Ko te sili zavod da moraš delat free !

Vegeta

Pripravnik
12. maj 2014
43
0
6
Rabim pomoč!

Moj mlajši brat je prijavljen na zavodu in dobi zadnjič poziv da gre na razgovor na Pošto.
Vse lepo in prav, ampak na razgovoru so jim rekli da gredo vseh 30+ povabljenih na zdravniški in da MORAJO delat en mesec brez plačila!
Zdej pa ta fora, če ne greš te odpikajo z zavoda kao nisi "aktiven iskalec zaposlitve"
Ampak, oni so poklical cca.35 oseb na poizkusno dobo 1 meseca iščejo pa samo 3-4 osebe
confused-1.gif


Povrh pa še Pošta Slovenije še grozi da bodo izstavili račun za Zdr. pregled vsem ki ne pridejo 1.9. delat!
bonk.gif


Kaj rečete na to!?

Iščem k fukjen te zakonike kje za boga v zakoniku RS piše da mora človek delat for free! Help !

P.S. Zavod podpira vse to !
Bom kasneje prilimu še e-mail odgovor svetovalke...
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
Menjava svetovalke, normalni svetovalci tega ne podpirajo in te nikakor ne odpikajo. Imam izkušnje.

Sem se pred časom po podobnem dogodku takoj zglasil pri svetovalcu in imel pripravljen izmet glede zakonov, etike in morale ... pa je že takoj rekel "itak takih pogojev ni treba sprejet, halo... lahko čisto osebno rečem, da bi bil neumen če bi jih - moje mnenje, ne mnenje zavoda - ... ampak eni jih pa, zakaj ljudi sploh pošljemo tja je pa čisto druga tema, ki je na najinem nivoju ne moreva rešiti, hierarhija pa to, pozabi, se vidiva čez nekaj mesecev"

Ampak ja, drugega kot tak odnos v današnem krutem svetu ni pričakovati do nekoga, ki ni znal že takoj na začetku rečt "ej, tega se ne gremo" in je vseeno šel na zdravniški pregled poleg tega mu pa še starejši brat išče odgovore.
 
Nazadnje urejeno:

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.590
113
Tole je zrelo za prijavo na delovno inšpekcijo in medije.

So kandidati s Pošto kaj podpisali ?
 

Vegeta

Pripravnik
12. maj 2014
43
0
6
Eni smo bli izven SLO 2 mesca pa nismo vedl kaj se dogaja....

Upam da z menjavo svetovalke bo kj bolje! Hvala za nasvet
zmaga.gif
 

Vegeta

Pripravnik
12. maj 2014
43
0
6
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Tole je zrelo za prijavo na delovno inšpekcijo in medije.

So kandidati s Pošto kaj podpisali ?

Hm, smo že govorli z inšpektorjem... nč od tega.
Mediji - to pa ja. sam konc koncev so kandidati vsi prejemniki pomoči in to potem predvidevam ni brezplačno.
17758-icon_confused.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kaj nima zavod kao nekih razpisov, kjer lahko osebo vzameš na usposabljanje za 1 mesec, pri čemer zavod plača delavca, ne pa firma? Kdo bo potem v tem primeru pobasal ta denar, če vse to pravilno interpretiramo???
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
pa da si posta tako blamazo dela... k majo res polno rit denarja!!

sramotno.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Po mojem tvoj brat ni sposoben spremljati, kam ga ZRSZ pošilja. Predvidevam, da so ga dali v kak program aktivne politike zaposlovanja, ki ima ime nekaj takega kot je "usposabljanje na delovnem mestu". Gre za neko obliko šolanja skozi delo. Delati je treba tudi, če hodiš na faks, faks pa tega ne plača. Čudno...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Po mojem tvoj brat ni sposoben spremljati, kam ga ZRSZ pošilja. Predvidevam, da so ga dali v kak program aktivne politike zaposlovanja, ki ima ime nekaj takega kot je "usposabljanje na delovnem mestu". Gre za neko obliko šolanja skozi delo. Delati je treba tudi, če hodiš na faks, faks pa tega ne plača. Čudno...
Poglej na spletno stran zavoda, 10.6.2015 zmanjkalo sredstev za program usposabljanje na delovnem mestu.
 

mat123

Pripravnik
21. jun 2009
138
0
16
Za usposabljanje na delovnem mestu je pred začetkom dela treba uredit pogodbo na zavodu (ti in firma) in tudi dobiš plačano 3€/h + potni stroški. Tako da čist zastonj sicer ne delaš, ampak nimaš plačanih prispevkov in še vedno si na zavodu...

Če delaš v podjetju brez kakršne koli oblike pogodbe je delo na črno. Zakaj na zavodu na delavnicah učijo, da je zdaj treba v prošnje pisat, da si pripravljen delat brezplačno npr. 14 dni mi pa ni jasno. Tuki maš link o delu in zaposlovanju na črno.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
In v tem primeru, si bo nekdo 3eur/h vtaknil v žep, 30+ folka pa bo zastonj delalo?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz bi šel, pridno delal in skušal biti najboljši od tistih 30 podobno razmišljujočih kot ti, ki se bodo vlačili kot megla.
Seveda, če bi mi bilo do službe, ne samo do pomoči. 30 lenuhov boš pa že premagal.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Tako je. Iz hvaležnosti, ker so ravno tebe izbrali v teh težkih časih pa bi oddelal še naslednji mesec zastonj.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Jaz bi šel, pridno delal in skušal biti najboljši od tistih 30 podobno razmišljujočih kot ti, ki se bodo vlačili kot megla.
Seveda, če bi mi bilo do službe, ne samo do pomoči. 30 lenuhov boš pa že premagal.
Pošta ne izbira delavcev, ki se prijavijo prek razpisov. Razpisi so tam, ker pač morajo biti. To si upam garantirati, da bo zaposlen nekdo, ki se je teh usposabljan udeležil le na papirju ...
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Jaz bi šel, pridno delal in skušal biti najboljši od tistih 30 podobno razmišljujočih kot ti, ki se bodo vlačili kot megla.
Seveda, če bi mi bilo do službe, ne samo do pomoči. 30 lenuhov boš pa že premagal.
In kdo ti zagotavlja, da bodo najboljšega od teh 30-tih res vzeli v službo?
In da po koncu preiskusnega dela ne bodo vzeli nikogar ampak vzeli na poizkusno dobo drugih 30, ki bodo mesec delali zastonj, in tako v nedogled ?