Ko te sili zavod da moraš delat free !

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Jaz bi šel, pridno delal in skušal biti najboljši od tistih 30 podobno razmišljujočih kot ti, ki se bodo vlačili kot megla.
Seveda, če bi mi bilo do službe, ne samo do pomoči. 30 lenuhov boš pa že premagal.
In kdo ti zagotavlja, da bodo najboljšega od teh 30-tih res vzeli v službo?
In da po koncu preiskusnega dela ne bodo vzeli nikogar ampak vzeli na poizkusno dobo drugih 30, ki bodo mesec delali zastonj, in tako v nedogled ?

V življenju ni zagotovil. Po mojih izkušnjah delodajalci opazijo nekoga, ki je priden.

Samo čakati na 'ziher reč' te ziher ne bo pripreljalo nikamor.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Sori, ampak zastojn pa ne bom delal.Mi ni problem delati ne petek, ne svetek, ampak za plačilo. To je navadno izkoriščanje. Kdo pa pravi, da bodo sploh vzeli kakega od teh 30 kandidatov...čez en mesec ponovijo postopek.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Sori, ampak zastojn pa ne bom delal.Mi ni problem delati ne petek, ne svetek, ampak za plačilo. To je navadno izkoriščanje. Kdo pa pravi, da bodo sploh vzeli kakega od teh 30 kandidatov...čez en mesec ponovijo postopek.
To mučibariči dejansko pogosto delajo.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Potem jih pa še zavod jim išče....
evil.gif



V glavnem
_1408835_china300.jpg
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Mene so že 1x na to foro. Nisem dobro prebral. Sam sem si bil kriv mi je rekel. In potem izvem da to dela dobesedno leto. Pride inšpekcija pa reče ne ustreza mojim kriterijem.
Imam pa eno prijateljico, ki 5-6 let na zavodu. Siht ima no recimo na sivo. Kao sosedska pomoč.
Jasno zavodu to ni všeč da nima vpisane službe že toliko let. Ta mesec ji grozijo da bo izbrisana iz evidence ker je že toliko let pri njih. Jasno da je resnica takšna da se jim gre za boljšo statistiko.
A to smejo? Ker to potem potegne s sabo še izgubo zdravstvenega zavarovanja in socialne.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
ja iz evidenc radi brišejo... pač da se popravlja statistika;)
Sem slišal za njihove fore. Zamudiš k njim ker si bil na razgovoru za delo... Nisi vzel potrdila s sabo... Brišejo. Pa bi z enim klicem potrdil da si bil res na razgovoru
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Saj ne delaš zastonj, še vedno vlečeš podporo.
Če vlečeš podporo. Eni imajo fiksne ideje da kar vsi brezposlni vlečejo podpore, v resnici pa je do te upravičen samo del ljudi, ki ni tako zelo visok (vsako leto brišejo kakšne skupine, ki so bile upravičene pa po novem pač niso več)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
kakšna podpora

nadomestilo za brezposelnost je pravica, ki izhaja iz zavarovanja in te nimajo kaj brisat brez razloga ali ti odvzet, ko zastonj delaš

če misliš socialno podporo, tisto pa blage veze nima z zavodom
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Verjetno se Zavod malo več ukvarja s tistimi, ki še dobivajo denarno pomoč (zavarovanje za primer brezposelnosti, če si že bil zaposlen) in tistimi, ki so upravičeni do socialne pomoči in je pogoj zanjo seveda prijava v evidenci Zavoda. S stališča razumnega dela z javnimi sredstvi je to tudi smiselno. Če je nekdo več let brezposeln in ne dobiva socialne pomoči (denarnega nadomestila tako ali tako ne more), je malo verjetno, da je možno z njim kaj pametnega narediti, ker je enostavno nezanimiv za delodajalce. Ni pa strošek države, razen da "kvari" statistiko. Konec koncev vseh še zdaleč ni možno zaposliti, ker delovnih mest ni, oziroma delodajalci nočejo Slovencev. Tu Zavod težko kaj pametnega naredi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
kakšna podpora

nadomestilo za brezposelnost je pravica, ki izhaja iz zavarovanja in te nimajo kaj brisat brez razloga ali ti odvzet, ko zastonj delaš

če misliš socialno podporo, tisto pa blage veze nima z zavodom

Samo ie casovno omejena pravica
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.580
284
113
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Mene so že 1x na to foro. Nisem dobro prebral. Sam sem si bil kriv mi je rekel. In potem izvem da to dela dobesedno leto. Pride inšpekcija pa reče ne ustreza mojim kriterijem.
Imam pa eno prijateljico, ki 5-6 let na zavodu. Siht ima no recimo na sivo. Kao sosedska pomoč.
Jasno zavodu to ni všeč da nima vpisane službe že toliko let. Ta mesec ji grozijo da bo izbrisana iz evidence ker je že toliko let pri njih. Jasno da je resnica takšna da se jim gre za boljšo statistiko.
A to smejo? Ker to potem potegne s sabo še izgubo zdravstvenega zavarovanja in socialne.

ja valda da smejo... verjetno je mal cudno da je tok let pri njih, pa opravila ze 45 razgovorov, pa ni nic dobila... se vedno pa ne zaprosi za pomoc. to je jasno da ima nek vir denarja.

s.p. naj odpre pa ji ne bo noben tezil.

sej zavod tud nima kr neomejeno sredstev za vse prispevke placevat za vse clane...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Takole je, Slovenčki:
Tujcem v Sloveniji (ali če delate kaj na spletu) ste OČITNO konkurenčni le v primeru, da delate zastonj.
Za čast, slavo, za svoj ego in - za domovino Slovenijo. Brezplačno. Gratis. Kostenlos...

Ker Romuni obirajo sadje, Indijci pa programirajo za 1.20 evra na uro, ali še za manj. Ker to dovolite....

Ker je danes v svetu en sam imperativ: preživeti....
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.276
113
Bil na zavodu. Čakam pred tisto tablo uo, pa me nič not pokliče. Mine 15 min pa skočim čez priprata vrata nosti.
Stopim k tisti moji, ki se hihita z enim notri. Potem mi je rekla, da ji on da delo za brezposelne.
Ko vprašam, če je kaj zame, reče že oddano.
Naslednič tisti klicni avtomat ni delel, pa čakam in čakam. Verjetno je tisti noter. Pol pa po 5 min le pride ven pogledat, pa me nadere, kot da bi bil njen smrkavec. Pa le rečem naj pogleda, če stvar ne dela. Ne, ni delala. Baba molči.
No si le najdem job in ji povem. Pa reče nič se odjavljat je že rešeno. Po 2 mesecih dobim izpisnico, ker se nisem javljal.
Bimba.
Ops bimbe - množina.
Sovialna me je še 2 meseca zajebavala, naj jim vendarle javim št. računa za socialno pomoč. Jaz pa že 2 meseca delal.
Bimba.
Ops bimbe - množina.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.932
8.976
113
EU
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Po mojem tvoj brat ni sposoben spremljati, kam ga ZRSZ pošilja. Predvidevam, da so ga dali v kak program aktivne politike zaposlovanja, ki ima ime nekaj takega kot je "usposabljanje na delovnem mestu". Gre za neko obliko šolanja skozi delo. Delati je treba tudi, če hodiš na faks, faks pa tega ne plača. Čudno...
Tako se bo verjetno imenoval novi način zaposlovanja. Boš pol leta delal zastonj, potem pa noga v hrbet. Zadevo ponovijo z drugim kandidatom...... Dajte to predlagat Šešoku, mogoče še ni slišal
hysterical-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Po mojem tvoj brat ni sposoben spremljati, kam ga ZRSZ pošilja. Predvidevam, da so ga dali v kak program aktivne politike zaposlovanja, ki ima ime nekaj takega kot je "usposabljanje na delovnem mestu". Gre za neko obliko šolanja skozi delo. Delati je treba tudi, če hodiš na faks, faks pa tega ne plača. Čudno...
Tako se bo verjetno imenoval novi način zaposlovanja. Boš pol leta delal zastonj, potem pa noga v hrbet. Zadevo ponovijo z drugim kandidatom...... Dajte to predlagat Šešoku, mogoče še ni slišal
hysterical-1.gif

Pa če boš najboljši od vseh drugih lenuhov..... boš lahko še naslednjega pol leta zastonj delal?
cheer.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Bil na zavodu. Čakam pred tisto tablo uo, pa me nič not pokliče. Mine 15 min pa skočim čez priprata vrata nosti.
Stopim k tisti moji, ki se hihita z enim notri. Potem mi je rekla, da ji on da delo za brezposelne.
Ko vprašam, če je kaj zame, reče že oddano.
Naslednič tisti klicni avtomat ni delel, pa čakam in čakam. Verjetno je tisti noter. Pol pa po 5 min le pride ven pogledat, pa me nadere, kot da bi bil njen smrkavec. Pa le rečem naj pogleda, če stvar ne dela. Ne, ni delala. Baba molči.
No si le najdem job in ji povem. Pa reče nič se odjavljat je že rešeno. Po 2 mesecih dobim izpisnico, ker se nisem javljal.
Bimba.
Ops bimbe - množina.
Sovialna me je še 2 meseca zajebavala, naj jim vendarle javim št. računa za socialno pomoč. Jaz pa že 2 meseca delal.
Bimba.
Ops bimbe - množina.
Kakšen pir preveč danes?
sprasujem se.gif