te vzame na delo (vezano na post od zajfe) ne da nic za tvoje opravljeno delo?

Upam sa de pogovarjam z osebo, ki vec nima matematike v soli in zna trezno razmisljat. Ce delas ponavadi dobis placo, kajne? Odlocitev vsakega posameznika pa je za koliko se mu splaca hodit v sluzbo (0, 300, 500, 1000+) ali raje zivi od socialne ter fusa oziroma krade.

Svojega odgovora o mejnem znesku za katerega se spravis nisi podal.

LP
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
In od kod tebi sedaj zakljucek, da ti privatnik, ki te vzame na delo (vezano na post od zajfe) ne da nic za tvoje opravljeno delo?

Upam sa de pogovarjam z osebo, ki vec nima matematike v soli in zna trezno razmisljat. Ce delas ponavadi dobis placo, kajne? Odlocitev vsakega posameznika pa je za koliko se mu splaca hodit v sluzbo (0, 300, 500, 1000+) ali raje zivi od socialne ter fusa oziroma krade.

Svojega odgovora o mejnem znesku za katerega se spravis nisi podal.

LP

Mogoče bi še moral parkrat prebrati kaj sem odpisal žajfi.

Če delaš ponavadi res dobiš plačo, stalno pa to ne drži. Se strinjava ?

Delat se spravim tudi za male zneske (400€ --> mesec, odvisno od dela), samo pri takem znesku ne moreš pričakovat da bom šel popravljat računalnike. Za popravljanje računalnikov se cene začnejo pri 20€ na popravljeno mašino.

Trenutno žal še vedno okrevam od prometne nesreče, tako da je bom verjetno šel na zavod... Na šolanje to leto pa sem tudi že pozabil...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113
Kot ponudnik zaposlitve sem imel z Zavodom za zaposlovanje v preteklosti zelo slabe izkušnje. Ogromno (po mojem mnenju) nepotrebne birokracije, napak in površnosti s strani delavk na Zavodu.
frown-1.gif


Minister Virant je v zadnjem času nekatere stvari uredil, tako da se premika na bolje.
zmaga.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Kot ponudnik zaposlitve sem imel z Zavodom za zaposlovanje v preteklosti zelo slabe izkušnje. Ogromno (po mojem mnenju) nepotrebne birokracije, napak in površnosti s strani delavk na Zavodu.
frown-1.gif


Minister Virant je v zadnjem času nekatere stvari uredil, tako da se premika na bolje.
zmaga.gif

So ti poslali vse ki so se jim zdeli primerni, čeprav si imel ti točno določeno kako izobrazbo morajo imet ?
Sem prevozil že polovico Slovenije da so mi na firmi povedali da so že v papirjih povedali kako izobrazbo potrebujejo.

V bistvu bi moral biti veseli da ti s firme odgovorijo ker 80% firm sploh ne pošilja odgovorov.
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
In od kod tebi sedaj zakljucek, da ti privatnik, ki te vzame na delo (vezano na post od zajfe) ne da nic za tvoje opravljeno delo?

Upam sa de pogovarjam z osebo, ki vec nima matematike v soli in zna trezno razmisljat. Ce delas ponavadi dobis placo, kajne? Odlocitev vsakega posameznika pa je za koliko se mu splaca hodit v sluzbo (0, 300, 500, 1000+) ali raje zivi od socialne ter fusa oziroma krade.

Svojega odgovora o mejnem znesku za katerega se spravis nisi podal.

LP

Mogoče bi še moral parkrat prebrati kaj sem odpisal žajfi.

Če delaš ponavadi res dobiš plačo, stalno pa to ne drži. Se strinjava ?

Delat se spravim tudi za male zneske (400€ --> mesec, odvisno od dela), samo pri takem znesku ne moreš pričakovat da bom šel popravljat računalnike. Za popravljanje računalnikov se cene začnejo pri 20€ na popravljeno mašino.

Trenutno žal še vedno okrevam od prometne nesreče, tako da je bom verjetno šel na zavod... Na šolanje to leto pa sem tudi že pozabil...

Marsikdo dela za tak denar. Sam lej 400 evrov je neto + malica + prevoz + dodatki in to znese že kr neki, ampak to je vse minimalno, zdej spet je odvisn od človeka, če delaš pri privatniku imaš dost višjo plačo, odvin spet kaj in kako dober si v tem poslu.
 

didy

Zelenc'
13. apr 2008
4
0
1
Ljubljana
Lahko imaš pa tudi tak primer kot smo ga imeli pri nas. Itak, da je iskanje kadra na zavodu največja napaka podjetja.
Dobiš najbolj sfaliran folk kar obstaja. In med mnogimi prijavljenimi vseeno nekdo delno ustreza in mu daš možnost. Nakar se izkaže, da se dotična oseba na dan D sploh ne prikaže. Brez kakršnega koli obvestila. (Ponudili delovno mesto knjigovodje, delavnik od 8 do 16, 700 neto + prevoz in hrana).
jezen.gif
 
Nazadnje urejeno: